reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Właśnie wróciłam z pracy i odkryłam że nie mam mdłości i normalnie funkcjonuję 😊 Zapachy dalej mi przeszkadzają ale to nic w porównaniu z tym co było w zeszłym tygodniu🙈
Ojej to tylko się cieszyć ze mdłości odpuściły i oby na dłużej niż jeden dzien 😊

Słuchajcie chyba zle zrobiłam że poszłam na betę przyrost tylko 26%... 28.08 beta 39,146 a teraz 70,437 czy to możliwe że tak zwolniła i ciąża nadal rozwija się prawidłowo?
Wiesz jak już było serduszko to tylko usg się robi, już się nie sprawdza bety, nie liczy przyrostów.. nie spadła tylko urosła wiec musisz wierzyć ze wszystko jest ok, a jak nie możesz wytrzymać to umow się na usg do lekarza, tylko ono Ci teraz powie czy jest wszystko dobrze :)
 
reklama
Ja dziś byłam na wizycie. Miałam mieć w poniedziałek, ale wystraszyły mnie dość mocne, napadowe bóle brzucha (budziłam się w nocy), niska beta i przyspieszyłam wizytę. Przyszłam już z wszystkimi badaniami krwi. Dziś 7+6, widziałam dzieciątko z serduszkiem ♥️. CRL 12,6mm. Lekarz powiedział, że wszystko wygląda dobrze i widzimy się na kolejnej wizycie dopiero 11.10 na prenatalnych. A i założył mi kartę ciąży.

Jeśli chodzi o mdłości to u mnie jeszcze nie wystąpiły. Lekarz powiedział, że mogę nie mieć a mogą się pojawić za 2-3 dni więc różnie u każdego bywa.

Pytałam lekarza też o przyrosty bety. Powiedział, że to bardzo indywidualna sprawa (miał pacjentki, które miały przyrosty 17% i mniej i wszystko się ładnie rozwijało). Nie ważne ile ważne, że rośnie i mieści się w widełkach dla danego tygodnia. Powiedział, żeby nie badać, szkoda na to kasy a faktycznie stan dzieciątka i rozwój pokazuje usg.

Trzymam kciuki za pozostałe dzisiejsze wizyty:)
 
Dziewczyny, odebrałam wyniki badan i trochę się wystraszylam... mam obecne przeciwciala i na toksoplazmoze, i na cytomegalie, i na różyczke. W grupie IgG, bo w grupie IgM nie ma. Czy któraś z Was tak miała?
Ja mam na toksoplazmozę, podobno jeśli nie ma IgM to znaczy że to nie jest świeża infekcja. I że ma się przeciwciała które teraz będą chroniły przed nowym zachorowaniem :)
 
To tak na styku, mnie w pierwszej ciąży odesłali z prenatalnych, bo pęcherzyk był za mały, chyba o 3 dni młodszy i musiałam umawiać się jeszcze raz.

Dziewczyny macie dużo śluzu? Ja miałam normalnie tylko w dni płodne, a od wczoraj zauważyłam, że jest go sporo i zastanawiam się czy to normalne czy lepiej sprawdzić mocz, bo i tak mam zlecony.
 
To tak na styku, mnie w pierwszej ciąży odesłali z prenatalnych, bo pęcherzyk był za mały, chyba o 3 dni młodszy i musiałam umawiać się jeszcze raz.

Dziewczyny macie dużo śluzu? Ja miałam normalnie tylko w dni płodne, a od wczoraj zauważyłam, że jest go sporo i zastanawiam się czy to normalne czy lepiej sprawdzić mocz, bo i tak mam zlecony.
To jaki jest idealny termin na prenatalne?
 
reklama
To tak na styku, mnie w pierwszej ciąży odesłali z prenatalnych, bo pęcherzyk był za mały, chyba o 3 dni młodszy i musiałam umawiać się jeszcze raz.

Dziewczyny macie dużo śluzu? Ja miałam normalnie tylko w dni płodne, a od wczoraj zauważyłam, że jest go sporo i zastanawiam się czy to normalne czy lepiej sprawdzić mocz, bo i tak mam zlecony.
Ja czytałam że duża ilość śluzu w ciąży jest normalna :) ja tak mam od samego początku a wcześniej raczej u mnie było z tym słabo ;)
 
Do góry