reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

🤣 Wlasnie ja zalozylam najgorsze 🙄🤦🏻‍♀️ A jest moze jakis zwiazek z tym, ze jestem w terminie drugiej miesiaczki? Moja mama mowila, ze moze macica nie jest jeszcze wypelniona i sie jeszcze probuje oczyszczac..
Mozliwe. Ja dostałam skurczy dużych macicy, krew leciała odrazu, także u ciebie póki co to nie to, być może prog niski.
 
reklama
To u mnie było tak, że nie byłam w stanie zgiąć nogi, więc do auta wchodziłam na prostej. Natomiast była to jednarazowa taka akcja i w sumie jak mi już ból przechodził to tak własnie kulałam. Może skonsultuj się w pierwszej kolejności na jakiejś teleporadzie z lekarzem rodzinnym, on by Cię pokierował dalej (może do chirurga, może do ortopedy). W ciąży nie powinnaś brać leków przeciwbólowych (z tego, co wiem, oprócz paracetamolu), więc może pomagają na takie bóle jakieś masaże.
Wlasnie juz drugi tydzień z rzędu bylam u rodzinnego i powiedział, że koniecznie do ortopedy i udało się, że już jutro mam wizytę to zobaczę co mi powie
 
Mozliwe. Ja dostałam skurczy dużych macicy, krew leciała odrazu, także u ciebie póki co to nie to, być może prog niski.
Mozliwe, bo nie mam wysokiej temperatury i chyba nigdy nie mialam podwyzdzonych temperatur po owulacji. Ale cisnienie tez zawsze mam mega niskie. Nie wiem, czy to ma jakis zwiazek 🤔
 
@Chocolate1 No to dobre dla mnie prognozy, ze i ja zobaczę 🤞 położna kazała mi przyjść tez wcześniej aby założyć w środę kartę więc może i mi się uda, jak USG pokaże dzidzie 😊😊

@Starlights dawaj koniecznie znaka po wizycie ✊✊
No te moje znajome robiły dodatkowe testy, jedna amniopunkcję a 2ga jakiś test za 3k robiła, wyszło dobrze i jak pisałam dzieci zdrowe. Ale bez sensu jest ta pappa skoro tak potrafi wprowadzić w błąd i stres.. takie troche to ciekawe, ze każą robić coś, co daje tak często niemiarodajne wyniki... 🤔 pewnie to zrobię ale juz inaczej psychicznie do tego od razu podejdę..

@olciak19 nie chcę Cię martwić, ale ja w wieku 24 lat zachorowam na kręgosłup i rwę kulszową, męczyłam się strasznie, ból masakra, nic nie pomagało, zastrzyki, rehabilitacja, masaże. Leżałam tylko na podłodze w domu i wyłam. Trafiłam na rezonans i wyszła mi masywna przepuklina uciskająca na rdzeń kręgowy. Miałam już niedowład stopy i ból w tyle uda do kolana i łydki. W miesiąc trafiłam na stół i mi operowali ktęgosłup. A miałam tylko 24 lata. Od tego czasu znaczna poprawa ale kręgosłup będzie dokuczał mi już cale życie. Boli jak siedzę za długo lub stoję za długo itd. Muszę na siebie uważać. Mam też przepuklinę na wyższym poziomie i ta wycięta też już mi się trochę wysunęła jak robiłam w grudniu 2gi rezonans. Także ja wiem, co to rwa... współczuję Ci 😞
Ja to boję się o moj kręgosłup w dalszej ciąży i potem poród. Zobaczymy jak to będzie.
Ja miałam już prędzej czasem bóle w krzyżu, głównie podczas miesiączki, czasem też po pracy jak się nadźwigalam, no ale umówmy się praca na magazynie lekka nie jest, ale ten ból w pośladku zaczął się nagle w sobotę i to już tak dość silnie, wczoraj caly dzien leżenia było okej, dzis więcej ruchu i od nowa boli 😣 mam nadzieję, że ortopeda jakos mi pomoże, bo nie wyobrażam sobie powrotu do pracy przez to skoro nawet na zakupach wymiękam
 
Widziałam, że kilka z Was pisało o COVIDzie.

