reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2022

Cześć Dziewczyny!
Wyszły mi liczne bakterie w moczu i od dzisiaj przy sikaniu strasznie mnie zabolało/zapiekło i zauważyłam kapeczke krwi w moczu. Wizyty przed urlopem już nie zaliczę. Nie wiem co robić...Kupiłam żurawinę, piję dużo wody.
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Wyszły mi liczne bakterie w moczu i od dzisiaj przy sikaniu strasznie mnie zabolało/zapiekło i zauważyłam kapeczke krwi w moczu. Wizyty przed urlopem już nie zaliczę. Nie wiem co robić...Kupiłam żurawinę, piję dużo wody.
Może chociaż jakąś teleporadę uda Ci się złapać? Mi ostatnio też wyszły liczne bakterie i jak powtórzyłam badanie i zrobiłam posiew to okazuje się że jednak wszystko ok jest. Ale skoro masz objawy to musi u Ciebie być coś na rzeczy i ja bym to jednak to jak najszybciej skonsultowała z lekarzem.
 
Cześć Dziewczyny!
Wyszły mi liczne bakterie w moczu i od dzisiaj przy sikaniu strasznie mnie zabolało/zapiekło i zauważyłam kapeczke krwi w moczu. Wizyty przed urlopem już nie zaliczę. Nie wiem co robić...Kupiłam żurawinę, piję dużo wody.

Ja bym tego nie bagatelizowała. Spróbuj umówić się na teleporade. Ja często mam problemy z pecherzem i w większości przypadków bez antybiotyku się nie wyleczyłam. Sok z żurawiny bardzo dobrze zakwasza ale przy krwiomoczu może być już trudno zwalczyc szybko zakażenie. U mnie domowe sposoby i niedoleczenie później przechodzą w odmiedniczkowe zapalenie nerek. Ja teraz częściej zapobiegawczo piję sok z żurawiny.
 
Mam wizytę wieczorem a wstałam już z jakimś takim wewnętrznym stresem i napięciem 🙈 Dobrze że mam dziś dużo do zrobienia, a przed wizytą chcemy skoczyć na zakupy na wyjazd to mam nadzieję, że szybko mi zleci i jakoś przetrwam ten dzień 😶 Ja ogólnie zawsze stresuje się przed każdą wizytą u lekarza, nawet telefoniczną. Ale dziś to już szczyt szczytów 😥
Miałam tak wczoraj...a czekania było do 21.15...myślałam że orła wywinę, bałam się czy serducho będzie. A tu moja gin tylko głowice z usg do ręki wziela od razu było widać malucha i serducho...wyrwała do drzwi tatusia wołać...nawet mnie nie spytała czy chce🤣maleństwo ma już zawiązki rączek i nóżek...wygląda ja mikro-żółwik😍
 
Ja dziewczyny jadę dzisiaj na badania nie wiem czemu ale czuję że coś jest nie tak Chociaż już slyszlam bicie serca maleństwa. Jadę Robić betę i dodatkowe badania. Moczuvi przeciwciała pewnie wydam z 600zl bo na NFZ się doprosić nie mogę Lekarz uważa że to za wcześnie na takie badania a znowu lekarka prytwnie kazała już zrobić te badania... Dzownilam do medicover żeby dali mi skierowanie na nie to lekarka do mnie ze najpierw mam przyjść na wizytę żeby potwierdzili. A najlepsze jest to że w medicover wszystkie te badania mam w pakiecie więc ja nie wiem za co moja firma płaci... Chcę już zostać i się leczyć prywatnie u tej mojej pani doktor ale znowu jak mam tyle kasy wydawać... Także sobie dzisiaj posiedzę w diagnostyce bo muszę jeszcze 3pkt krzywa cukrową zrobić. Najbardziej to mnie ciekawi jak wyjdzie beta...
Ale ostatnio tez miałaś zle myśli i zrobiłaś betę a ona urosła i było serduszko. Nie rozumiem po co się tak nakręcać, pamiętaj ze ta beta nie musi tak rosnąć już, w pewnym momencie bardzo zwalnia i dopiero się zaczniesz nakręcać jak wynik nie taki będzie. Co do badań to spokojnie masz na nie czas. Ja będę teraz 9+0 i dopiero lekarz mi będzie zlecał. Fajny jest pakiet w alabie „pakiet kobiety w ciąży” widziałam ze dość korzystnie wychodzi cenowo :)
 
Miałam tak wczoraj...a czekania było do 21.15...myślałam że orła wywinę, bałam się czy serducho będzie. A tu moja gin tylko głowice z usg do ręki wziela od razu było widać malucha i serducho...wyrwała do drzwi tatusia wołać...nawet mnie nie spytała czy chce🤣maleństwo ma już zawiązki rączek i nóżek...wygląda ja mikro-żółwik😍

Widzisz, super :) A tak się martwiłaś! chociaż czasem lepiej się pozytywnie zaskoczyć :)

Ale ostatnio tez miałaś zle myśli i zrobiłaś betę a ona urosła i było serduszko. Nie rozumiem po co się tak nakręcać, pamiętaj ze ta beta nie musi tak rosnąć już, w pewnym momencie bardzo zwalnia i dopiero się zaczniesz nakręcać jak wynik nie taki będzie. Co do badań to spokojnie masz na nie czas. Ja będę teraz 9+0 i dopiero lekarz mi będzie zlecał. Fajny jest pakiet w alabie „pakiet kobiety w ciąży” widziałam ze dość korzystnie wychodzi cenowo :)

Zgadzam się. Robiąc betę w tym momencie zawsze będziemy doszukiwać się nieprawidłowości - ona rośnie wolniej i teoretycznie to wiemy, ale jak zobaczymy niższy przyrost to tak czy siak będziemy się martwić dlaczego tak zwolnił. Myślę, że lepiej sobie ograniczyć wizję takich zmartwień..



Ja do 10 tygodnia będę chodzić na USG co tydzień. Pójdzie na to kupa kasy, ale zaśniad do wtedy najczęściej się uwidacznia (jest ryzyko nawrotu niestety). Chcę uniknąć sytuacji, w której np. w 7 tygodniu jest ok, a potem idę w 10 i nagle widzę, że od 2 tygodni serce nie bije, a zaśniad rozwija się w najlepsze.. także jeszcze trochę się trzeba postresować :)
 
Jak Was nachodzą takie czarne myśli to polecam zająć sobie głowę, np kolorowanki dla dorosłych, wyklejanie obrazów diamencikami, ja tez lubie szydelkowac :) i jakoś wieczory lecą.

ps. Powodzenia dziś na wizytach dziewczyny 😍 obyście widziały piekne serduszka ❤️
 
Gdzie tam do mojej wizyty... 😱 20.20 więc chyba jestem ostatnia 🤔
Chyba sobie zrobię hybrydę nową ma stopach bo później mogę już nie sięgnąć 🤣
Póki co czuję spokój, ale pewnie przed samą wizytą się zacznie. Jeszcze mi zimno wyskoczyło wczoraj...
Ja dzisiaj zostawię jakieś 250 zł u lekarza, łącznie z pobraniem cytologii i USG oczywiście. W poniedziałek planuje robic pakiet badań, około 290zl 😱
A jak u Was wyglądają ceny dziewczyny? Pytam oczywiście te, które nie mają z pracy opieki medycznej.
 
reklama
Do góry