reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny, któraś z Was ma takie bóle jak na okres? Bo ja juz tak od jakiegoś czasu, a teraz juz drugi dzień czuję skurcze, ale nie więcej jak dwa razy dziennie, z tym ze dzisiaj już mocniej niż wczoraj... A to dopiero 35+5...
Mogą to być już te przepowiadające. Tak jak dziewczyny piszą jak się nie nasilają i ustają po zmianie pozycji czy po godzinie to normalne. Jeżeli się nasilają i trwają dłuzej to lepiej sprawdzić.

@inesia ja też sprawdzałam ostatnio, i na dniach znowu wyjmę walize i dorzucę co kupiłam, i może coś wyjmę z małej ciuszków, bo chyba za dużo sztuk spakowałam 😂


Po weekendzie ok, spedziłam leniwie 😆
Za to dzisiaj w wariackim tępie, szybko na odczulanie z chłopakami, później do makijażystki i później do fotografki na sesje zdjęciową 😆 wróciłam mega zmęczona, ale pozytywna :) trochę poelpszyło to moją samoocenę 😁😁😁
 
reklama
Jedno z moich zdjęć :)
 

Załączniki

  • IMG_20210308_194340.jpg
    IMG_20210308_194340.jpg
    52,8 KB · Wyświetleń: 135
Hej, mam pytanie. Czy myślicie, że taki kombinezon będzie ok na początek kwietnia, czy jednak coś cieplejszego? Nie mam za bardzo kogo się poradzić w sprawie ubranek 😞 na 56 mam 2x pajace, 3x śpiochy z kaftanikiem i 5x body +2x półśpiochy. Do tego 2 cienkie czapki i 2x niedrapki. Wydaje mi się, że bardzo mało tego mam, a nie spodziewam się zbytnio prezentów.
 
Hej, mam pytanie. Czy myślicie, że taki kombinezon będzie ok na początek kwietnia, czy jednak coś cieplejszego? Nie mam za bardzo kogo się poradzić w sprawie ubranek 😞 na 56 mam 2x pajace, 3x śpiochy z kaftanikiem i 5x body +2x półśpiochy. Do tego 2 cienkie czapki i 2x niedrapki. Wydaje mi się, że bardzo mało tego mam, a nie spodziewam się zbytnio prezentów.
Ale to ogólnie tyle masz ubranek czy to lista do szpitala?
Kombinezonik ja będę mieć cieplejszy ale u mnie raczej marzec. Jeśli ty np koniec kwietnia to może taki będzie ok. :)
 
Hej, mam pytanie. Czy myślicie, że taki kombinezon będzie ok na początek kwietnia, czy jednak coś cieplejszego? Nie mam za bardzo kogo się poradzić w sprawie ubranek 😞 na 56 mam 2x pajace, 3x śpiochy z kaftanikiem i 5x body +2x półśpiochy. Do tego 2 cienkie czapki i 2x niedrapki. Wydaje mi się, że bardzo mało tego mam, a nie spodziewam się zbytnio prezentów.
Jeżeli ta ilość jest do szpitala to ok, jeżeli tylko to masz do domu to trochę mało. Kombinezon fajny, ja mam polarowy, ale ty mozesz użyć ten a pod spod Pajacyk na długi i body. Odkryjesz kocykiem i będzie dobrze.
 
Hej, mam pytanie. Czy myślicie, że taki kombinezon będzie ok na początek kwietnia, czy jednak coś cieplejszego? Nie mam za bardzo kogo się poradzić w sprawie ubranek 😞 na 56 mam 2x pajace, 3x śpiochy z kaftanikiem i 5x body +2x półśpiochy. Do tego 2 cienkie czapki i 2x niedrapki. Wydaje mi się, że bardzo mało tego mam, a nie spodziewam się zbytnio prezentów.
Częste pranie nie służy zmęczonej mamie :) Ja bym dokupiła ale rozmiar np. 62 -68 żeby na dłużej wystarczyło. Jeżeli chodzi o kombinezon to wg za cienki. Ja mam dla małego kombinezon 'misiowy' z lekkim ociepleniem.
 
Hej, mam pytanie. Czy myślicie, że taki kombinezon będzie ok na początek kwietnia, czy jednak coś cieplejszego? Nie mam za bardzo kogo się poradzić w sprawie ubranek 😞 na 56 mam 2x pajace, 3x śpiochy z kaftanikiem i 5x body +2x półśpiochy. Do tego 2 cienkie czapki i 2x niedrapki. Wydaje mi się, że bardzo mało tego mam, a nie spodziewam się zbytnio prezentów.