Koronawirus w ciazy jest dosyc trudnym tematem.. i nie wiadomo jak wpływa na dzieci. Wszystko zależy jak tą chorobę się przechodzi, pewnie. Niektóre maluchy mogą sobie z tym nie poradzić.. dla niektórych samo przeziębienie to już za dużo. ☹

Trzeba na siebie uważać i sama staram się teraz unikać niepotrzebnych kontaktów z większą ilością ludzi, ale powiem Wam że w pracy spotkałam się z kilkoma paniami, które w czasie ciąży miały COVIDa. Dzieciaczki urodziły się zdrowe. Jedna mama była u nas pod tlenem kilka tygodni.. a maluch jakby nigdy nic ❤

Tak jak mówiłam to zależy od wielu czynników i nie wiedząc jak silny jest nasz organizm i na jakim etapie rozwojowym jest nasze malenstwo, nie ma co teraz imprezować haha
Jednak COVID nie zawsze oznacza najgorsze.
Chociaz niestety w wielu przypadkach może skończyć się dla ciazy źle... ja na szczęście że złymi skutkami jeszcze się w pracy nie spotkałam... ale na porodówce zajmujemy się ciążami po 24t.c.
Uważam że czy się wierzy czy nie trzeba uważać...te 9 miesięcy chyba człowiek wytrzyma bez wielkich zbiegowisk a ostatecznie w markecie maseczka na twarzy nie zabije...ja tam po swoich przejściach wole dmuchać na zimne...I szczerze mówiąc wiem że to egoistyczne ake wolałaby zeby dzieci od listopada zostały w domach..oj syn stwierdził że on to w październiku moze zostać 🤪
W pierwszej ciąży którą straciłam przyniósł parvowirusa B 19 i o dziwo ja nie chorowałam i się zaraziłam...
 
@Starlights dawaj koniecznie znaka po wizycie ✊✊
No te moje znajome robiły dodatkowe testy, jedna amniopunkcję a 2ga jakiś test za 3k robiła, wyszło dobrze i jak pisałam dzieci zdrowe. Ale bez sensu jest ta pappa skoro tak potrafi wprowadzić w błąd i stres.. takie troche to ciekawe, ze każą robić coś, co daje tak często niemiarodajne wyniki... 🤔 pewnie to zrobię ale juz inaczej psychicznie do tego od razu podejdę..

Dam znać na pewno, ale stres mam straszny, w ogóle nie mogę się skupić na pracy..

Aaa no to rozumiem.. jeju, współczuję im. A to racja, to wprowadzanie w błąd jest straszne :/ wiarygodność badania w tak ważnych kwestiach powinna być większa..
 
Uważam że czy się wierzy czy nie trzeba uważać...te 9 miesięcy chyba człowiek wytrzyma bez wielkich zbiegowisk a ostatecznie w markecie maseczka na twarzy nie zabije...ja tam po swoich przejściach wole dmuchać na zimne...I szczerze mówiąc wiem że to egoistyczne ake wolałaby zeby dzieci od listopada zostały w domach..oj syn stwierdził że on to w październiku moze zostać 🤪
W pierwszej ciąży którą straciłam przyniósł parvowirusa B 19 i o dziwo ja nie chorowałam i się zaraziłam...

Niestety mam ten sam pogląd co ty, wolałabym, aby jak najszybciej młoda przeszła na lekcje online. Maseczkę zakładam, dezynfekcji pilnuje, niestety mamy takie czasy, że trzeba to przetrwać.
 
Dziewczyny, mam pytanie z czapy. Bo niedługo wychodzę na wizytę, będę w galerii i mogę iść do sklepu AGD. Od kilku dni strasznie mam ochotę na gofry. I chciałabym kupić gofrownicę 😅 Czy macie może w domu i czy polecacie konkretny model? Bo już się dowiedziałam, że te z Lidla 3w1 wcale nie robią gofrów :D
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie z czapy. Bo niedługo wychodzę na wizytę, będę w galerii i mogę iść do sklepu AGD. Od kilku dni strasznie mam ochotę na gofry. I chciałabym kupić gofrownicę 😅 Czy macie może w domu i czy polecacie konkretny model? Bo już się dowiedziałam, że te z Lidla 3w1 wcale nie robią gofrów :D
My mamy firmy dezal dostaliśmy od teściowej, bardzo dobra, ale cena troche powala.
 
Do góry