reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Miałam dziś trochę luźniejszy dzień i dużą część dnia przeleżałam. Teraz chwilę posiedziałam i mnie nerwoból z jednej strony w okolicy lędźwi złapał 🙈 mam nadzieję, że niedługo przejdzie bo inaczej to będzie mega ciężka noc 😏
 
Kurczę jestem teraz zaskoczona, że musi być odstęp. Tabletki biorę na noc zastrzyk też 🤷‍♀️
Mamy zastrzykowe, czy koniecznie zastrzyk trzeba robić w brzuch?
Ponieważ obydwa leki rozrzedzają krew, to chyba to jest przyczyną żeby ich nie kumulować. 🤷🏻‍♀️

Ostatnio mąż pytał lekarza bo mówi, że im brzuszek większy, to on się bardziej stresuje. No i teoretycznie można w udo (znajomi robili w ramię) ale reakcja lekarza była raczej taka, że on by wolał żeby jednak w brzuch zostało. 🤷🏻‍♀️
 
Kurczę jestem teraz zaskoczona, że musi być odstęp. Tabletki biorę na noc zastrzyk też 🤷‍♀️
Mamy zastrzykowe, czy koniecznie zastrzyk trzeba robić w brzuch?
Moja koleżanka pod koniec ciąży jak już miała wielki brzuch zastrzyki robila od wewnętrzne strony uda, jakby to ująć najbliżej brzucha.
 
Kurczę jestem teraz zaskoczona, że musi być odstęp. Tabletki biorę na noc zastrzyk też 🤷‍♀️
Mamy zastrzykowe, czy koniecznie zastrzyk trzeba robić w brzuch?
Pytalam lekarza powiedział, że najlepiej w brzuch. Można też w udo albo ramię ale to robią kobiety które mają mało tkanki tłuszczowej na brzuchu i mają problem. Lekko zasugerował, że ja tego problemu nie mam hihi 😁 więc do końca w brzuch 😊
 
Miałam dziś trochę luźniejszy dzień i dużą część dnia przeleżałam. Teraz chwilę posiedziałam i mnie nerwoból z jednej strony w okolicy lędźwi złapał 🙈 mam nadzieję, że niedługo przejdzie bo inaczej to będzie mega ciężka noc 😏
Widzisz, to znak ze trzeba jak najwiecej leżeć i odpoczywać 😅
U mnie teraz nocki wyglądają tak, ze zasypiam padnięta koło 21 i od jakoś może 5 dni wstaje noc w noc o godzinie 4:30-4:40... Męczę się tak do 6 i później zasypiam na dwie trzy godzinki... Myślałam, ze dzisiaj uda mi się przespać ta 4 rano ale niestety. Będzie musiała wlecieć jakaś drzemka w południe przed 18stka brata bo mam zamiar świętować do rana.. No chyba, ze dzidziuś nie pozowoli 😂
 
Przyglądam się i widzę, jak to można poznać po zdjęciach, który lekarz ma jaki sprzęt 🤣 Niektóre z Waszych zdjęć mają super jakość 🤩
To nie koniecznie sprzęt. Rozmawiałam z lekarzem i powiedział, że bardzo dużo zależy od tkanki tłuszczowej jak ktoś jest szczupły jest łatwiej zrobić dobre, wyraźne USG. Mój ma kilka głowic. Jak to mówił gorsze i lepsze. Dla chudzinek i nie
 
Robilam dzisiaj badania tarczycy bo w poniedziałek wizyta i ostatnio tsh po eutyroxie 25g z 4.2 spadło na 2 i od razu na wizycie kazała mi lekarz brać eutyrox 50g i dzisiaj powtórne tsh i 2.250...dawka większą a wynik gorszy, o co tu chodzi?
TSH w trakcie ciąży zmienia się dyrastycznie, przed badaniem tsh nie bierz tabletek i najlepiej iść na czczo i tabletkę wziąć dopiero po pobraniu krwi bo może zbaurzyc wynik badania, oczywiście później minimum 30 min bez jedzenia, ja aktualnie biorę euthyrox 75 i różne miałam wahania tsh.
 
reklama
Ja od 5 tygodnia brałam do 12 włącznie. Ta ciąża jest zaraz po poronieniu, odstęp niecałych 2 miesięcy i tak gin mi dmuchała na zimne. Brrr, okropieństwo, obym nigdy więcej nie musiała tego brać 🤣
Ja też do 12 tygodnia brałam duphaston łożysko już jest i to podtrzymuje ciążę tak mówiła moja pani doktor i nie ma potrzeby już brania, wierzę lekarzowi 🙂
 
Do góry