reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Ja uwielbiałam tosty z szynką i serem, nie wiem jak mogli je wycofać 😭😭😭 A teraz to jak mam ogólnie już coś tam zjeść to głównie biorę wrapa, żadne kanapki mi nie podchodzą.

Z oferty śniadaniowej jadłam chyba tylko tosty z bekonem i serem ale moim guilty pleasure z mcdonalda pomijając śniadania są mcnuggets z sosem słodko-kwaśnym... od lat już mnie tak trzyma :D
 
Nie denerwuj się, mnie tez nie boli ciagle brzuch. W sumie to może raz dziennie złapie mnie taki skurcz i trwa z 30 sekund. :)
Mnie tak rozciąga często...a jak kicham to muszę się schylić bo inaczej boli, ale ja w wieku 12 lat miałam usuwaną torbiel jajnika i mam cięcie jak do cesarki i myślę że to przez to l.
 
Z oferty śniadaniowej jadłam chyba tylko tosty z bekonem i serem ale moim guilty pleasure z mcdonalda pomijając śniadania są mcnuggets z sosem słodko-kwaśnym... od lat już mnie tak trzyma :D
Ja nie jadłam w maku z 7-8 lat bo ze starym odstawiliśmy takie żarcie już dawno, ale odkąd zaszłam w ciąże to cheesburger śnił mi się po nocach 😱 w końcu w niedziele pojechaliśmy do maca i kupiłam sobie wieśmaca i przynajmniej już za mną nie chodzi to żarcie haha, zaspokoilam zachciankę 🤣
 
Hej! Trzymam kciuki aby teraz wszystko było dobrze ✊ bliźniaki to podwójny strach i obawy w ciąży ale jak dzieciaczki podrosną to będziesz miała podwójna radość i miłość ❤️
Właśnie. Dużo osób martwi się co będzie jak się urodzą, jak to ogarnąć a ja mam takie mega wsparcie męża, mamy, córki, przyjaciółki że tego się nie obawiam. Obawiam się że ta ciąża może być jednokosmowkowa i jednoowodniowa bo taka jest Często w moim przypadku czyli jeśli nie miałam bliźniaków w rodzinie. A ta ciąża jest niebezpieczna. I boje się bo nie przeżyła bym kolejnej straty

Co do badań prenatalnych to z moim lekarzem nie ma dyskusji: badania prenatalne za darmo i nikt mnie się nie pyta czy chce papę czy nie. Fakt: mi w pierwszej ciąży wyniki wyszły idealne, w drugiej która poroniłam wynik z USG super a po krwi ryzyko pośrednie ale nie zalecili dalszej diagnostyki. Chciałam robić nifty ale przeczytałam że on większości mozaik nie wykrywa, szok bo kurde tyle kasy się płaci. Osobiście znam osobę której tej nifty wyszedł dobrze a urodziła chore dziecko bo ono tam tylko niektóre trisomie i te mozaiki pokazuje.
 
Właśnie. Dużo osób martwi się co będzie jak się urodzą, jak to ogarnąć a ja mam takie mega wsparcie męża, mamy, córki, przyjaciółki że tego się nie obawiam. Obawiam się że ta ciąża może być jednokosmowkowa i jednoowodniowa bo taka jest Często w moim przypadku czyli jeśli nie miałam bliźniaków w rodzinie. A ta ciąża jest niebezpieczna. I boje się bo nie przeżyła bym kolejnej straty

