reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ja się wykoncze zanim doczekam do jutrzejszego badania. Wiem, że nic nie zmienię i co ma być to będzie, ale od połowy nocy (budziłam się o 3, bo mam niepełnosprawnego pieska i popuścił mi na pościel) nie bolą mnie cycki, ani nawet prawie wcale sutki, których nie mogłam w ogóle dotknąć. A dodatkowo z jednego wyciekła mi po naciśnięciu kropelka płynu i już świruje.
Cały czas przez 14 długich miesięcy myślałam o zajściu w ciążę, a nie o tym co będzie jak w końcu się uda 😵
Mi się wydaje, że bólem piersi nie ma się co martwić, być może organizm przyzwyczaił się do zwiększonej ilości progesteronu, który u Ciebie jest na stabilnym poziomie :)
 
reklama
W enel medzie jest tak samo. Osobno konsultacja, osobno USG - oni nie mają w gabinetach sprzętu :/ Strasznie to niewygodne. Ja do enela zapisuje się, bo wtedy będę mogła robić badania, a tak to chodzę prywatnie. No i dodatkowo zawsze fajnie mieć te dodatkowe USG :) ale polegać na nich jest dość ciężko.
Chyba właśnie też będę dokładnie tak samo robić. Szkoda mi trochę czasu na chodzenie oddzielnie, tym bardziej że na razie nie planuję zwolnienia więc po pracy ciężko będzie latać oddzielnie na wizytę i oddzielnie na usg. Szkoda, że niby prywatna opieka i płaci się kupę kasy a standard jak na NFZ 😏
 
Miałam przed chwilą teleporadę z położną w Medicoverze i dowiedziałam się że nie zawsze lekarz od razu robi usg na wizycie 🙄 że często wystawia tylko skierowanie, bo rzadko kiedy zdarza się żeby miał od razu w gabinecie aparat do usg 🙄 Czyli czekam do 04.09 z niecierpliwością a może okazać się, że niewiele się dowiem bo raptem stwierdzi że macica rozpulchniona a później będę znowu czekać na usg 🤦‍♀️ Bez sensu totalnie jak dla mnie, skoro umawiam się na wizytę w kategorii „ginekolog-prowadzenie ciąży” to chyba logiczne że powinien od razu mieć możliwość zrobienia usg… Chyba jednak trzeba będzie się zdecydować na prowadzenie ciąży poza Medicoverem, tym bardziej że lekarze tam opinie mają średnie. Plus taki że położna powiedziała że nie ma problemu żeby prowadzić ciążę poza Medicoverem i korzystać z teleporady u nich w celu otrzymania skierowania na badania w ramach pakietu dzięki czemu można sporo oszczędzić. Jedyne co to trzeba odbyć chociaż jedną wizytę u nich żeby założyć kartę ciąży.
Bylam u różnych ginekologów przed ciąża i teraz w Medicover i ZAWSZE robili mi usg i zawsze mieli sprzęt. Nie wiem może w jakichś małych nie maja ale w wwa mi się nie zdarzyło osobiście. Gdzie masz wizytę 04.09 ?
 
Bylam u różnych ginekologów przed ciąża i teraz w Medicover i ZAWSZE robili mi usg i zawsze mieli sprzęt. Nie wiem może w jakichś małych nie maja ale w wwa mi się nie zdarzyło osobiście. Gdzie masz wizytę 04.09 ?
To zazdroszczę, bo ja NIGDY nie miałam od razu zrobionego usg. Nawet jak w gabinecie był sprzęt to dostawałam skierowanie. I tak conajmniej z 5 razy bo korzystam z Medicovera już od dłuższego czasu 🙄 Nie wiem od czego to zależy, moze od chęci lekarza bo korzystam tylko i wyłącznie z Warszawy. Byłam na pewno w placówkach na Grochowskiej, Alejach Jerozolimskich, Wołoskiej i al. Jana Pawła II, czy gdzieś jeszcze to nie pamiętam. Teraz będę mieć na Wołoskiej. Myślałam że poza ciążą to standard że dają skierowanie i tyle. Ale liczyłam że w ciąży jest inaczej.
 
