reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Ja jestem na koncowce 33 tygodnia
Przy piereszej corce tak nie bolalo jak teraz ogolnie to pomimo ze brzuch mam maly to mam serdecznie dosc. Tymbardziej ze kontrole mam co tydzien albo dwa czekanie jezdzenie [emoji85] mam nadzieje ze final bedzie juz za 5 tyg szybko sprawnie i w miare bezbolesnie [emoji28]
 
reklama
@inesia @ola13650
Dziękuje 🥰 już zamówiłam ocieplany kombinezon ze stópkami i dodatkowe ciuszki 😅 Tak mnie wszyscy ostrzegali, żeby nie kupywać za dużo, że kupiłam stanowczo za mało :D Myśle że spokojnie jeszcze zdążę jeszcze to wyprać i wyprasować 😊 Jeśli chodzi o te bolesne skurcze, to ja na szczęście jeszcze nie mam (35tc).
 
Hej dziewczyny a co macie naszykowane dla maluszków na wyjście ze szpitala? Mam na myśli jakie ubranko? Mam z tym problem i nie mogę się zdecydować co naszykować. W ogóle ostatnio ciężko u mnie z decyzjami 😐
 
Hej dziewczyny a co macie naszykowane dla maluszków na wyjście ze szpitala? Mam na myśli jakie ubranko? Mam z tym problem i nie mogę się zdecydować co naszykować. W ogóle ostatnio ciężko u mnie z decyzjami 😐
Ja mam body ( na krótki i na długi zależy od pogody) , pajacyk bawełniany,skarpetki pajacyk polarowy, czapeczka , w foteliku mam śpiworek, żeby nie bawić się z kocykiem.
@inesia @ola13650
Dziękuje 🥰 już zamówiłam ocieplany kombinezon ze stópkami i dodatkowe ciuszki 😅 Tak mnie wszyscy ostrzegali, żeby nie kupywać za dużo, że kupiłam stanowczo za mało :D Myśle że spokojnie jeszcze zdążę jeszcze to wyprać i wyprasować 😊 Jeśli chodzi o te bolesne skurcze, to ja na szczęście jeszcze nie mam (35tc).
I dobrze, niby za dużo nie trzeba ale licz że min 2 razy dziennie przebierzesz - może się ulać albo nawet jak zrobi kupę to takie małe potrafią po samą szyję i nawet dobra pielucha nie pomoże 😂😂😂 , ja mam z rozm 56 ; 10 pajacykow , 7 pajacykow do spania, 3 grubsze, 10spodenek , z 20 bodziakow razem na krótki i długi. , 2 dresiki na wyjście i 1 cieplejszy pajac na wyjście .i druga szufladą 62-68 pomieszane Oczywiście jak się zacznie używać człowiek uczepi się ulubionych i tych będzie używał 😂

A jeszcze klientka zadzwoniła że ma dla mnie 5 kartownow ciuszkow - zwariowała, będę musiała popatrzeć co w padnie w oko brać a resztę oddać komuś.
 
Hej dziewczyny a co macie naszykowane dla maluszków na wyjście ze szpitala? Mam na myśli jakie ubranko? Mam z tym problem i nie mogę się zdecydować co naszykować. W ogóle ostatnio ciężko u mnie z decyzjami 😐
Wszystko zależy od pogody :)
Ja mam kombinezon welurowy z kapturkiem. Pod spód w zależności od pogody ubieram synka tak:
- ciepło, ponad 9-10'C: body na długi rękaw, kaftanik, śpiochy lub półśpiochy, czapka taka bawełniana wiosenna, podwójna, kocyk do przykrycia
- zimno, w okolicach 5'C: zamiast kaftanika daje sweterek robiony przez babcię i do tego spodenki albo tez takie ciepłe albo welurowe półśpiochy, kocyk
- bardzo zimno, przymrozki (bo w PL w kwietniu wszystko możliwe ;) ) zestaw sweterek+spodenki na drutach na półśpiochy, ciepła czapka, do przykrycia kocyk oczywiście.

To jest przejście ze szpitala do samochodu i z samochodu do domu.
 
Hej dziewczyny a co macie naszykowane dla maluszków na wyjście ze szpitala? Mam na myśli jakie ubranko? Mam z tym problem i nie mogę się zdecydować co naszykować. W ogóle ostatnio ciężko u mnie z decyzjami 😐
Bluzkę, spodenki, pajacyk na suwak, skarpetki i cienka czapeczka. Mąż dowiezie ciepły kombinezon i ciepła czapke
 
Dziewczynki, przyszły pieluszki bambusowe które zamawiałam kilka dni temu. Wzięłam je na spróbowanie, 2 szt., bo nie znam osoby która je wypróbowała. Może któreś się przyda moja opinia :) Pieluszki są bardzo delikatne w dotyku, wydaje mi się że będą idealne żeby np. malucha przykryć w upalny letni dzień. Splot gruby, ale pieluszka wydaje się być cienka. Cena trochę spora, ja dałam 16zł za taką 75x75cm, ale wydaje mi się że warte swojej ceny. Zobaczymy już niedługo czy zdadzą egzamin.

Ja mam takie:
 
Ja rowniez bardzo polecam bambusowe ale jeszcze bardziej polecam muslinowe ja zamowilam takie cuda i material jest jak z bajki coprawda najtansze nie sa ale naprawde warte swojej ceny.
Tak jak spiworek z wypelnieniem letnim ale nadaje sie rowniez na zime. Ja bede musiala starszka corke zawozic codzirnnie do przedszkola wiec mysle ze u nas otulacz fo fotrlika bedzie niezbedny.
Screenshot_20210224-090618_Instagram.jpeg
Screenshot_20210223-165535_Instagram.jpeg
 
reklama
Hej. Będę kwietniowa mamą ( o ile nie urodę wcześniej [emoji6]) pisałam tu na forum na samym początku ale potem jakoś czasu nie było, za dużo spraw na głowie. Ale podczytuje was czasem [emoji4]. Ogólnie termin mam z om na 3 kwietnia ( dziś 36+6). No i mam do was takie pytanie. Mam wrażenie że od dwóch dni Sącza mi się wody. Tzn. w dzień jest ok ale jak wstaje w nocy lub rano to majtki nam całe wilgotne, przezroczysta wydzielina. Prześcieradlo też wilgotne. Kupiłam nawet papierki lakmusowe do sprawdzenia czy to wody ale chyba nie umiem ich za bardzo użyć. Czy którejś też się sączyły lub Sącza wody? Jak to sprawdzalyscie czy to np. nie mocz? Dodam że chyba wczoraj odszedł mi czop jak siedziałam na toalecie, bo usłyszałam takie plusk [emoji6]
 
Do góry