Co do badań prenatalnych to z moim lekarzem nie ma dyskusji: badania prenatalne za darmo i nikt mnie się nie pyta czy chce papę czy nie. Fakt: mi w pierwszej ciąży wyniki wyszły idealne, w drugiej która poroniłam wynik z USG super a po krwi ryzyko pośrednie ale nie zalecili dalszej diagnostyki. Chciałam robić nifty ale przeczytałam że on większości mozaik nie wykrywa, szok bo kurde tyle kasy się płaci. Osobiście znam osobę której tej nifty wyszedł dobrze a urodziła chore dziecko bo ono tam tylko niektóre trisomie i te mozaiki pokazuje.
No bo ogólnie te wszystkie testy to nie dają 100% gwarancji, taka daje tylko amniopunkcja.
gratuluje bliźniaków! Mój mąż jest z bliźniaków, mam tez kuzynki bliźniaczki i dla mnie to był bardzo duży stres, ze i mi się moga przytrafić 🙈

dziewczyny jeszcze mam takie pytanie zauważyliście ze się mocniej i intensywniej pocicie? Ja nigdy z tym problemu nie milam, a teraz kapiac sie dwa razy dziennie, piżama i tak mi rano śmierdzi. Mąż mówi ze to pewnie przez nadwrażliwość na zapachy, ale normalnie aż mam mokro. Założę koszulkę na 3 godziny i musze sie przebrać bo mi śmierdzi 🤦🏽‍♀️
 
No bo ogólnie te wszystkie testy to nie dają 100% gwarancji, taka daje tylko amniopunkcja.
gratuluje bliźniaków! Mój mąż jest z bliźniaków, mam tez kuzynki bliźniaczki i dla mnie to był bardzo duży stres, ze i mi się moga przytrafić 🙈

dziewczyny jeszcze mam takie pytanie zauważyliście ze się mocniej i intensywniej pocicie? Ja nigdy z tym problemu nie milam, a teraz kapiac sie dwa razy dziennie, piżama i tak mi rano śmierdzi. Mąż mówi ze to pewnie przez nadwrażliwość na zapachy, ale normalnie aż mam mokro. Założę koszulkę na 3 godziny i musze sie przebrać bo mi śmierdzi 🤦🏽‍♀️
Tak, mam to samo... Czuję wszystko 2x intensywniej. Zawsze uwielbiałam perfumy, mój mąż śmieje się, że jestem freak'iem perfumowym. I co? Nie mogę używać żadnych perfum, bo mi śmierdzą. A i kąpać też mogłabym się kilka razy dziennie... Nigdy nie miałam problemów z nadpotliwością, i wydaje mi się, że dalej nie mam. To tylko mój i Twój nos tak nam figle płata:)
 
reklama
Właśnie. Dużo osób martwi się co będzie jak się urodzą, jak to ogarnąć a ja mam takie mega wsparcie męża, mamy, córki, przyjaciółki że tego się nie obawiam. Obawiam się że ta ciąża może być jednokosmowkowa i jednoowodniowa bo taka jest Często w moim przypadku czyli jeśli nie miałam bliźniaków w rodzinie. A ta ciąża jest niebezpieczna. I boje się bo nie przeżyła bym kolejnej straty

Co do badań prenatalnych to z moim lekarzem nie ma dyskusji: badania prenatalne za darmo i nikt mnie się nie pyta czy chce papę czy nie. Fakt: mi w pierwszej ciąży wyniki wyszły idealne, w drugiej która poroniłam wynik z USG super a po krwi ryzyko pośrednie ale nie zalecili dalszej diagnostyki. Chciałam robić nifty ale przeczytałam że on większości mozaik nie wykrywa, szok bo kurde tyle kasy się płaci. Osobiście znam osobę której tej nifty wyszedł dobrze a urodziła chore dziecko bo ono tam tylko niektóre trisomie i te mozaiki pokazuje.
Za dwa tyg już będzie wiadomo jaki to rodzaj ciąży ? Tak ja wiem, to najgorsza opcja, czytałam wątek tu na forum o takim typie ciąży bliźniaczej. Na razie nic nie wiadomo, nie martw się na zapas, bo może się będziesz zamartwiać 2tyg a okaże się ze każdy dzieciaczek ma swoj worek owodniowy 😘 na zmartwienia przyjdzie jeszcze czas :)
 
Do góry