reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

ja czuje to samo... byłam na jednej gdzie prawie nic nie widać było i kazał mi przyjść za 10 dni i dopiero mam w przyszły poniedziałek. Więc dopiero wtedy mi potwierdzi tą ciąże, a Wy juz o prentalnych piszecie 😔
Niby ten sam miesiąc porodu a taka różnica
Różnica może być prawie miesiąca. 😝 Ja też myślę o prenatalnych bo jednak się tu nakręcamy.

Ja we wtorek ✊✊
 
reklama
U nas prywatny żłobek w małej miejscowości pod Warszawą.
Najpierw płaciliśmy 400 zł czesne +9 zł/dzień wyżywienie (ile dni chodzi, za tyle płacimy, jest kuchnia na miejscu, więc Panie do godziny 9 podają kuchni ile jest dzieci danego dnia), od lutego podnieśli czesne na 500 zł.
Teraz od września mamy nową umowę na kolejny rok i za wrzesień i październik płacimy 450 zł +10 zł/dzień wyżywienie. A od listopada kiedy oficjalnie młody skończy 2,5 roku i 'przejdzie' do przedszkola to będziemy płacić 299 zł +wyżywienie.
W weekend się widzieliśmy ze znajomymi, ich syn we wrześniu zaczyna prywatne przedszkole dwujęzyczne w Warszawie i wszystko wychodzi ich 2300 zł. Kosmos jaki jest rozstrzał.

2300 zł, o matko bosko! Ja wiedziałam, że żłobki/przedszkola są bardzo drogie, ale to już jednak kosmos :D
 
ja czuje to samo... byłam na jednej gdzie prawie nic nie widać było i kazał mi przyjść za 10 dni i dopiero mam w przyszły poniedziałek. Więc dopiero wtedy mi potwierdzi tą ciąże, a Wy juz o prentalnych piszecie 😔
Niby ten sam miesiąc porodu a taka różnica
Była tutaj dziewczyna z terminem na maj, która mówiła, że będzie mieć cesarkę w kwietniu, więc woli zostać na kwietniowej grupie i napisałam jej wtedy, że my będziemy pisać o prenatalnych i te wszystkie 'kamienie milowe' przeżywać sporo wcześniej i czy nie lepiej jej będzie tam.
Pamiętam, że z moim pierwszym Kluskiem bardzo dużo dziewczyn z kwietniowego wątku miało termin na koniec marca, ale właśnie wolały być 'pierwsze' w kwietniowym wątku niż na końcu w marcowym. Ja finalnie urodziłam 18 kwietnia (6 dni po ptp), a po mnie było już chyba tylko 5 dziewczyn.
Prenatalne też się robi między 11, a 14 tygodniem i ja na pewno będę szła bliżej 14, żeby jak najwięcej było widać, ale na samym terminie tutaj może być 3 tygodnie różnicy u dziewczyn z taką samą datą porodu.
Na pewno ciąża uczy nas cierpliwości. :D
 
Hej dziewczyny. Juz jestem po wizycie. Zrobili mi usg i widac tylko pecherzyk. Nic wiecej. Pytali sie mnie, czy moze pomylily mi sie daty, ale nie sadze. Testy mialam pozytywne od 2 sierpnia. Pobrali mi krew zeby zobaczyc jaki jest poziom hcg. Tydzien temu robilam clear blue i pokazalo 3+. Wydaje mi sie, ze po prostu zarodek sie nie rozwinal 😔
 
Ja bym chciała wiedzieć już, bo wtedy zrezygnujemy ze złobka, a tak z każdym końcem miesiąca musimy płacić za kolejny miesiąc, bo okres wypowiedzenia umowy to własnie 1 miesiąc, a wiadomo żlobek to tania sprawa nie jest heh

Ale tak czy siak do 3mc roznie moze byc takze nikt ci nie da 101 procent gwarancji, idziesz na nadzieje i ryzyko ze bedzie dobrze
 
Hej dziewczyny. Juz jestem po wizycie. Zrobili mi usg i widac tylko pecherzyk. Nic wiecej. Pytali sie mnie, czy moze pomylily mi sie daty, ale nie sadze. Testy mialam pozytywne od 2 sierpnia. Pobrali mi krew zeby zobaczyc jaki jest poziom hcg. Tydzien temu robilam clear blue i pokazalo 3+. Wydaje mi sie, ze po prostu zarodek sie nie rozwinal 😔
A ktory to tydzien masz?
 
Hej dziewczyny. Juz jestem po wizycie. Zrobili mi usg i widac tylko pecherzyk. Nic wiecej. Pytali sie mnie, czy moze pomylily mi sie daty, ale nie sadze. Testy mialam pozytywne od 2 sierpnia. Pobrali mi krew zeby zobaczyc jaki jest poziom hcg. Tydzien temu robilam clear blue i pokazalo 3+. Wydaje mi sie, ze po prostu zarodek sie nie rozwinal 😔
A kiedy miałaś ostatnią miesiączkę? cykle regularne?
 
reklama
Do góry