reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Tutaj twierdzą, że ciąża to nie choroba i kobiety powinny być w tym czasie aktywne, L4 wystawia ginekolog jedynie gdy ciąża jest zagrożona. Pracuje na magazynie, praca fizyczna, dźwiganie po 10-15-20kg to norma, ciągłe schylanie, 8-9 godzin na nogach, w ciągłym ruchu.

Eh co kraj to obyczaj, ale przykro mi, że tak jest.. Faktycznie Polska to ewenement jeśli chodzi o powszechność L4 ogólnie, a co dopiero w ciąży :) Pracuję sporo, co prawda zdalnie, ale z anglikami i chińczykami i u nich w ogóle żadnego sick leave nie ma. Pamiętam, że koleżanka mieszkająca w Holandii musiała się nieźle nagminastykować żeby dostać zwolnienie z pracy, ale to wcale nie było takie łatwe.
 
Rozumiem, ale przy takim dzwiganiu brałabym l4 u kogo sie da, moja koleżanka dzwigala w sklepie spożywczym i poronila.
Zobaczę co jutro mi powie pracodawca, cale szczęście jak juz go powiadomię to nie ma prawa mnie zwolnić, więc ewentualnie pójdę do rodzinnego po zwolnienie, bo na pewno bym sobie nie wybaczyła jakby coś się stało przez tą pracę
 
Tutaj twierdzą, że ciąża to nie choroba i kobiety powinny być w tym czasie aktywne, L4 wystawia ginekolog jedynie gdy ciąża jest zagrożona. Pracuje na magazynie, praca fizyczna, dźwiganie po 10-15-20kg to norma, ciągłe schylanie, 8-9 godzin na nogach, w ciągłym ruchu.
Dziewczyno, niech Cię za przeproszeniem WALI co inni myślą. To jest TWÓJ czas i TWOJE zdrowie. Jeśli gin nie będzie chciał Ci dać zwolnienia od razu, to ja na Twoim miejscu z uwagi na charakter pracy, od razu zmieniłabym gina i prosiła o l4
 
Eh co kraj to obyczaj, ale przykro mi, że tak jest.. Faktycznie Polska to ewenement jeśli chodzi o powszechność L4 ogólnie, a co dopiero w ciąży :) Pracuję sporo, co prawda zdalnie, ale z anglikami i chińczykami i u nich w ogóle żadnego sick leave nie ma. Pamiętam, że koleżanka mieszkająca w Holandii musiała się nieźle nagminastykować żeby dostać zwolnienie z pracy, ale to wcale nie było takie łatwe.
Szczerze mówiąc to gdybym miała pracę biurową to nie przejmowałabym się tym aż tak, bo jednak przy pracy fizycznej narażamy się bardziej, dlatego bardzo mi zależy żeby te początki chociaż mieć spokojne, bez stresu ze przez tą fizyczną pracę może się coś stać, ciąża to teraz dla mnie priorytet 🙏🏻
 
Szczerze mówiąc to gdybym miała pracę biurową to nie przejmowałabym się tym aż tak, bo jednak przy pracy fizycznej narażamy się bardziej, dlatego bardzo mi zależy żeby te początki chociaż mieć spokojne, bez stresu ze przez tą fizyczną pracę może się coś stać, ciąża to teraz dla mnie priorytet 🙏🏻

Zdecydowanie. Przy tego typu pracy musisz zapewnić sobie 100% bezpieczeństwa! Mam nadzieję, że uda Ci się dostać zwolnienie bez problemu :)
 
Ja w piątek na wizycie stacjonarnej jak będę, i jak się okaże ze wszystko jest na swoim miejscu, to biorę od razu l4 ciążowe. Mam na maksa stresująca prace, wprawdzie biurowa i zdalna, ale mam teraz problemy ze skupieniem i po prostu chce się jak najmniej stresować. Liczę ze gin będzie wyrozumiała i nie będzie robić problemu :)
 
reklama
Ja w piątek na wizycie stacjonarnej jak będę, i jak się okaże ze wszystko jest na swoim miejscu, to biorę od razu l4 ciążowe. Mam na maksa stresująca prace, wprawdzie biurowa i zdalna, ale mam teraz problemy ze skupieniem i po prostu chce się jak najmniej stresować. Liczę ze gin będzie wyrozumiała i nie będzie robić problemu :)
Mam to samo, więc rozumiem. Z l4 jeszcze się wstrzymuję, ale bardzo ciężko mi się siedzi ponad 8 godzin dziennie przed laptopem, nic nie trybię, kręci mi się w głowie i stresuje mnie to, że zaraz coś spitolę :/ ogólnie wszystko mnie teraz stresuje :D
 
Do góry