reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Planujemy zostac do stycznia, jesli wszystko bedzie dobrze. Tez czytalam, ze loty na poczatku ciazy nie maja negatywnego wplywu, ale zapytam dzisiaj lekarza. Portugalia brzmi super. A jestes zaszczepiona?

Co to Aperola to ja niestety sie skusilam i troche wypilam zanim dowiedzialam sie o ciazy, wiec pierwsze dni siedzialam i czytalam na googlach jaki to moze miec wplyw na ciaze 🤦‍♀️

Tak, szczepiłam się praktycznie od razu jak weszła moja grupa wiekowa, także już trochę czasu minęło :) ale teraz nie jestem wcale na 100% pewna że mnie ta szczepionka uchroni przed restrykacjami, wszystko zmienia się bardzo dynamicznie :/

Oj trzeba żyć normalnie, tydzień temu też piwka się napiłam, nie da się wszystkiego ZAWSZE ograniczać :) lepiej generalnie za dużo nie czytać :D

A w ogóle to jak się czujecie? Ja od wczoraj mam takie uczucie w podbrzuszu jak w 1 dzień okresu tylko słabsze (dlatego też zrobiłam test), a dziś już dopadł mnie ból głowy i ogólne otępienie :D (no ale może nie ma co zwalać tego na ledwo co obecną ciążę).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczęta kochane, napiszcie mi... jak właściwie liczyc te tygodnie ? W apce ciaza + mam 4 tydzień i 5 dzień. I to mi liczy jako 4 tydzien ciazy.
A preglife 4 tydzien i 6 dzien i to mi liczy jako 5 tydzien ciąży.
 
Dziewczęta kochane, napiszcie mi... jak właściwie liczyc te tygodnie ? W apce ciaza + mam 4 tydzień i 5 dzień. I to mi liczy jako 4 tydzien ciazy.
A preglife 4 tydzien i 6 dzien i to mi liczy jako 5 tydzien ciąży.
Możesz sobie ustawić w aplikacji żeby liczyło ukończony tydzień, albo bieżący 😊
 
Dzień dobryyyy!
Ja też idę zawsze z milionem pytań na wizytę, a potem zapominam dosłownie wszystkiego - porównanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest bardzo trafne :D także chyba trzeba sobie wszystko spisać.

Trzymam kciuki za Wasze wizyty!

Chocolate1, zazdroszczę jeziorka, super mieć takie miejsce :) my w tym roku postawiliśmy też na Polskę, wynajmujemy domki i jeździmy sobie sami lub ze znajomymi - akurat w niedzielę wróciliśmy z gór, baardzo się teraz cieszę, że nie skusiłam się tam na alkohol, a robiliśmy aperola :D

Emka7 - wow a przeprowadzki to już BARDZO zazdroszczę :) ile czasu będziesz tam mieszkać?
co do lotów - sama planuję mały wypad do Portugalii we wrześniu i chyba po prostu zapytam lekarza co o tym myśli. Z tego, co czytałam loty w 1 trymestrze nie mają negatywnego wpływu na ciążę.


Ojjj jeziorka doczekaliśmy sie dopiero rok temu, akurat rodzinka chciala sprzedać, bo im sie znudzilo to zal bylo az nie skorzystac. 😊
Ja akurat 2 tyg temu poszalalam w weekend z kuzynkami meza piwkujac. I o tydzien pozniej test pozytywny, alez to bylo zdziwienie. Niby czlowiek wie, ale ja juz dalam wtedy na luz, ile mozna sie pilnować a dupa blada z teho byla.
 
Tak, szczepiłam się praktycznie od razu jak weszła moja grupa wiekowa, także już trochę czasu minęło :) ale teraz nie jestem wcale na 100% pewna że mnie ta szczepionka uchroni przed restrykacjami, wszystko zmienia się bardzo dynamicznie :/

Oj trzeba żyć normalnie, tydzień temu też piwka się napiłam, nie da się wszystkiego ZAWSZE ograniczać :) lepiej generalnie za dużo nie czytać :D

A w ogóle to jak się czujecie? Ja od wczoraj mam takie uczucie w podbrzuszu jak w 1 dzień okresu tylko słabsze (dlatego też zrobiłam test), a dziś już dopadł mnie ból głowy i ogólne otępienie :D (no ale może nie ma co zwalać tego na ledwo co obecną ciążę).

Hihihi ja to dotychczas tez lekki bol podbrzusza, ale nie zawsze. Jak sie zmecze. Ospała jestem, wczoraj męczyły mnie gazy wieczorem, maskara.... no i dzis czuje sie taka rozbita, zamulona sama nie wie.
 
