reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Ja robilam test podwójny usg plus pappa i dostalam opis usg ale konkretne wyniki z oceną ryzyka i statystyki dopiero jak wyniki pappa czyli dzisiaj bo wtedy pani doktor brała pod uwagę Obraz całościowy.
BTW moje wyniki PAPPA są dobre. Ryzyko wad niskie. Bardzo się cieszę :)
A masz konkretne numery czy tylko ze niskie wysokie?
 
Cześć dziewczyny,
Ja bym się chciała przywitać już po raz drugi :) Byłam u was tuż po pozytywnym teście, ale widząc jak niektóre dziewczyny się żegnają to wracały wspomnienia z wiosny, kiedy tez poroniłam. Mam nadzieje, ze teraz już wszystkie jesteśmy w miarę bezpiecznym terminie :)
Ja dzisiaj równo 11+0, termin na 27.04 :)
Na wizycie byłam niecały tydzień temu, z dzieciątkiem wszystko ok, miało całe 3,5cm i wesoło podskakiwalo :D
Prenatalne zaplanowane na 19.10 :)
Ogólnie w wynikach krwi wyszła mi glukoza na czczo na granicy z cukrzyca ciążowa, musiałam robić krzywa, która akurat wyszła ok, ale i tak wprowadziłam sobie dietę cukrzycowa, bo nigdy w życiu nie miałam tak wysokich cukrów na czczo. Powiem wam, ze tak mi tęskno do słodyczy czy białej bułki z dżemem brzoskwiniowym... to ostatnie to moja największa zachcianka ciążowa :(
Są tu jakieś dziewczyny, u których już zdiagnozowano cukrzyce ciążowa albo tez właśnie wyszły dość wysokie cukry na czczo? :)
Niestety nie dam rady was nadrobić, ale teraz będę starała się być już na bieżąco, pamietam ile dziewczyny z tego forum dały mi wsparcia na końcówce ciąży w listopadzie 2018 :) Mam nadzieje, ze teraz będzie podobnie :)
Witaj ja mam termin na 21 kwietnia u mnie zdiagnozowano cukrzycę ciążową (krzywa cukrowa wykazała podwyższony wynik na czczo i po 2 godz) od ponad 2 tygodni mierze cukry 4 razy na dobę wyniki są w według mnie w normach. Jutro mam wizytę u diabetologa i wszystko się okaże.
Robiłam też badanie na hemoglobinę glikowaną i wynik mam 5,3% gdzie normy są 4-6. Co do diety to jem normalnie ograniczam tylko cukier (nie słodzę) i nie jem ogromnych porcji bo wtedy to cukry miałam po160. Więc jadam częściej i małe porcje. Czasami pozwalam sobie okazjonalnie np. na pół pączka + ciasteczko maślane (wynik na glukometrze 110) więc źle nie jest. Najgorsze że trzeba pamiętać i po godzinie się kłuć 😪
 
Ja już po wizycie u swojego ginekologa. Dzieciątko ma już prawie 6 cm, serduszko bije i mamy podejrzenie, że noszę chłopczyka pod sercem - ja tak od samego początku czułam i w każdej ciąży dobrze obstawiałam, ale jeszcze nie traktuję tego jako wiadomości oficjalnej. Mąż pęka z dumy, on zawsze chciał dwóch synów. Jakby tak było, to w sumie dobrze, bo siły w domu będą wyrównane, 3 baby i 3 chłopa..

Jutro Lilianka nie pójdzie do żłobka, bo ma katar. Suuuuper :/
 
Dziewczyny jesteśmy z Małym po badaniach :) heca bo podjeżdżamy pod gabinet a lekarza nie ma. Pozamykane na trzy spusty. Jakas dziewczyna czekała na wizytę już 20 min a doktora nie ma. Napisał za chwilę SMS że będzie za kilka minut. Czekaliśmy pół godziny na dworze bo miał jakiś skomplikowany zabieg. Już się bałam że wizyta w ogóle się nie odbędzie 😳. Na szczęście potem poszło sprawnie :). Lekarz na wstępie powiedzial że siusiak nie zniknął od ostatniej wizyty więc mamy już 100% pewności że będzie mały Jaś. Wszystko w porzadku, mamy 130g szczęścia 💕💕💕💕💕💕. Zdjęć nie wstawię bo szczerze - lekarz się nie postarał, mało co widać. Za trzy tygodnie chce mi już robić połówkowe... To będzie 18+5 mniej więcej. Mysle że to za wcześnie. Czytałam że powinno się je robić między najwcześniej w 20 tygodniu. Co o tym myślicie ?
 
