reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Ciekawe co mi we wtorek powie i kiedy ustali następną wizytę 🤔 jak Go zasypie gradem pytań i wątpliwości z całych 6 tygodni to się chłopak załamie 😎
Na kartce sobie zanotuj bo zapomnisz, ja tak mam. Przychodzę do domu i mówię kurde miałam zapytać o to i o tamto
 
Jakby nie patrzeć, mocz pobrany tradycyjnym sposobem do odkręconego 10 sekund wcześniej pojemnika już nie jest superjałowy, a wystarczy, że postał w cieple te kilka godzin i już namnożyły się bakterie, nawet z tej jednej i wytrąciły fosforany. Bakterie były jednak w normie
A ja mam często pieczenie przy siusianiu a wyniki dobre i zero bakterii. Zgłaszam lekarzowi ale mowi ze jak wyniki dobre to nie ma zakażenia. Nawet zrobiłam posiew moczu i bakterii nie wyhodowano w ogóle nic a niby tez tam są jakieś normy i lekarz mowil ze zawsze coś tam się wyhoduje. Nie rozumiem tych wyników 🤷‍♀️
 
Uspokajający ten artykuł, bo po tym co napisała Kasia (trzymam kciuki aby szew pomógł i było wszystko ok✊) trochę się zaniepokoiłam, tym bardziej,że ja po Vacum i łyżeczkowaniu "na siłę".. a wizyta ostatnio 6 tygodni temu. Mam nadzieję,że teraz mi ustali szybciej..
No rzeczywiście ciekawy ten artykuł, zwlaszcza w kontekście moich dwóch leżących ciąż i szwu oraz trzeciej zagrożonej ciąży...czy odważę się nie leżeć i nie zakładać szwu...? Raczej nie...ale psychicznie artykul pomaga...zrozumialam tyle, ze niewiele mozemy zrobic zeby sie uchronic przed przedwczesnym porodem i generalnie co ma byc to bedzie...
 
A ja mam często pieczenie przy siusianiu a wyniki dobre i zero bakterii. Zgłaszam lekarzowi ale mowi ze jak wyniki dobre to nie ma zakażenia. Nawet zrobiłam posiew moczu i bakterii nie wyhodowano w ogóle nic a niby tez tam są jakieś normy i lekarz mowil ze zawsze coś tam się wyhoduje. Nie rozumiem tych wyników 🤷‍♀️
Ja niestety walczę z bardzo licznymi bakteriami w moczu i leukocyty 10-15 dlatego mam wdrożony antybiotyk na 10 dni. Wynik 2 razy powtarzałam ale też miałam objawy. Ciemny mocz, zapach nie fajny
 
Mi koleżanka na poczatku ciąży poradziła jak pobierać mocz i póki co faktycznie nic nie wychodzi niepokojącego 🙂 i robię tak : przed pobraniem trzeba podmyć się pod prysznicem i że tak powiem oddać trochę pierwszego moczu i pobrać tylko ten "dalszy" :)
Robię tak samo. Chociaz jak mi się mocno chce siusiu to mycie pod prysznicem nie jest łatwe haha i tak jak mowisz do badania mocz ze środkowego strumienia.
 
reklama
Na kartce sobie zanotuj bo zapomnisz, ja tak mam. Przychodzę do domu i mówię kurde miałam zapytać o to i o tamto
Ja też już zaczęłam zapisywać w formie notatki na telefonie moje pytania bo oczywiście ostatnio zapomniałam zapytać np. o tabletki na opryszczkę wargową. Wiem, że mogę stosować te wszystkie maści na bazie acyklowiru, ale przed ciążą jak mi wyskakiwała to dużo lepsze rezultaty dawały tabletki typu heviran. Niby mają tą samą substancję w składzie, ale mam opory przed braniem tabletek bo nie wiem czy to jakoś inaczej wtedy nie działa 🤔
 
Do góry