reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Jeśli chodzi o tą opiekę to jest umowa aktywizacyjna, ale nie wiem czy teraz nie ma pół minimalnej
I faktycznie wszystkie koszty ponosi państwo? To w sumie może być i tak kuszące jeśli ktoś nie chce dziecka do żłobka posyłać albo nie ma na to funduszy.


We wtorek mam połówkowe, zaczynam się stresować. Choć trochę mniej niż na pierwszych prenatalnych bo jednak czuje mała codziennie więc wiem, że na pewno jest.
Coraz bardziej uaktywnia mi się wicie gniazda, oglądam to czy tamto, zastanawiam się co kiedy kupić, choć trochę obawy są, że za wcześnie... choć może nie ma co się nastawiać i zacząć już gospodarować wyprawkę. Do porodu 19 tygodni! :)
 
A ja nie mam robionego usg na każdej wizycie, ostatnie miałam w12tyg a teraz jak byłam to powiedział że przy następnej wizycie b
O to super ja nie mialam Jeszcze okazji bo lekarz ostatnie usg robił na początku października a teraz jak byłam to powiedział że dopiero na 20tg będzie robił.i na razie o zakupach dla maluszka mogę zapomnieć
Coo... 😱😱😱😱 To jak on sprawdza czy dziecko rośnie prawidłowo, czy wszystko okej? Po czym to wnioskuje jak nie robi usg 😱
 
Coo... 😱😱😱😱 To jak on sprawdza czy dziecko rośnie prawidłowo, czy wszystko okej? Po czym to wnioskuje jak nie robi usg 😱
Na NFZ są tylko 3 w czasie ciąży i przy niektórych pakietach medycznych też tylko 3 USG na całą ciążę i po prostu nie robią częściej. Niektóre dziewczyny z zagranicy pisały, że w ich krajach to też taki standard, że się nie robi.
 
I faktycznie wszystkie koszty ponosi państwo? To w sumie może być i tak kuszące jeśli ktoś nie chce dziecka do żłobka posyłać albo nie ma na to funduszy.


We wtorek mam połówkowe, zaczynam się stresować. Choć trochę mniej niż na pierwszych prenatalnych bo jednak czuje mała codziennie więc wiem, że na pewno jest.
Coraz bardziej uaktywnia mi się wicie gniazda, oglądam to czy tamto, zastanawiam się co kiedy kupić, choć trochę obawy są, że za wcześnie... choć może nie ma co się nastawiać i zacząć już gospodarować wyprawkę. Do porodu 19 tygodni! :)
Ja zaczne powoli ogarniać w styczniu jakiekolwiek zakupy. Chciałabym juz, ale to trochę za wcześnie jednak. Na spokojnie styczeń, powolutku. 🙈


Też mnie ciekawi bardzo to zatrudnienie mamy. 🤔 Moze w urzędzie pracy mozna nabyć takiej wiedzy jak to ogarnąć? Choć jest na to jeszcze duzo czasu, w przeciągu roku moze sie jeszcze wiele zmienić.
 
reklama
A co jak juz jest na emeryturze?
To miała być odpowiedź w temacie opieki nad dziećmi, żłobkow, zniknął mi cytat.
Nie wiem czy wiecie, ale Wasza mama czy teściowa może być zatrudniona na umowie jako opiekunka wnuczka do lat trzech. Dostaje normalnie pensję od państwa, chyba najniższa, ale zawsze. A Wy macie opiekę lepszą niż w żłobku. :)
 
Do góry