reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Ja 17+1, też pierwsza ciąża, a od 16+ zaczęłam czuć takie nieśmiałe pykanie, zastanawiałam się czy to to? Zaczynają być co raz śmielsze, wczoraj nawet mąż poczuł jak przyłożył rękę 😍

Ja dziś 17 tydzień i tez pierwsza ciąża i póki co jeszcze nie czuje nic konkretnego :(
 
Widzę, że nie tylko u mnie płec się zmienia :)
Na 100% poznamy płeć w kwietniu :)

Co do ruchów to mi się wydaje że ok 23-24 coś czuję, ale tez ostatnie USG zweryfikowało moje myslenie gdzie jest dziedziol - nieco nad kością łonowa - na wysokości pępka to u mnie nadal jelita :)

Mycie zębów - myślałam że mi coś odwaliło totalnie i się krztuszę i jak ten kot co mu się na kłaczka zbiera zachowuję :)
 
@mayfly przy zmianie etatu powinni wziąć pod uwagę nowy wymiar czasu pracy, ale oni teraz będą badać to, czy nie jest to nadużycie, czy specjalnie nie zawyżono etatu by naciągnąć ZUS, bo czemu nagle idziesz na cały etat i od razu L4. Jakby ZUS odmówił wyższego świadczenia to warto się odwoływać.
 
U mnie do ruchów jeszcze trochę, pierwsza ciąża a dopiero wchodzimy w 16 tc. Także myślę, że jeszcze z miesiąc, ale kto wie 🤷‍♀️🤷‍♀️
Hej niekoniecznie 😊 ja w pierwszej ciąży mała wyraźnie czułam już ok 16-17 tygodnia, w sensie tak bez wątpliwości,że to ona.. teraz 16+1 i wciąż nie mam pewności czy to sporadyczne "coś" to synuś 🤷 więc chyba reguły na to nie ma.. dodam,że waga o sylwetka w obu ciążach taka sama 😊 więc może akurat na dniach dzidzia da Ci o sobie znać
 
Ja tez zmienialam etat juz w ciazy,ale z 7/8 na caly wiec prawie bez roznicy, wczesniej i tak dobijalam.do etatu plus nadgodziny no iprzepracowalam sobie jeszcze prawie 2msc z pelnym etatem :)
@mayfly przy zmianie etatu powinni wziąć pod uwagę nowy wymiar czasu pracy, ale oni teraz będą badać to, czy nie jest to nadużycie, czy specjalnie nie zawyżono etatu by naciągnąć ZUS, bo czemu nagle idziesz na cały etat i od razu L4. Jakby ZUS odmówił wyższego świadczenia to warto się odwoływać.
 
Ja tez zmienialam etat juz w ciazy,ale z 7/8 na caly wiec prawie bez roznicy, wczesniej i tak dobijalam.do etatu plus nadgodziny no iprzepracowalam sobie jeszcze prawie 2msc z pelnym etatem :)
Ja też nim dowiedziałam się o ciąży, dokładnie tydzień wcześniej zmieniłam etat z 3/4 na cały, i po przepracowanym miesiącu na cały etat odeszłam na l4. L4 wypłaca mi firma i rozliczają się z Zusem ale boje się jak to będzie z macierzyńskim później. Czy nie będą traktować tego jako "wyłudzenie" i wstrzymywać świadczenia do wyjaśnienia sprawy.. 🙄
 
Dziewczyny, a jak u was z wagą? Macie jakies juz nadprogramowe kg?
Ja sie codziennie ważę i jakoś tak sie boje przytyć. 🙈 Wiem, głupia.. Ale nie chce wyglądać jak pączek z brzuchem 😂😂
 
reklama
Do góry