reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny mam takie pytanko... przesypiacie normalnie noce ? Jak to u Was wygląda ? Ja niedługo będę chodzącym zombie jak tak dalej pójdzie... :(
Ja bym pewnie przesypiała gdyby nie wstawanie do toalety i to że śpię z moim brzdącem....
W poprzedniej ciąży spałam bardzo dobrze i dopiero przy końcówce bardzo często się w nocy wybudzałam albo wstawałam bardzo wcześnie.
 
reklama
Ja właśnie weszłam na stronę Gliwickiego szpitala - a tam od 15.10 odwołali porody rodzinne i kangurowanie taty po cc.
Myśle, że co do rodzinnych porodów to teraz już niczego nie można być pewnym :(

Dzięki za to ostrzeżenie o Knurowie :) będe się trzymać z daleka :) jeszcze pamietam jak w starym szpitalu w Zabrzu musiałam po cesarce wchodzić pod prysznic z brodzikiem do wysokości kolan. Myślałam ze umrę... próbując tak wysoko podnieść nogę. Problem sprawiało mi nawet dojście od muszli do umywalki podpierając się ścianami... a w starym budownictwie ktoś pomyślał ze to po przeciwny h kątach łazienki zrobią!


Pati, ja robię mój ukochany biszkopt i przekładam kremem z bitej śmietany i mascarpone w równych proporcjach, dosłodzone cukrem pudrem. Krem można tez zaromatyzowac - dodać troszkę soku wyciśniętego z owoców (ja lubię np z porzeczek żeby trochę kwacha dodać).
W krem można powtykac owoce (pycha z malinami).

Biszkopt ponczuje zielona herbata z chytryną, żeby bez alko było. Przed warstwą kremu lubię smyrnąć cieniutko np powidłami z malin dla podkręcenia smaku.

Zwykle torty robię dla dziecka, wiec obładam masą maślaną i na to lukier plastyczny (ale kupny, mniej z nim roboty).

Tu torty dla synka z tego i poprzedniego roku, nie pytajcie o ulubione bajki :D
Zobacz załącznik 1190117Zobacz załącznik 1190118
Piękny o właśnie o takie coś mi chodziło! 😍😍
 
Różnie. Dzisiaj było ciężko, najpierw siku..
A potem koło 6 taki ból bioder mnie obudził że już nie zasnęłam...
Oo patrz a mnie o 5 rano jakis taki dziwny bol brzucha jakby zakwasy,normalnie ciezko bylo mi sie przekrecic i plecki troche tez,juz mialam lekko panike,ale sobie mysle chyba w koncu cos tam musi zaczac rosnac jak to juz prawie 4 miesiac
 
Dziewczyny w macie jakiś sprawdzony przepis na tort? Mój mały ma za chwilkę urodzinki i tak się zastanawiam czy nie spróbować sama zrobić 🤔🤔, póki co to chwilowy pomysł 🤣ale może bym skorzystała ze sprawdzonego przepisu..


Był pyszny, dół robiłam od wz-tki, przekładałam tym kremem i powidłami śliwkowymi, ale świetnie by się nadały malinowe, byłoby lżej 😉
 
Cześć dziewczyny witam się z Wami w nowym tygodniu :) dzis u mnie od rana same przyjemności ponieważ świętuję swoje 30 urodziny 😊😊😊 syn zaśpiewał mi już z milion razy sto lat :D dostałam super prezenty a o 17 mam zamiar świętować z synem tesciowa i mezem tortilla, dla nich winkiem, goframi i szarlotka 🥰🥰 tortów nie lubimy więc szarloteczka czeka ale mam chęć na tą tortille już bym zjadla. 🤣🤣🤣

U nas jutro takie usg standardowe u mojego gina, wizyta kontrolna :) Moj maz wczoraj przyszedł zestresowany, jak on będzie odganiał chłopaków od naszej Anastazji która mieszka jeszcze w brzuchu 🤣🤣 jakos o syna się nie martwi 🤣🤣🤣🤣
Samych wspaniałości dla Ciebie 😘😘😘 Dużo zdrówka, spełnienia marzeń i oby wszystko zawsze szło po Twojej myśli 😊
 
Ja właśnie weszłam na stronę Gliwickiego szpitala - a tam od 15.10 odwołali porody rodzinne i kangurowanie taty po cc.
Myśle, że co do rodzinnych porodów to teraz już niczego nie można być pewnym :(

Dzięki za to ostrzeżenie o Knurowie :) będe się trzymać z daleka :) jeszcze pamietam jak w starym szpitalu w Zabrzu musiałam po cesarce wchodzić pod prysznic z brodzikiem do wysokości kolan. Myślałam ze umrę... próbując tak wysoko podnieść nogę. Problem sprawiało mi nawet dojście od muszli do umywalki podpierając się ścianami... a w starym budownictwie ktoś pomyślał ze to po przeciwny h kątach łazienki zrobią!


Pati, ja robię mój ukochany biszkopt i przekładam kremem z bitej śmietany i mascarpone w równych proporcjach, dosłodzone cukrem pudrem. Krem można tez zaromatyzowac - dodać troszkę soku wyciśniętego z owoców (ja lubię np z porzeczek żeby trochę kwacha dodać).
W krem można powtykac owoce (pycha z malinami).

Biszkopt ponczuje zielona herbata z chytryną, żeby bez alko było. Przed warstwą kremu lubię smyrnąć cieniutko np powidłami z malin dla podkręcenia smaku.

Zwykle torty robię dla dziecka, wiec obładam masą maślaną i na to lukier plastyczny (ale kupny, mniej z nim roboty).

Tu torty dla synka z tego i poprzedniego roku, nie pytajcie o ulubione bajki :D
Zobacz załącznik 1190117Zobacz załącznik 1190118
o wooow extra torty !!!! A co do porodów rodzinnych to ja mysle dziewczyny ze na spokojnie. My jeszcze mamy czas. Teraz najgorsza jest zima bo to pierwsza zima z wirusem wiec wiele niewiadomych tak jak wiosną było. A do wiosny i naszych terminów mysle ze wszystko się unormuje. Kolejna wiosna będzie już super a zimę pewnie tez nie taka straszna jak teraz bo już będziemy z tym obyci
 
Dziewczyny mam takie pytanko... przesypiacie normalnie noce ? Jak to u Was wygląda ? Ja niedługo będę chodzącym zombie jak tak dalej pójdzie... :(
Ja ostatnio coraz później kładę się spać i to nie dlatego że późno wstaje tylko po prostu nie chce mi się spać. Wczoraj położyłam się po 23. Zanim usnęłam minęła jakaś godzina. O 2:30 byłam siku. Męczy mnie to, że kładę się do łóżka i oczy jak 5 złotych. Nie mogę zasnąć za nic:p
 
reklama
Ja z takim typem ciąży blizniaczej na 100% tylko i wyłącznie CC i rozwiązanie max 32-34 tydzień . Tak myślę że tyle dobrego że nie bedzie bólu tego porodu skurczy itd... Ale później będzie ciężko ale damy radę 😀😀😀
To kiedy u Ciebie będzie ten 32-34tydzien? Luty/marzec? Czyli będziesz pierwsza mamuska u nas zapewne :D
 
Do góry