reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Kaarcia też mam teraz słabość do kinderków właśnie :p
I to co mówisz... teraz pora niesprzyjająca.. ja miałam plany chodzić 2 razy w tygodniu na basen.. to pozamykali... zostały spacery... ale za oknem taka pogoda, że no szkoda mówić nawet...

Dziewczyny a jak chodzi o aktywność.. może któraś robi jakieś treningi dla kobiet w ciąży np. z Youtubem ? Macie coś sprawdzonego ?
wlasnie od 2 trymestru planowałam chodzi na basen - i chyba rozwiazaniem jest zapisać się do "szkołki pływackiej" żeby w ogole wejsc na basen
Poki o staram sie wiecej spacerowac, ale myślę , że nad ćwiczeniami wzmacniająymi
 
reklama
Dokładnie! Święte słowa! Także weźcie je sobie dziewczyny do serca! Ja po pierwszej ciazy nie miałam o tym pojęcia... myslalam, ze od razu wejdę na wagę i minimum 10kg mniej będzie😟 za dużo celebrytek epatuje w internecie swoimi cudownymi poporodowym figurami... trzeba dać sobie czas, 9 miesięcy sie rosnie, wiec w tydzień sie tego nie uda pozbyć
Ładnie to ujęłaś !!! Jak wóciłam ze szpitala to myslalam ze jestem super laska - jak się zobaczyłam w lusterze to się rozpłakałam. Spadek wagi nastąpił po skończonym karmieniu czyli 11 miesiącach i było to strasznie frustrująe
 
Dziewczyny jak wasze samopoczucie? Nie wiem czy to jakieś jesienne przesilenie czy ciąża bo ostatnio mi sił na wszystko brakuje. Dzisiaj np. Pozamiatałam i umyłam podloge, siedziałam i odpoczywałam, umyłam kuchenkę znowu siedziałam i lapalam powietrze taka słaba. Wczoraj poszłam z córcia na plac zabaw a mam go z 800 metrow od domu zaszlam zmęczona i wróciłam zmęczona. Masakra jakaś, kondycja zerowa. 😭
szybko się męczę. chodzę jak zółw,
 
Cześć dziewczyny ! Jakoś widzę ze u większości gorsze dni. Tak sobie mysle ze to chyba jakieś przesilenie może, jesień i tez to co się dzieje dookoła nie pomaga. U mnie tez jakoś bardziej nerwowa jestem ale to tez chyba dlatego ze tak reaguje na stres. W sensie w przyszłym tygodniu połówkowe i się denerwuje. Ja jakoś taksie pocieszam ze oby do świat a później już zleci.

Też mam ostatnio kiepskie dni - dwie noce mało co spałam do tego frustruje mnie sytuacja dookoła :( Zadzwoniłam dzisiaj do przychodni w której mam mieć USG połówkowe i wyobraźcie sobie, że tam nawet za dopłatą nie można nagrać USG :/ Wkurza mnie to bo facet jak chce powinien mieć prawo uczestniczyć w badaniu, a jak już nie może bo są takie , a nie inne obostrzenia to chociaż mogliby wyjść do ludzi i nagrać to badanie na życzenie ... co ich to kosztuje :/

Hejka. Starszy nie miał problemów bo mialam podane w 26 tyg sterydyy na rozwój pluc dla dziecka i tylko bylismy 2 tyg w szpitalu bo musial sie rozkarmic bo slabo mu szlo i zoltaczka dlugo sie utrzymywala. Z Kornelkiem bylo mniej ciekawie bo urodzil sie w średniej zamartwicy i przez to przez chwilę nie oddychal ale szybko doszedl do siebie. Tylko 2 dni był na noskach tylko tlen mu podawali. I mial problem z ukl. Trawiennym bo wkucie centralne podane do pępuszka sparalizowalo mu ten układ. Dopiero jak wyjeli mu w innym juz szpitalu bo go przetransportowali i wkuli do rączki to zaczął trawić. I Z nim byliśmy 3 tyg w szpitalu. Byla straszna tesknota za 2 latkiem który zostal w domu. Ale teraz zaden z chłopców nie ma oznak wczesniactwa i super sie rozwijaja. Także szybko zapomnialam ze cos bylo nie tak. Tylki 2 poród byl bardziej traumatyczny bo skurcze i rozwarcie na 10 cm poszlo w ciagu godziny a wody plodowe musieli mi przebić. Tak w skrócie ;)

Wow nieźle 😲 A w którym tygodniu dowiedziałaś się, że grozi Ci poród przedwczesny ? To wyszło tak nagle czy jakoś już wcześniej wiedziałaś bo lekarz zauważył coś niepokojącego ?
 
Też mam ostatnio kiepskie dni - dwie noce mało co spałam do tego frustruje mnie sytuacja dookoła :( Zadzwoniłam dzisiaj do przychodni w której mam mieć USG połówkowe i wyobraźcie sobie, że tam nawet za dopłatą nie można nagrać USG :/ Wkurza mnie to bo facet jak chce powinien mieć prawo uczestniczyć w badaniu, a jak już nie może bo są takie , a nie inne obostrzenia to chociaż mogliby wyjść do ludzi i nagrać to badanie na życzenie ... co ich to kosztuje :/



Wow nieźle 😲 A w którym tygodniu dowiedziałaś się, że grozi Ci poród przedwczesny ? To wyszło tak nagle czy jakoś już wcześniej wiedziałaś bo lekarz zauważył coś niepokojącego ?
U mnie też na prenatalnych nie pozwoliła nagrywać bez sensu... Liczyłam że będę mogła ale za tonw sobotę u mojej gin mogę nagrywać 😁
 
U mnie też na prenatalnych nie pozwoliła nagrywać bez sensu... Liczyłam że będę mogła ale za tonw sobotę u mojej gin mogę nagrywać 😁

Ja też na początku ciąży nagrywałam jedną z wizyt i usg u mojej ginekolog przy pomocy telefonu i chyba znowu będę musiała nagrać mężowi jakiś filmik :D bo jest trochę zły, że jako ojciec nie może towarzyszyć 🙄
 
reklama
Witam się po wizycie dziś 18+3 w dzidzia wszystko ok rośnie fika No ale na tym usg gin powiedział że nawet jakby chciał to mi płci nie powie bo te usg jest tak kiepskiej jakości.. Kolejna wizyta jest za dwa tyg parę padam do zrobienia ale czy je zrobię nie wiem bo laboratorium pozamykane. Jeszcze jestem załamana bo od poniedziałku szkoły zamykają a moja córka w 2klasie i źle wspominam poprzednie zdalne nauczania... A to jej się niechcialo zero motywacji itd aa jak chodzi do tej szkoły to wszystko chętnie. Za to druga córka zerówka i, dalej będzie maszerować.
 
Do góry