Kombinezon będzie ok, jeżeli maluch ubrany na cebulkę + kocyk. W kwietniu może być już +10 stopni. Ja mam taki welurowy kombinezon, cieplejszą czapkę (podwójna bawełna) z zakryciami na uszy, taka wiązana pod brodą. Do tego kocyk do przykrycia. I w zależności jaka pogoda to maluszka ubiorę. Jak zimno to body na dł.rękaw, sweterek dziergany przez babcię + półśpiochy welurowe , cieplejsza czapka, kombinezon i kocyk. A jak cieplej to zamienię sweterek na kaftan i będzie ok.

A tak jak dziewczyny piszą to chyba jednak masz za mało ubranek. Wiadomo, że noworodek nie brudzi się jak starsze dziecko, ale musisz się liczyć z przeciekiem pieluchy (czyli zmiana bodziaka/śpiochów) i z pobrudzeniem kaftanika/bodziaka bo mu się uleje po mleczku. Żeby non-stop nie prać ciuszków i ich prasować powinnaś troszkę dokupić. I na pewno rozmiar 62, bo noworodek szybko rośnie.
Dla porównania ja mam w rozmiarze 62:
- 4 półśpiochy
- 4 śpiochy
- 6 kaftaników
- 10 bodziaków kopertowych (w tym 3 na dł. rękaw, 3 bez rękawków i 4 na krótki rękaw)
- 3 pajace (jeden welurowy)
- 2 niedrapki
- 3 czapeczki cienkie takie po kąpieli, 3 czapeczki ciut grubsze z uszami na wiosenne spacery, 1 grubszą jak chwyci przymrozek ( czapek to na pewno mam za dużo)
- skarpetek mam dużo, nie liczyłam, ale tego to akurat potrzeba nie wiele, bo dziecko nie brudzi skarpetek.
- po 2 komplety sweterek+spodenki robione przez babcię
- 1 kombinezon z weluru
- 9 bodziaków normalnych na krótki rękaw, ale to rozmiar 62/68
- 6 pieluch tetrowych, 4 pieluchy flanelowe i kupiłam na spróbowanie 2 bambusowe.

Mam ze 2 bodziaki kopertowe, może 2 kaftany i 2 półśpiochy w rozmiarze 56, ale skupiałam się na rozmiarze 62, bo maluch ma być koło 4kg. Pierwszy syn urodził się 3750 i praktycznie od razu w 62 go ubierałam. Myślę że może być teraz podobnie.

Wyprane mam wszystko 62 i część 68 . Właśnie po to żeby potem nie stać i nie prasować góry prania.

Nie musisz się sugerować tym co napisałam, bo pewnie mam tego za dużo, ale może będziesz mieć orientację ile pi razy drzwi trzeba mieć ciuszków.

A kombinezon z linku bardzo ładny, choć ja bym wybrała taki z zakrytymi stópkami, bo sięgając pamięcią jak to było z moim pierworodnym to on tak wierzgał, tak tymi girami ruszał że ściągał skarpetki. 🤦‍♀️ rach ciach i stopa goła 😁
 
Jezeli chodzi o ubranka to ja znowu mam za duzo samych 50/56 mam z 25 bodow i pajacykoe chyba z 30 juz nie mowiac o kompletach bluzach bluzkach itd ale u mnie sie szykuje mala dzidzia.

Wiem jak bylo przy corce czasem po 3 razy albo i 4 przebierana bo to ulala albo przesikala itd dlatego moim zdaniem czasem lepiej troche wiecej.

Takie malutkie to ja bym postawila na jakas pake uzywanych w dobrym stanie.

Ja postawilam na muslinowy spiworek do fotrlika samochodowego zeby mala tylko ubrac i przykryc kocykiem naprawde fajna sprawa.

Dziewczyny a czy wy juz miewacie skurcze? Bo ja to dosc czesto i boli jak cholera ogolnie bardzo malo przytylam i mysle ze moze dlatego tak boli ze mam malo tkanki tluszczowej.
 
reklama
Dziewczyny a czy wy juz miewacie skurcze? Bo ja to dosc czesto i boli jak cholera ogolnie bardzo malo przytylam i mysle ze moze dlatego tak boli ze mam malo tkanki tluszczowej.

Tak, niedawno nawet pisałyśmy o tych skurczach przepowiadających.
Myślę, że to od tkanki tłuszczowej nie zależy. Macica się już przygotowuje do porodu, ćwiczy.
W którym tyg. jesteś?

Ja to już od dłuższego czasu co jakiś czas mam takie skurcze, a nawet ostatnio doszły takie boleśniejsze z kręgosłupa, które przypominały skurcze porodowe jakie miałam podczas pierwszego porodu. Ze dwa razy złapały i przeszły same :)
 
Do góry