reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Hej. Wszystkie robicie te badania prenatalne? Ja sie w sumie jeszcze nad nimi nie zastanawialam i nie wiem czy sie zapisywac.

Ja nie planuję. Słyszałam o wielu przypadkach niesłusznego stwierdzenia prawdopodobieństwa (wbrew pozorom nawet 90 procent to nie jest tak dużo) poważnych wad i nawet sugerowanie aborcji. My dziecko będziemy kochać i chcieć niezależnie od wad. Lepiej też się nie nakręcać. Właśnie rzadziej kończy się to operacją na płodzie, częściej na zastraszeniu i proponowaniu tej nieszczęsnej aborcji.
 
180€ to jeszcze “spoko“ cena. W Niemczech place 269€ i do tego USG bez PAPPA 117€🙈
Bylas za pierwszym razem spokojniejsza po tym tescie?
Tak byłam spokojniejsza bo nie wykryło żadnej wady, no ale teraz to już sama nie wiem, wiek nam się mocno nie zmienił (2lata od pierwszej ciąży), pierwsza ciaza zdrowa, więc teraz mi szkoda trochę tych pieniędzy, tymbardziej że na usg może lekarz zobaczyć wadę po nosie czy przeziarnosc karkowa.. Nie wiem sama, a mam czas do soboty 🤣🤷🏼‍♀️
 
180€ to jeszcze “spoko“ cena. W Niemczech place 269€ i do tego USG bez PAPPA 117€🙈
Bylas za pierwszym razem spokojniejsza po tym tescie?
No to jak to z sumowac to z 400 tak jak u mnie bedzie.ja dla wlasnego spokoju bym zrobila,chociaz niby w uk jak robia ten papa i cos tam jest zle to tez kieruja na krew lub aminopunkcje.maz mowi ze po co to robic....sama nie wiem.jutro mam usg moze cos mi polska lekarka doradzi
 
Ja nie planuję. Słyszałam o wielu przypadkach niesłusznego stwierdzenia prawdopodobieństwa (wbrew pozorom nawet 90 procent to nie jest tak dużo) poważnych wad i nawet sugerowanie aborcji. My dziecko będziemy kochać i chcieć niezależnie od wad. Lepiej też się nie nakręcać. Właśnie rzadziej kończy się to operacją na płodzie, częściej na zastraszeniu i proponowaniu tej nieszczęsnej aborcji.
Ja już nie wiem o co w Polsce chodzi z tymi prnatalnymi 🤣wy musicie się zapisywać płacić, u mnie to wygląda jak normalne usg tylko lekarz mierzy dziecko, chyba nos itd?
 
Ja nie planuję. Słyszałam o wielu przypadkach niesłusznego stwierdzenia prawdopodobieństwa (wbrew pozorom nawet 90 procent to nie jest tak dużo) poważnych wad i nawet sugerowanie aborcji. My dziecko będziemy kochać i chcieć niezależnie od wad. Lepiej też się nie nakręcać. Właśnie rzadziej kończy się to operacją na płodzie, częściej na zastraszeniu i proponowaniu tej nieszczęsnej aborcji.
Ja jestem nosicielka zmutowanego genu, w domu mieszka z nami brat meza z porazeniem mózgowym, uwazam ze nie na wszystko mamy wplyw, znam dziewczynę ktorej lekarka powiedziała ze bedzie miala dziecko z zespolem downa i radzi usunac ciążę, robili te wszystkie testy i stwierdzili nie damy rady usunąć pokochamy, wiecie dziewczynka ma rok zdrowa jak ryba... A lekarka przyszła w dzien porodu ironicznie sie zasmiala i powiedziała "i co jednak zdrowa" ta sama która chciała usunąć ciążę
 
No to jak to z sumowac to z 400 tak jak u mnie bedzie.ja dla wlasnego spokoju bym zrobila,chociaz niby w uk jak robia ten papa i cos tam jest zle to tez kieruja na krew lub aminopunkcje.maz mowi ze po co to robic....sama nie wiem.jutro mam usg moze cos mi polska lekarka doradzi
Jak Polska to znając życie cię nakręci żeby robić 🤣🤷🏼‍♀️
 
Tak byłam spokojniejsza bo nie wykryło żadnej wady, no ale teraz to już sama nie wiem, wiek nam się mocno nie zmienił (2lata od pierwszej ciąży), pierwsza ciaza zdrowa, więc teraz mi szkoda trochę tych pieniędzy, tymbardziej że na usg może lekarz zobaczyć wadę po nosie czy przeziarnosc karkowa.. Nie wiem sama, a mam czas do soboty 🤣🤷🏼‍♀️
No niby moze zobaczyc ale jest to ryzyko,u was to za takie pieniadze to bym robila.ja mysle ze jak po moim usg bedzie ok to odzaluje ta kase,no i mozna poznac plec odrazy podobno
 
reklama
Do góry