reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Kochana, temat refluksu przerabiałam od marca do czerwca. Przez covida nikt mnie nie mógł zdiagnozować, zaczęło sie od duszności i pieczenia w przełyku i gardle... wiec robiłam sobie kwarantanne od wszystkich, bo sie bałam, ze covida złapałam😱 w końcu po kilku miesiącach miałam gastroskopię, wyszedł łagodny refluks i zapalenie żołądka. No wiec kwestie są 2-te objawy mogą być i z zakwaszenia organizmu i z niedokwaszenia. I weź tu zgaduj co u Ciebie jest... aczkolwiek w ciazy raczej to kwestia zakwaszenia, bo więcej kwasów sie wydziela. Najlepsza metoda jest dieta oraz tryb życia. 5-6 niedużych posiłków. Po jedzeniu unikanie uciskania brzucha i pozycji pochylania sie itd. Po jedzeniu ze 2-3 h nie kłaść sie na płasko, bo będzie wracac do przełyku. Można pic siemię lniane, tez na czczo. Albo zmielone albo zrobić kisiel z ziaren-zalać łyżkę siemienia gorąca woda i odczekać z pół godziny. Ponadto niektórym pomaga szklanka mleka i tez migdały, ale nie dużo bo są tluste. Unikaj tez „chamskich” słodyczy, typu z duża ilością kremów, zwłaszcza tłustych. No i tez smażonego powinno sie unikać. Mi baaardzo nasila objawy pozycja siedząca 😱 jak chodzę do pracy w jeansach to w czwartek juz mam tak nasilone objawy, ze ciężka sprawa (praca siedząca przy kompie). Wtedy jakiestam ciśnienie na brzuch sie robi i dlatego refluks sie nasila, aż sie boje co będzie jak brzuch będzie ogromny i uciskający. A z leków dozwolonych dla ciężarnych Gaviscon. Doraźna pastylka jak masz dolegliwości - do ssania i rozgryzienia.
Super dzieki za wskazowki
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny. Kolejna ciężką noc za mną. Nie wiem czy mi jakie stany depresyjne z przeszłości wracają czy co ale miałam tak straszne koszmary w nocy takie związane z przeszłością i takie realistyczne jakby to było naprawdę 😔 obudziłam się taka zmęczona , czy wy też miewacie od czasu ciąży takie ciężkie sny prześladujące?
no mnie dzisiaj zombie goniły jak szłam na wizytę do lekarza w jakichś bunkrach 😱🙈🙈😳😳😳😂 ...mam bardzo realistyczne sny, ale nie są one jakieś super ciężkie...a normalnie jak nie jestem w ciąży to nic mi się nie śni, także sny to u mnie tez pierwszy objaw 😆
 
Ja jak wstaje to odrazu coś muszę wsadzić do buzi.. Jeść się nie chce ale pije do śniadania herbatę i imbirem i jakoś pomaga, i cole zero pije jak jest tragedia, no i najlepiej to cały dzień był leżała i nic nie robiła 🤣
z tym leżeniem i nic nie robieniem to możemy sobie piątkę przybić...to jest jakaś tragedia, ja wszystko robię na raty, bo nie jestem w stanie nawet za jednym razem chociaż trochę posprzątać mieszkanie...i upały mnie strasznie męczą... U mnie dzisiaj 33 stopnie 😱😱😱😵😥 ...a jutro 32 i jedziemy do mojego dziadka na imieniny, także muszę jeszcze dzisiaj upiec Pavlovą 😳🙈🙈🙈
 
Ja to raczej dopiero po prenatalnych w 13tc odważę się cokolwiek kupić... o tym ze serduszko przestało bić dowiedziałam się na wizycie dopiero w 11tc :(


To będą trudne 2 tygodnie, ale dasz radę :) może ciąża jest młodsza. U mnie w każdej ciąży była ona młodsza niż z om i tez miałam pusty pęcherzyk i czekałam 2 tygodnie na serduszko :)

Wróciłam niedawno z laboratorium: robiłam betę i progesteron. Mam nadzieje, ze ładnie urosły.
Jakie duze przesunięcia mialas i kiedy te serca było widać?
 
Dziewczyny, ostatnio mówiłyście o koszmarach, dopadł dzisiejszej nocy i mnie...Byłam w pracy i nagle mówię, o kurczę piersi mnie bolą, no napewno teraz poronię!!! Była tam też moja babcia, która nie żyje i mnie pokrzyczała, że panikuje, że raz boli, raz nie. Wybudziłam się z krzykiem i pierwsze co, to złapałam za piersi-bolą :D
Strach się bać co może się przyśnić.
w4sqyx8d6esfzetv.png
 
Dziewczyny, ostatnio mówiłyście o koszmarach, dopadł dzisiejszej nocy i mnie...Byłam w pracy i nagle mówię, o kurczę piersi mnie bolą, no napewno teraz poronię!!! Była tam też moja babcia, która nie żyje i mnie pokrzyczała, że panikuje, że raz boli, raz nie. Wybudziłam się z krzykiem i pierwsze co, to złapałam za piersi-bolą :D
Strach się bać co może się przyśnić.
w4sqyx8d6esfzetv.png
Ja też mam koszmary i jak się budzę to mi serce tak tłucze że się boje czy dziecko zawału nie dostało. Mąż mi zabronił czytać jakieś artykuły kryminalne przed snem ale to nie ma znaczenia mam wrażenie 💁
 
Ja w dwóch poprzednich ciążach tez nic nie miałam :) jedynie chciało mi się spać i w drugiej ciąży bolały mnie piersi (Ale tylko jak karmiłam córkę).
W tej z kolei jeszcze przed testem już miałam mdłości i mam codziennie, ale nie są jakoś bardzo nasilone, jeszcze da się żyć :)
Mi się mdłosci zaczęły pod koniec 5tc,i raz jest lepiej raz gorzej.
 
Dziewczyny, ostatnio mówiłyście o koszmarach, dopadł dzisiejszej nocy i mnie...Byłam w pracy i nagle mówię, o kurczę piersi mnie bolą, no napewno teraz poronię!!! Była tam też moja babcia, która nie żyje i mnie pokrzyczała, że panikuje, że raz boli, raz nie. Wybudziłam się z krzykiem i pierwsze co, to złapałam za piersi-bolą :D
Strach się bać co może się przyśnić.
w4sqyx8d6esfzetv.png
Echi mi się dziś podobnie przysnilo,ale powiedzialam ze to sen i się obudziłam,wiec chyba dobry omen.Czlowiek stara się pozytywnie myśleć ale zawsze cos do tego łba wleci.
 
reklama
Ja też mam koszmary i jak się budzę to mi serce tak tłucze że się boje czy dziecko zawału nie dostało. Mąż mi zabronił czytać jakieś artykuły kryminalne przed snem ale to nie ma znaczenia mam wrażenie 💁
My na dobranoc oglądamy Bonda, muszę Mu wybić Go z głowy ( nawiasem mówiąc nie lubię Bonda ):mad:
 
Do góry