reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Nie zawsze chyba przy pierwszej, ważne żeby była założona przed 10 tygodniem, bo to warunek do otrzymania becikowego o ile nie przekraczasz progów dochodowych.
No wlasnie wydaje mi sie, ze zakladaja na 1 jak wszystko juz jest. Bo u nas zakladaja po serducho. Poki nie ma, nie ma karty ciąży
 
reklama
No wlasnie wydaje mi sie, ze zakladaja na 1 jak wszystko juz jest. Bo u nas zakladaja po serducho. Poki nie ma, nie ma karty ciąży
Ja w pierwszej ciąży byłam na wizycie w 8 tygodniu, wszystko już było, a kartę założyli mi dopiero w 9+4. W drugiej ciąży też miałam już wizytę z serduszkiem, a nie miałam jeszcze karty ciąży, więc chyba różnie to wygląda w różnych placówkach.
 
Ja w pierwszej ciąży byłam na wizycie w 8 tygodniu, wszystko już było, a kartę założyli mi dopiero w 9+4. W drugiej ciąży też miałam już wizytę z serduszkiem, a nie miałam jeszcze karty ciąży, więc chyba różnie to wygląda w różnych placówkach.

No wlasnie widze, bo pierwszy raz spotykam sie, aby komus tak szybko zakladali karte ciazy, ale kazdy inaczej praktykuje. Tak czy siak ja juz wole na koniec bezpiecznie dostac, niz za szybko
 
Przepraszam za moze glupie pytania 😜
Czy wy najpierw sie zgłosilyscie do poloznej? I gdzie? w swoim POZ? One wam zlecily jakies pierwsze badania (wydaly skierowanie) zebyscie mialy przed konsultacja z ginekologiem?
Ja najpierw idę na wizytę do lekarza. W momencie kiedy potwierdzi ciążę wysyła mnie do położnej aby założyła kartę ciąży. Przy kolejnych wizytach idę najpierw do położnej aby mnie zeażyła, zmierzyła ciśnienie a później do lekarza. Położna ma gabinet obok lekarza 😊
 
Ja najpierw idę na wizytę do lekarza. W momencie kiedy potwierdzi ciążę wysyła mnie do położnej aby założyła kartę ciąży. Przy kolejnych wizytach idę najpierw do położnej aby mnie zeażyła, zmierzyła ciśnienie a później do lekarza. Położna ma gabinet obok lekarza 😊

U mnie nie ma położnej, wszystkim zajmuje się lekarz, ciśnienie, waga, karta ciąży. Także tu ten luksus, ze w razie co wszystko w jednym miejscu
 
Dzieki za odzew dziewczyny.
Zawsze to sie jednak czlowiek czegos przydatnego dowie.

Powodzenia wszystkim dziś wizytującym!
Ps. Prosze o raporty 😀 chociaz sie waszymi usg, serduchami, maluchami pocieszę;)
 
reklama
U mnie nie ma położnej, wszystkim zajmuje się lekarz, ciśnienie, waga, karta ciąży. Także tu ten luksus, ze w razie co wszystko w jednym miejscu
Mi to w sumie to na rękę. Przed wejściem do lekarza zawsze się denerwuje więc ciśnienie miała bym wysokie że ho ho🙈 Przy położnej nie mam takiego stresu, a że to fajna babka to nim wejdę do lekarza zawsze się zdążę uspokoić 😁
 
Do góry