W enel medzie jest tak samo. Osobno konsultacja, osobno USG - oni nie mają w gabinetach sprzętu :/ Strasznie to niewygodne. Ja do enela zapisuje się, bo wtedy będę mogła robić badania, a tak to chodzę prywatnie. No i dodatkowo zawsze fajnie mieć te dodatkowe USG :) ale polegać na nich jest dość ciężko.
W Luxmedzie jest to samo :)
Konsultacja oddzielnie i skierowania na USG.
 
To zazdroszczę, bo ja NIGDY nie miałam od razu zrobionego usg. Nawet jak w gabinecie był sprzęt to dostawałam skierowanie. I tak conajmniej z 5 razy bo korzystam z Medicovera już od dłuższego czasu 🙄 Nie wiem od czego to zależy, moze od chęci lekarza bo korzystam tylko i wyłącznie z Warszawy. Byłam na pewno w placówkach na Grochowskiej, Alejach Jerozolimskich, Wołoskiej i al. Jana Pawła II, czy gdzieś jeszcze to nie pamiętam. Teraz będę mieć na Wołoskiej. Myślałam że poza ciążą to standard że dają skierowanie i tyle. Ale liczyłam że w ciąży jest inaczej.
Hmmm to dziwne kurde. Ja tez korzystam już pare lat. Polecam centrum na Prostej tam cały personel jest super ja tam chodzę teraz. Na wołoskiej byłam tez kilka razy jak miałam problem z torbielą, ale lekarka była mega małomówna i musiałam ja ciągnąć za język wiec zmieniłam. Ona to robiła takie ekspresowe usg jak na odwal wiec tez już przestałam do niej chodzić częściowo przez to.
 
Hmmm to dziwne kurde. Ja tez korzystam już pare lat. Polecam centrum na Prostej tam cały personel jest super ja tam chodzę teraz. Na wołoskiej byłam tez kilka razy jak miałam problem z torbielą, ale lekarka była mega małomówna i musiałam ja ciągnąć za język wiec zmieniłam. Ona to robiła takie ekspresowe usg jak na odwal wiec tez już przestałam do niej chodzić częściowo przez to.
Wydaje mi się, że dużo zależy od lekarza. Kiedyś na staraczkach rozmawiałam z jedną z dziewczyn która też ma tam pakiet i pisała że na kilku lekarzy znalazła tylko dwóch którzy od razu robią usg. Więc w sumie ciężko powiedzieć 🤷‍♀️
 
Wydaje mi się, że dużo zależy od lekarza. Kiedyś na staraczkach rozmawiałam z jedną z dziewczyn która też ma tam pakiet i pisała że na kilku lekarzy znalazła tylko dwóch którzy od razu robią usg. Więc w sumie ciężko powiedzieć 🤷‍♀️
Kurczę faktycznie dziwnie ja np pierwsza wizytę w ciąży przez ta opcje prowadzenie ciąży miałam u lekarki do której teraz chodzę i od razu zrobiła usg potwierdziła ciąże i potem faktycznie, tak jak pisałam dała skierowanie do szpitala na usg poniżej 10 tygodnia, zrobiłam i pojechałam do niej, ona usg nie robiła bo to dopochwowe i powiedziała że nie ma sensu ale nie muszę chodzić tu i tu tego samego dnia to będę miała dwa osobne usg.
 
Ja wybierałam zestaw witamin i minerałów opierając się na opinii "Pan Tabletka" polecam sobie wyszukać. Często to, co polecają lekarze to w ogóle ma beznadziejny skład. Pan Tabletka to farmaceuta, który wszystkie suplementy itd rozkłada na czynniki pierwsze i poleca, co jest naprawdę wartościowe.
Wybrałam Omegamed Optima , bo ma najlepszy skład 💪
Też je biorę, według mnie mają najlepszy dla mnie skład 😊
 
reklama
Kurczę faktycznie dziwnie ja np pierwsza wizytę w ciąży przez ta opcje prowadzenie ciąży miałam u lekarki do której teraz chodzę i od razu zrobiła usg potwierdziła ciąże i potem faktycznie, tak jak pisałam dała skierowanie do szpitala na usg poniżej 10 tygodnia, zrobiłam i pojechałam do niej, ona usg nie robiła bo to dopochwowe i powiedziała że nie ma sensu ale nie muszę chodzić tu i tu tego samego dnia to będę miała dwa osobne usg.
Mam nadzieję, że i ja trafię na taką, która nie będzie miała problemu ze zrobieniem od razu :)
 
Do góry