reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Mnie złapało w piątek, z tym że u mnie to był zatkany nos i ból gardła. Ratuję się od piątku herbatą z goździkami, imbirem, miodem i duuuuużą ilością cytryny. Teraz już pozostał tylko przytkany nos po nocy a tak to jest okej 😊
Jeśli chodzi o samopoczucie to czuję się bardzo dobrze, jedynie w nocy przeokrutnie bolą mnie piersi. Ale za to mdłości które pojawiły się w poniedziałek szybko przeszły i mam nadzieję, że prędko nie wrócą ☺️
I samymi herbatkami się uratowałaś? Mnie trzyma od poniedziałku, ale mam wrażenie, że dziś jest jakiś kulminacyjny dzień. No i rano jest słabo, potem w ciągu dnia jak jestem 'w pionie' to nie jest źle, ale po nocy tragedia.
 
I samymi herbatkami się uratowałaś? Mnie trzyma od poniedziałku, ale mam wrażenie, że dziś jest jakiś kulminacyjny dzień. No i rano jest słabo, potem w ciągu dnia jak jestem 'w pionie' to nie jest źle, ale po nocy tragedia.
Tak, piłam co najmniej 3 (taka trochę większa szklanka) w ciągu dnia. Z tym że u mnie one często pomagają w sezonie jesienno-zimowym więc po prostu na mnie działają :) Goździki i imbir wrzucam od razu do gorącej herbaty a miód i cytrynę dodaję jak już mocno przestygnie żeby nie zabić ich właściwości. Teraz właśnie pozostał mi tylko przytkany nos po nocy a tak to w ciągu dnia jest okej.
 
Dawaj znac jak wynik. 😉
Ja sie juz naczytalam tyle teorii wczoraj, ze starczy. A podjęłam wazna decyzje, nie zrobię tak jak lekarka mi kazala nie cieszyc sie, właśnie ze bede sie cieszyc, bo dla mnie i meza to sukces ze w koncu udalo sie i jesli ktos na etapie 5 tyg czy 6, bo sam nie wie, mowi, ze to raczej lipa to nie mamy o czym rozmawiać, jak bedzie mi dane sie z wami pożegnać to to zrobię, ale poki co to dalej jestem w grze bynajmniej tydzien 🤣 i wy tez cieszcie sie, bo dla nas to juz sukces, ze zobaczylysmy testy, bety i idziemy w to.
Ja jestem pod wrażeniem naszej nadzieii i determinacji. Jestem przekonana, że każda z nas kobiet wiedząc, że tfu tfu po kilku tygodniach miałoby coś pójść nie tak, i tak by w to poszła, bo miałaby nadzieję, że coś może się po drodze zmienić 💪😘
 
Ja też narobilam tych testów jak głupia, tłumaczę to tym że to moja pierwsza wyczekana ciąża i chciałam się nacieszyc widokiem robiącej się 2 kreski 😂😂tu test przy becie 706
Do 3 razy sztuka;) właśnie idę na betę, ale chyba już mogę się przywitać;)
Niezmiernie miło mi tu być;)
Ja sobie ostatnio też zrobiłam jednego ładnego na pamiątkę z ładną kreską
 
Musisz mieć potwierdzona ciążę żeby dostać na ryczałt.

Ja biorę ciążowe i kwas foliowy metylowany
A jakie bierzesz ciążowe? W drugiej ciąży brałam femibion. Dzwoniłam do przychodni i powiedzieli ze musze im dostarczyć zaświadczenie od hematologa że muszę Przyjmować te zastrzyki w ciąży na szczęście takie mam z drugiej ciąży więc mi wypiszą mąż po południu wszystko załatwi. Robicie zastrzyki rano czy wieczorem?
 
Ja zrobiłam tylko dwa, pierwszy w niedzielę 08.08. drugi w poniedziałek 09.08.
Obydwa chyba tak samo intensywne.
 

Załączniki

  • received_4141436962634293.jpeg
    received_4141436962634293.jpeg
    41,1 KB · Wyświetleń: 60
A jakie bierzesz ciążowe? W drugiej ciąży brałam femibion. Dzwoniłam do przychodni i powiedzieli ze musze im dostarczyć zaświadczenie od hematologa że muszę Przyjmować te zastrzyki w ciąży na szczęście takie mam z drugiej ciąży więc mi wypiszą mąż po południu wszystko załatwi. Robicie zastrzyki rano czy wieczorem?
Rano.

Mam jeszcze trzy tabletki pregna start, przechodzę zaraz na prenatal uno, ale myślę wrócić do mama dha premium plus.
 
A jakie bierzesz ciążowe? W drugiej ciąży brałam femibion. Dzwoniłam do przychodni i powiedzieli ze musze im dostarczyć zaświadczenie od hematologa że muszę Przyjmować te zastrzyki w ciąży na szczęście takie mam z drugiej ciąży więc mi wypiszą mąż po południu wszystko załatwi. Robicie zastrzyki rano czy wieczorem?
Zastrzyk biorę rano bo wieczorem biorę Acard :)
 
reklama
Ja wybierałam zestaw witamin i minerałów opierając się na opinii "Pan Tabletka" polecam sobie wyszukać. Często to, co polecają lekarze to w ogóle ma beznadziejny skład. Pan Tabletka to farmaceuta, który wszystkie suplementy itd rozkłada na czynniki pierwsze i poleca, co jest naprawdę wartościowe.
Wybrałam Omegamed Optima , bo ma najlepszy skład 💪
 

Załączniki

  • IMG_20210818_105754.jpg
    IMG_20210818_105754.jpg
    73,5 KB · Wyświetleń: 41
Do góry