reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Taką dostałam informację od położnej. Może zakładają, że skoro ciąża jest potwierdzona betą i wizyta odbywa się bez żadnych dolegliwości po skończonym 7 tygodniu według OM to jak najbardziej już można założyć kartę.
Aaaaaa juz rozumiem ! Katte dostajesz a wizyta w 7 tygodniu, i wszystko juz mi gra i buczy. 😆
 
Zerknęłam sobie z ciekawości ile kosztowała mnie pierwsza ciąża i było to 1092,66 zł. Jestem ciekawa jak będzie teraz. 😄 Suplementy są tańsze, bo 3 lata temu za Pregnę Plus płaciłam 50 zł, a teraz 33 zł, ale biorę dodatkowo duphaston. No i wtedy przez całe 9 miesięcy kupiłam tylko jedne spodnie ciążowe, a teraz dobrze się nic nie zaczęło, a już zamówiłam sukienkę, bo przecież wyprzedaże się kończyły. 😂 W razie czego mogę ją jeszcze zwrócić do połowy września. 😁

Moje zestawienie sprzed 3 lat, może kogoś ciekawi ten temat:

1. Suplementy dla ciężarnych: 9x50 zł = 450 zł.
2. Spodnie ciążowe = 119 zł
3. Jedno prywatne USG = 200 zł
4. Wyprawka do szpitala - 2 koszule do karmienia (79,98 zł), 5 biustonoszy do karmienia (158,76 zł), przybory higieniczne (84,92 zł) = 323,66 zł.

Dodam jeszcze, że samo rzucenie palenia w ciąży to była oszczędność 9x342 = 3078 zł. 😄
 
Zerknęłam sobie z ciekawości ile kosztowała mnie pierwsza ciąża i było to 1092,66 zł. Jestem ciekawa jak będzie teraz. 😄 Suplementy są tańsze, bo 3 lata temu za Pregnę Plus płaciłam 50 zł, a teraz 33 zł, ale biorę dodatkowo duphaston. No i wtedy przez całe 9 miesięcy kupiłam tylko jedne spodnie ciążowe, a teraz dobrze się nic nie zaczęło, a już zamówiłam sukienkę, bo przecież wyprzedaże się kończyły. 😂 W razie czego mogę ją jeszcze zwrócić do połowy września. 😁

Moje zestawienie sprzed 3 lat, może kogoś ciekawi ten temat:

1. Suplementy dla ciężarnych: 9x50 zł = 450 zł.
2. Spodnie ciążowe = 119 zł
3. Jedno prywatne USG = 200 zł
4. Wyprawka do szpitala - 2 koszule do karmienia (79,98 zł), 5 biustonoszy do karmienia (158,76 zł), przybory higieniczne (84,92 zł) = 323,66 zł.

Dodam jeszcze, że samo rzucenie palenia w ciąży to była oszczędność 9x342 = 3078 zł. 😄


Ja za sam dupek i luteine zostawiam złoto w aptece. 🤣😅 wizyty prywatne, wiec nie robie obliczeń, bo by mi wyszło, uhuhu... pierwsza ciaze na nfz mialam prowadzona, bez zadnych dupkow itp wszystko bylo bezpieczne. A teraz cyrki. Ale zeby luteina tyle kosztowala ? 😑
 
Zerknęłam sobie z ciekawości ile kosztowała mnie pierwsza ciąża i było to 1092,66 zł. Jestem ciekawa jak będzie teraz. 😄 Suplementy są tańsze, bo 3 lata temu za Pregnę Plus płaciłam 50 zł, a teraz 33 zł, ale biorę dodatkowo duphaston. No i wtedy przez całe 9 miesięcy kupiłam tylko jedne spodnie ciążowe, a teraz dobrze się nic nie zaczęło, a już zamówiłam sukienkę, bo przecież wyprzedaże się kończyły. 😂 W razie czego mogę ją jeszcze zwrócić do połowy września. 😁

Moje zestawienie sprzed 3 lat, może kogoś ciekawi ten temat:

1. Suplementy dla ciężarnych: 9x50 zł = 450 zł.
2. Spodnie ciążowe = 119 zł
3. Jedno prywatne USG = 200 zł
4. Wyprawka do szpitala - 2 koszule do karmienia (79,98 zł), 5 biustonoszy do karmienia (158,76 zł), przybory higieniczne (84,92 zł) = 323,66 zł.

Dodam jeszcze, że samo rzucenie palenia w ciąży to była oszczędność 9x342 = 3078 zł. 😄
Chodzisz na NFZ? Ja prywatnie, więc pewnie wyjdzie więcej 😜
Choć pierwsze podstawowe badania zrobiłam w medicover, więc może jeszcze uda się tam robić jakieś inne dodatkowe 😜
Chociaż i tak za prywatną wizytę płacę 20% mniej, ponieważ zapisałam się do ich przychodni POZ😜
 
Chodzisz na NFZ? Ja prywatnie, więc pewnie wyjdzie więcej 😜
Choć pierwsze podstawowe badania zrobiłam w medicover, więc może jeszcze uda się tam robić jakieś inne dodatkowe 😜
Chociaż i tak za prywatną wizytę płacę 20% mniej, ponieważ zapisałam się do ich przychodni POZ😜
Teraz chodzę do Enel-med'u, wtedy chodziłam do Luxmedu, bo miałam pakiet z pracy. To ogromna oszczędność. Na NFZ nie chciałabym chodzić, więc też wydawałabym majątek na prywatne wizyty.
 
Teraz chodzę do Enel-med'u, wtedy chodziłam do Luxmedu, bo miałam pakiet z pracy. To ogromna oszczędność. Na NFZ nie chciałabym chodzić, więc też wydawałabym majątek na prywatne wizyty.
Ja mam pakiet Medicover.. Ale tak ciężko zapisać się do tego samego lekarza.. A denerwować się ciągłym brakiem wizyt jest zbyt upierdliwe
Poza tym w moim medicoverze mają 2 ginekologów do których rozważałabym pójście i niestety nie mają zbyt częstych dyżurów
Teraz jestem zapisana na 1 Usg do 10 tyg i to jest traktowane jak wizyta u położnej bez konsultacji z lekarzem, na którą trzeba zapisać się oddzielnie. Nie wiem jakby to wyglądało w dalszej części ciąży
Na 1 wizytę pójdę, ale głownie będę chodzić prywatnie do centrum, które mam prawie że pod blokiem 😜
 
Ja za sam dupek i luteine zostawiam złoto w aptece. 🤣😅 wizyty prywatne, wiec nie robie obliczeń, bo by mi wyszło, uhuhu... pierwsza ciaze na nfz mialam prowadzona, bez zadnych dupkow itp wszystko bylo bezpieczne. A teraz cyrki. Ale zeby luteina tyle kosztowala ? 😑
Teraz chyba Luteina jako jedyny progesteron jest w ciąży na kod C :)

@KB93 czekamy na info ✊✊✊
 
reklama
Do góry