reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Ja mam na toksoplazmozę, podobno jeśli nie ma IgM to znaczy że to nie jest świeża infekcja. I że ma się przeciwciała które teraz będą chroniły przed nowym zachorowaniem :)
Jak macie Igg to dobrze znaczy że przechorowane, igm świadczy o świeżym zakażeniu przy czym jeśli Igg jest wysokie i Igm jest mniejsze niż igg to znaczy że niedawno byla infekcja...przerabiałam igg i igm jak miałam parwovirusa b19 na to też trzeba uważać, paskudztwo...syn przyniósł że szkoły...objaw u dzieci w jego klasie to wszyscy mieli policzki jaki ich mróz wyszczypał, że 3 osoby miały tylko temperaturę.
 
Witajcie.
mam pyyanko. Jak radzicie sobie z mdlosciami? W poprzedniej ciazy gdy bylam pojawialy sie one tylko z rana i moglam normalnie jesc. Teraz druga ciaza nie dowc ze zaczely sie juz w 6 tyg to trwaja caly dzien. Wogole jak pomysle o jedzenie to juz mnie dzwiga. A po posilkach mam taki okropny posmak w buzi ktory mnie mdli. Jem bo musze. Te zmuszanie mnie dobija. Slyszalam cos o tabletkach na mdlosci co myslicie ? Ktoras miala ? Pozdrawiam
 
Witajcie.
mam pyyanko. Jak radzicie sobie z mdlosciami? W poprzedniej ciazy gdy bylam pojawialy sie one tylko z rana i moglam normalnie jesc. Teraz druga ciaza nie dowc ze zaczely sie juz w 6 tyg to trwaja caly dzien. Wogole jak pomysle o jedzenie to juz mnie dzwiga. A po posilkach mam taki okropny posmak w buzi ktory mnie mdli. Jem bo musze. Te zmuszanie mnie dobija. Slyszalam cos o tabletkach na mdlosci co myslicie ? Ktoras miala ? Pozdrawiam
Ja co prawda nie mam przez cały dzień, ale często mnie łapały o różnych porach, teraz trochę mniej, za to mam zgagę. Ale mi pomagały migdały, takie obrane migdały do kupienia praktycznie w każdym sklepie, mogą być w całości, mogą być w płatkach. W pierwszej ciąży też mi pomagały. Natomiast jeśli chodzi o tabletki to nie mam pojęcia, może podjedź do apteki jeśli masz możliwość i zapytaj. Ja dzisiaj kupuję Reenie na zgagę bo nie wyrobię.
 
Ja już po wizycie, jest serduszko ❤️❤️❤️ Lekarz miał mega słaby sprzęt, ale na pewno było widać zarówno zarodek jak i migające serduszko 🥰 teraz mam skierowanie na samo usg które już będzie na lepszym sprzęcie, jutro będę dzwonić żeby się umówić 😊 dostałam skierowanie też na usg piersi i prenatalne 🙃 więc jestem mega zadowolona z wizyty 🥰

Jedyne co to jestem wściekła, bo jak przed staraniami byłam u innego lekarza po jakieś skierowanie na badania to mi powiedział że nic nie jest potrzebne i żeby po prostu się starać a teraz się okazuje że nie byłam szczepiona ani nie przechodziłam różyczki a jest ona groźna w ciąży 😤 Gdybym zrobiła przed staraniami badanie to mogłabym się zaszczepić a tak to teraz już za późno i jedynie zostaje mi uważać 😏
Gratulacje kochana !!
Słabo że nie dostałaś skierowania przed ciąża mogłabyś sprawdzić co z ta różyczka przeciez to standard żeby przebadać ! No ale teraz ro już trzeba uważać.
Kiedy idziesz na prenatalne ?
 
Dziewczyny wczorajsza wizyta bardzo udana ! I wiecie co miesiące mi się pomyliły bo przewidywana data porodu 21 marzec 😅😅 ale napisze Wam ze fasolka tak tańczyła raz to na plecki raz na brzuszku ze to było takie słodkie i wzruszające i te stopki jak zobaczyłam to ajj 🥺🥺 tyle stresu niepotrzebnego od dziś nie czytam żadnych negatywnych wiadomości bo ca ma być to i tak się wydarzy trzymam kciuki za Was wszystkie ❤️❤️❤️❤️
 

Załączniki

  • IMG_5022.jpg
    IMG_5022.jpg
    116,8 KB · Wyświetleń: 73
reklama
Gratulacje kochana !!
Słabo że nie dostałaś skierowania przed ciąża mogłabyś sprawdzić co z ta różyczka przeciez to standard żeby przebadać ! No ale teraz ro już trzeba uważać.
Kiedy idziesz na prenatalne ?
Właśnie dlatego jestem wściekła na poprzedniego lekarza, bo jeszcze specjalnie byłam u niego z zapytaniem czy coś powinnam zrobić przed rozpoczęciem starań. To stwierdził żeby łykać witaminy i nic tylko się starać 🤦‍♀️ Teraz już będę mądrzejsza 🤷‍♀️
Dziś będę dzwonić żeby się umówić na prenatalne :)
 
Do góry