reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
W dniu badania nie biorę tabletki, idę na czczo a drugiego dnia biorę 2 tabletki. Tak mi kazała endokrynolog. Ale martwię się ze jest za wysokie a byłam pewna że będzie super bo większą dawka a tu jeszcze gorzej 😔
Spróbuj robić większy odstęp pomiędzy tabletką, a pierwszym posiłkiem. Ja jak robiłam ok. godziny przerwy, to aż za bardzo mi spadło to TSH, a brałam wtedy Letrox 25.
Na pierwsze śniadanie staraj się unikać dużej ilości produktów mlecznych. Żadnych tabletek nie popijaj sokiem grejpfrutowym, a w ogóle jeśli przyjmuje się różne tabletki w ciągu dnia to najlepiej nie pić go w ogóle. No i też kawa w bezpośrednim sąsiedztwie z tabletką jest niewskazana.
Ale na podwyższenie TSH może wpływać też większa ilość stresu, rosnąca w ciąży prolaktyna, anemia i wiele innych.
 
Po duphastonie czułam się okropnie, non stop mnie mdliło, zatrzymałam wodę, wszystko mi śmierdziało i nie mogłam jeździć nigdzie,bo zaraz mi wszystko podjeżdżało do gardła... Nie jestem lekarzem, ale według ulotki duphaston do 12 tygodnia, dlaczego tak długo masz brać?! 😬
Bo on tak lubi 🙄 asekuracyjnie. Z tego co czytałam to większość brała do 16. Na następnej wizycie mu powiem ze się źle po nim czuje i chce powoli odstawiać.
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jak bierzecie acard rano czy wieczorem? I czy bierzecie w tym samym czasie co clexan czy odstęp te 12 godz?
Od paru lekarzy (hematolog, ginekolodzy) słyszałam żeby acard koniecznie brać na noc do kolacji. Mój ojciec (tez lekarz) sam od lat tak bierze. Heparyna obojętnie kiedy. Ja w południe robię zastrzyk. Już się trochę boje co to będzie. Jestem szczupła i czuje ze skóra zaczyna mi się napinać na brzuchu, a to dopiero 4 miesiąc. Jak złapać i zrobić zastrzyk w 7-9? 😱
 
Bo on tak lubi 🙄 asekuracyjnie. Z tego co czytałam to większość brała do 16. Na następnej wizycie mu powiem ze się źle po nim czuje i chce powoli odstawiać.

Od paru lekarzy (hematolog, ginekolodzy) słyszałam żeby acard koniecznie brać na noc do kolacji. Mój ojciec (tez lekarz) sam od lat tak bierze. Heparyna obojętnie kiedy. Ja w południe robię zastrzyk. Już się trochę boje co to będzie. Jestem szczupła i czuje ze skóra zaczyna mi się napinać na brzuchu, a to dopiero 4 miesiąc. Jak złapać i zrobić zastrzyk w 7-9? 😱
Kurcze a czemu na noc jakoś inaczej się przyswaja? Bo ja właśnie też coś takiego czytałam kiedyś na forum internetowym, a szczerze już nie pamiętam jak przyjmowałam w poprzedniej ciąży ale wiem że na bank zastrzyk brałam na noc tak jak teraz
 
Dziewczyny. Jaki kremik/ oliwkę stosujecie lub zamierzacie stosować na brzuszek? Chciałabym coś bezpiecznego i co chociaż trochę zapobiegnie rozstępom 😉
Ja smaruje po wyjsciu z kąpieli olejem migdalowym. Na lekko wilgotne ciało. I mam info, ze w rossmanie, po okazaniu karty rossnę! olivka baby dream przy zakupach jest za 1 grosz fo 15.12😊 a ona tez jest super, jak i mleczko z tej samej serii☺️
 
Spróbuj robić większy odstęp pomiędzy tabletką, a pierwszym posiłkiem. Ja jak robiłam ok. godziny przerwy, to aż za bardzo mi spadło to TSH, a brałam wtedy Letrox 25.
Na pierwsze śniadanie staraj się unikać dużej ilości produktów mlecznych. Żadnych tabletek nie popijaj sokiem grejpfrutowym, a w ogóle jeśli przyjmuje się różne tabletki w ciągu dnia to najlepiej nie pić go w ogóle. No i też kawa w bezpośrednim sąsiedztwie z tabletką jest niewskazana.
Ale na podwyższenie TSH może wpływać też większa ilość stresu, rosnąca w ciąży prolaktyna, anemia i wiele innych.
Z tego co piszesz wydaje mi się wszytko robię podobnie 😔 tabletkę biorę ok godz 7 a śniadanie jem po 8, 8.30. Nabiału jem bardzo mało i w ogóle jem mało, jestem na diecie cukrzycowej. Popijam tabletkę woda nie wiem co mogę jeszcze zrobić 😔 zobaczymy co endo powie w poniedziałek
 
reklama
Do góry