Cześć! Ja mam termin na 15 kwietnia. Lekarza jeszcze nie zaliczyłam ale ide 24 sierpnia...ja na acardzie i od wczoraj heparyna...to bedzie moja 4 ciąża. Mam 11 letniego syna. Dwie poprzednie ciąż- dwaj chłopcy jeden zmarł w 16 tygodniu a drugi w 20 tygodniu. Mam nadzieję że tym razem się uda i będzie wszystko ok.wczesniej nie brałam żadnych leków. Wyniki Mam Ok ale jednak podjerzenie zespołu antyfosfolipidowego który w badaniach nie wychodzi...
 
Cześć! Ja mam termin na 15 kwietnia. Lekarza jeszcze nie zaliczyłam ale ide 24 sierpnia...ja na acardzie i od wczoraj heparyna...to bedzie moja 4 ciąża. Mam 11 letniego syna. Dwie poprzednie ciąż- dwaj chłopcy jeden zmarł w 16 tygodniu a drugi w 20 tygodniu. Mam nadzieję że tym razem się uda i będzie wszystko ok.wczesniej nie brałam żadnych leków. Wyniki Mam Ok ale jednak podjerzenie zespołu antyfosfolipidowego który w badaniach nie wychodzi...

Podobny termin do mojego, hmmm ja niby 14 a może 15? Lekarz na wizycie mi zapewne powie jak wszystko będzie oki. Bardzo mi przykro, ze miałaś takie smutne i trudne przeżycia, pozostaje liczyć i życzyć wrecz, aby teraz wszystko bylo juz dobrze !
 
Planujemy zostac do stycznia, jesli wszystko bedzie dobrze. Tez czytalam, ze loty na poczatku ciazy nie maja negatywnego wplywu, ale zapytam dzisiaj lekarza. Portugalia brzmi super. A jestes zaszczepiona?

Co to Aperola to ja niestety sie skusilam i troche wypilam zanim dowiedzialam sie o ciazy, wiec pierwsze dni siedzialam i czytalam na googlach jaki to moze miec wplyw na ciaze 🤦‍♀️
nie powinnyśmy sie przejmować tym co było przed testem :) ja zaraz przed testem robiłam rtg zęba, brałam antidol bo mnie tak ząb bolał ze chodziłam po ścianach a tu za dwa dni pozytywny test 🙈 ale nawet nie zawracałam sobie tym głowy. Czasu sie nie cofnie i tak :)


Cześć! Ja mam termin na 15 kwietnia. Lekarza jeszcze nie zaliczyłam ale ide 24 sierpnia...ja na acardzie i od wczoraj heparyna...to bedzie moja 4 ciąża. Mam 11 letniego syna. Dwie poprzednie ciąż- dwaj chłopcy jeden zmarł w 16 tygodniu a drugi w 20 tygodniu. Mam nadzieję że tym razem się uda i będzie wszystko ok.wczesniej nie brałam żadnych leków. Wyniki Mam Ok ale jednak podjerzenie zespołu antyfosfolipidowego który w badaniach nie wychodzi...
Hej ❤️ Bardzo mi przykro ze tak Cię los doświadczył, mam nadzieje ze już żadna strata nie będzie Cię dotyczyć 😊 tez jestem na Acard i heparynie. Jakie dawki masz ? Ja neoparin 0,4 i Acard 150
 
reklama
nie powinnyśmy sie przejmować tym co było przed testem :) ja zaraz przed testem robiłam rtg zęba, brałam antidol bo mnie tak ząb bolał ze chodziłam po ścianach a tu za dwa dni pozytywny test 🙈 ale nawet nie zawracałam sobie tym głowy. Czasu sie nie cofnie i tak :)



Hej ❤️ Bardzo mi przykro ze tak Cię los doświadczył, mam nadzieje ze już żadna strata nie będzie Cię dotyczyć 😊 tez jestem na Acard i heparynie. Jakie dawki masz ? Ja neoparin 0,4 i Acard 150
@Emka7 ja zaraz po owulacji poleciałam do Grecji, gdzie oczywiście piłam alkohol, jadłam sery pleśniowe itd. Ostatniego dnia wakacji dostałam plamienia, a 5 dni później miałam grilla i jadłam camembert (wtedy miałam betę ok 50, ale stwierdziłam, że pewnie można jeść). Nie wiem, czy ma to jakiś wpływ, ale też się naczytałam, że na tak wczesnym etapie ciąża jest chroniona i nie ma co się przejmować.
 
Do góry