Dziewczyny jesteśmy z Małym po badaniach :) heca bo podjeżdżamy pod gabinet a lekarza nie ma. Pozamykane na trzy spusty. Jakas dziewczyna czekała na wizytę już 20 min a doktora nie ma. Napisał za chwilę SMS że będzie za kilka minut. Czekaliśmy pół godziny na dworze bo miał jakiś skomplikowany zabieg. Już się bałam że wizyta w ogóle się nie odbędzie 😳. Na szczęście potem poszło sprawnie :). Lekarz na wstępie powiedzial że siusiak nie zniknął od ostatniej wizyty więc mamy już 100% pewności że będzie mały Jaś. Wszystko w porzadku, mamy 130g szczęścia 💕💕💕💕💕💕. Zdjęć nie wstawię bo szczerze - lekarz się nie postarał, mało co widać. Za trzy tygodnie chce mi już robić połówkowe... To będzie 18+5 mniej więcej. Mysle że to za wcześnie. Czytałam że powinno się je robić między najwcześniej w 20 tygodniu. Co o tym myślicie ?
A ja właśnie slyszalam, że robią na przełomie 18-20 tygodnia i to wcale nie jest źle.
Rosnijcie zdrowo 💓💗
 
Ja już po wizycie u swojego ginekologa. Dzieciątko ma już prawie 6 cm, serduszko bije i mamy podejrzenie, że noszę chłopczyka pod sercem - ja tak od samego początku czułam i w każdej ciąży dobrze obstawiałam, ale jeszcze nie traktuję tego jako wiadomości oficjalnej. Mąż pęka z dumy, on zawsze chciał dwóch synów. Jakby tak było, to w sumie dobrze, bo siły w domu będą wyrównane, 3 baby i 3 chłopa..

Jutro Lilianka nie pójdzie do żłobka, bo ma katar. Suuuuper :/
Super że na wizycie same dobre wieści.

Zdrowia dla córeczki.
 
reklama
Dziewczyny jesteśmy z Małym po badaniach :) heca bo podjeżdżamy pod gabinet a lekarza nie ma. Pozamykane na trzy spusty. Jakas dziewczyna czekała na wizytę już 20 min a doktora nie ma. Napisał za chwilę SMS że będzie za kilka minut. Czekaliśmy pół godziny na dworze bo miał jakiś skomplikowany zabieg. Już się bałam że wizyta w ogóle się nie odbędzie 😳. Na szczęście potem poszło sprawnie :). Lekarz na wstępie powiedzial że siusiak nie zniknął od ostatniej wizyty więc mamy już 100% pewności że będzie mały Jaś. Wszystko w porzadku, mamy 130g szczęścia 💕💕💕💕💕💕. Zdjęć nie wstawię bo szczerze - lekarz się nie postarał, mało co widać. Za trzy tygodnie chce mi już robić połówkowe... To będzie 18+5 mniej więcej. Mysle że to za wcześnie. Czytałam że powinno się je robić między najwcześniej w 20 tygodniu. Co o tym myślicie ?
Gratulacje synusia ❤️❤️❤️
Cieszę się, że wszystko w porządku! Oby same takie dobre wieści 😊
Co do połówkowego, to słyszałam że najlepiej 20-21 tydz, wtedy najdokładniej można wszystko ocenić, wydaje mi się ze 18 to za wcześnie.
Jak ja się zapisywałam na połówkowe to dr od razu tak wyliczył, żebym była w 21 tyg, a to naprawdę świetny specjalista wiec myśle, że wie co robi :)
 
Do góry