reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2022

Witajcie dziewczyny!
Czy macie może doświadczenie z toxoplazmozą ? Pierwsze badania wykazały że mam przebytą toxoplazmozę ale lekarz mimo wszystko zlecił mi awidności toxoplazmozy. Czy ja dobrze widzę, że to badanie kosztuje prawie 1000 zł w alabie?
Sprawdź inne labo ;) u mnie w mieście sama awidność w diagnostyce kosztuje 94zl
 

Załączniki

  • 9274FA51-D1DC-4C4F-B7E1-FE34D71FDDE2.png
    9274FA51-D1DC-4C4F-B7E1-FE34D71FDDE2.png
    83,4 KB · Wyświetleń: 47
reklama
No to pieknie ❤️ Udało się przełożyć tak szybko prenatalne? Ja obdzwonilam już wszystkich ginekologów z okolicy, którzy robią takie badania i wszędzie jestem na liście rezerwowej 🤦🏽‍♀️ Ktoś się orientuje czy ktoś ostatecznie musi mnie przyjąć? Tzn.ze nie może być tak jak w przypadku innych specjalistów, ze terminy nawet za pare miesięcy (prywatnie) i wszyscy to maja gdzies?
Ja miałam pierwotnie przekładany termin z 27 na 30 września, bo lekarz miał jechać na jakąś konferencję. Gdy zadzwoniłam teraz, Pani od razu wzdychała, że może być strasznie cieżko, bo lekarza nie ma, ale na poniedziałek miała jeszcze dwa terminy: 10:20 i 12:00. W sumie to się zdziwiłam, że było coś wolne, bo ponoć obłożenie mają bardzo duże.
Natomiast co do samych lekarzy, to ponoć jest zasada, że kobiety w ciąży muszą być przyjęte w ciągu tygodnia do lekarza. Nie wiem jednak, czy tyczy się to też prenatalnych i to jeszcze prywatnych... 🤷‍♀️
Ja do swoich lekarzy chodzę w Poznaniu, to tam mogłabym Ci ich polecić, ale w innych miastach Polski nie znam nikogo niestety.
 
Ja ostatnio zamilkłam, bo ciąża daje coraz mocniej o sobie znać, od soboty mdłości non stop, jem tylko jak jestem głodna, ratuje się trochę wodą gazowana i miętowymi pastylkami. 🤢 Podobno apogeum jest około 10 tygodnia, dziś dopiero 8+0, także jeszcze trochę przede mną, a tak się cieszyłam, że całkiem dobrze się czuję 😖 Też coraz częściej czuję to rozciąganie macicy i z niecierpliwością czekam na kolejną wizytę, a to dopiero za 3 tygodnie 🙄
 
HEEEJ WSZYSTKIM ☀️🥰
Ja juz po wizycie, dzidzia urosła, ma 1.7cm, serduszko bije 162/min ❤, dziś wyszło 8+2 więc chyba nadrobił z 2 dni 🙈widzialam juz głowę, raczki i pupcie. Lekarz pokazywał tez kregoslup, ze się tworzy. Oczywiście po wizycie telefon do męża i tak się spłakałam ze ledwo rozumiał, co mówię 😅🙈 radość przeogromna ❤❤❤
W ogóle lekarz wspanialy, powiedział, że ciąża dobrze rokuje, tak wszystko pokazywał i tlumaczyl i taki serdeczny i zainteresowany, no mega!! A ekran od razu mialam nad głową swoj wlasny wiec widzialam wszystko 🥰
A to moj mały groszek 🍀💕☀️
P.S. i można jutro jechać spokojnie na urlop 😀
Takie wiadomości uwielbiam! ❤️ Cudownie,bardzo się cieszę! Śliczny groszek 🤩❤️
 
Dzień dobry 🌞
Trzymam kciuki za wszystkie wizyty i jak zawsze z niecierpliwością czekam na wieści😁
Wczoraj miałam bardzo intensywny dzień. Byłam albo na nogach albo przed komputerem. Wieczorem miałam wrażenie, że mam za ciasne leginsy 🙈🙈🙈 Dziś niestety nie zapowiada się lepszy dzień, a po wczorajszym jak siadam to mam wrażenie, że coś mnie w brzuchu uwiera🤣 Zapewne to tofifi do którego się wczoraj dopadłam🤭 A tak na marginesie to kto zemną czek na "złoty okres ciąży"?🙈
Ja jestem już blisko złotego okresu ciazy heheh😁😁😁 bo jestem w 12 tygodniu
 
O matko oby tak było faktycznie :D teraz nie ma lekko, mi jest nadal niedobrze przez większą część dnia i moje menu jest dość ograniczone :D codziennie rano jem owsiankę/płatki ryżowe z masłem orzechowym, bananem i cynamonem. Wczoraj w dodatku zamówiłam 3 masła orzechowe - różne rodzaje.... również takie np. z karmelem z banana oraz z białą czekoladą 😂 😂 ale podobno 100% naturalne .... :D
Współczuję Ci bo ja może kilka razy poczułam że jest mi niedobrze i to wszystko. Tak to czuje się super 😉
 
reklama
Dziewczyny, ja dzisiaj poszłam awaryjnie na wizytę do ginekologa.
Wczoraj wieczorem miałam silne ukłucia, które ciągnęły się od serca, aż do dołu brzucha. Później jeszcze inne, dość silne w dole brzucha i pochwie, więc stwierdziłam, że kontrolnie podjadę do lekarza,. Szczególnie, że kolejna wizyta to miałyby być dopiero prenatalne 30 września.
Na wizycie okazało się, że jest wszystko dobrze, że kłuciami mam się nie przejmować, że to prawdopodobnie nerwobóle, ale okazało się, że ciąża jednak jest starsza. I to o tydzień 🙈
Dzisiaj, wg wcześniejszych wyliczeń, byłoby 10+6, a dzieciątko wygląda na 11+6. Prenatalne więc 30 września nie miałyby w ogóle sensu i pilnie przekładałam je na poniedziałek najbliższy, czyli 20 września.
Także termin na chwilę obecną również zmieniony na 31 marca ❤️
Aaaaaaaa termin masz na moje urodziny heheheh piękny dzień 😃😃😃
 
Do góry