reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Tak myślałam, że tak będzie.. ehh.. Przykre to jest, że trafiłyśmy na takie czasy.. :( USG to jeszcze nic.. żeby tylko porody rodzinne mogły być...i odwiedziny...

To prawda, ciężkie czasy chyba dopiero nadchodzą :( dla mnie najgorsze jest to rozdzielanie wcześniaków od mam, od razu ryczę jak tylko oglądam o tym jakiś program, albo wypowiedzi tych biednych matek 😢 po prostu nie mogę tego pojąć jak tak można. Jeśli jeszcze ktoś nie podpisał to przesyłam link do petycji w tej sprawie Link do: W obronie noworodków przebywających w szpitalach w Polsce
 
reklama
To prawda, ciężkie czasy chyba dopiero nadchodzą :( dla mnie najgorsze jest to rozdzielanie wcześniaków od mam, od razu ryczę jak tylko oglądam o tym jakiś program, albo wypowiedzi tych biednych matek 😢 po prostu nie mogę tego pojąć jak tak można. Jeśli jeszcze ktoś nie podpisał to przesyłam link do petycji w tej sprawie Link do: W obronie noworodków przebywających w szpitalach w Polsce

Nie..takie rzdzielanie jest na prawde nieluddzkie...nie da się tego inaczej nazwać..na prawdę... :(
 
Nie wiem nawet czy Harmony czy inne i nie pytałam. Ja mam tak: T21 1:432 a T13 1:679. Ryzyko średnie bo mówili ze wysokie to niby przedział 1:250 a niskie to 1:1000 i lepiej. Mówił ze trysomie 13 on da radę mi wypatrzeć i potwierdzić/odrzucić na 100% na usg w ciągu 4 tyg bo to daje obraz. Jednak o 21 mówił ze tak się potrafi ukryć ze usg tego może nie wyłapać. Ten wynik tez jest właśnie średni i dla spokoju poleca robić NIPT bo tam mam mieć już tylko albo wysokie albo niskie ryzyko i bardziej wiarygodne. Znowu tylko przedziały. No i tez zaznaczył ze to jest tylko na trysomie a chorób jest mnóstwo [emoji52]
No właśnie dlatego my zdecydowaliśmy się na amnio... Bo nifty wykrywa tylko trisomie a to nie koniecznie przez to moje wyniki są jakie są. Myśleliśmy też dopłacić 900 zł za FISH przy amnio ale to też tylko trisomie wykrywa [emoji1751]
 
ja juz nawet sama jeżdżę po lekranach bo nie mam siły aby mój chlop siedział w aucie
Ja też jeżdżę sama , bez sensu żeby tracił czas na siedzenie w aucie [emoji1745] na amnio pojedzie ze mną i będzie czekał bo nie wiadomo jak się będę czuła i czy będę mogła prowadzić.
 
Dobra, nadrobiłam wszystko z dzisiaj to mogę napisać, bo nie wiem, czy później będę miała czas 🙈🙈😝
U nas o ciąży wiedzą już praktycznie wszyscy, ciężko zachować coś w sekrecie jak się ma tak liczną rodzinę jak moja i spotkamy się wszyscy razem u dziadka 🙈🙈😝😁 w pracy też powiedziałam, bo poszłam na L4 po macierzyńskim, a znajomi to się dowiedzieli jakoś niedawno :) chyba coś wisi w powietrzu, bo ja też czuję się od wczoraj tak "niewyraźnie" i dokucza mi ból głowy co u mnie zdarza się raz na ruski rok 😣😔
Co do spania z dzieckiem to ja akurat jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania, bo nie umiałabym bym zasnąć i mąż też by był niewyspany, a ma taką pracę, że musi być wypoczęty i mieć "trzeźwy" rozum, także nasze dziecko spało pierwszy miesiąc z nami w pokoju, ale w kołysce, która stała przy łóżku, a później spał już w swoim łóżeczku i w swoim pokoju i dzięki temu bez problemu przysypia nam całe noce (chyba, że się nie naje przed spaniem to ma jedną pobudkę koło 5-6 rano) i nawet nie domaga się spania z nami, Tylko jak jest zmęczony to sam daje nam sygnały, że chce iść do siebie "aa" :) z drugim dzieckiem zamierzam zrobić tak samo, tymbardziej, że nie wiem, czy od początku dziecko nie będzie na butelce, bo ja się teraz panicznie boję powtórki odnośnie kp, które przyprawiło mnie prawie o depresję...
Także u mnie laktator elektryczny to pewnie będzie pierwszy na liście wyprawkowej w tej ciąży 🙈🙈😂😂🤔
Zastanawiam się, czy powoli nie zacząć już naszego starszaka uczyć korzystania z nocnika, bo jakoś nie wyobrażam sobie z noworodkiem się w to bawić...nasz synek jest bardzo ogarniętym dzieckiem i szybko wszystko łapie to może czas go powolutku odpieluchowywać? 🤔🤔🤔 co o tym myślicie?
Ja już ciąży też nie ukryje, praktycznie od 8tc mam brzuszek widoczny (wcześniej pewnie to były wzdęcia) teraz to już jest taki ciążowy brzuszek, więc w kolejkach mnie przepuszczają i uśmiechają się do mnie obcy ludzie 😳😳🙈🙈😁😂😂
Co do ciąży rodzinnej to teraz jestem sama, ale rok temu w naszej rodzinie w ciąży byłam ja, moja bratowa, żona kuzyna, żona drugiego kuzyna i moja kuzynka, a w styczniu kuzynka urodziła, także tych dzieci u nas trochę się pojawiło, a rok wcześniej też dużo dziewczyn od nas z rodziny było q jednym czasie w ciąży 😁😁😂 my się w rodzinie śmiejemy, że zachodzimy w ciążę rodzinnie i solidarnie w jednym roku 😂😂😂
 
reklama
Do góry