reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny czy któraś z Was bierze aspiryne(akard) ? Ja doczytałam że obniżone białko paapa to mogą być też problemy z łozyskiem i u mnie w opisie z prenatalnych pisze że zalecane branie aspiryny. Czy to jest w celu bezpieczne? Różnie piszą, mamaginekolog pisze że zalecane, gdzie indziej już nie.... Nie wiem co o tym myśleć. Wyczytałam że branie aspiryny może powodować wady u dziecka 🤷‍♀️
Aa. U mnie łozysko przednia ściana nisko.
Ja mam łożysko tylna ściana nisko i biorę cały czas akard.
 
reklama
Gratuluje drugiego chlopczyka i trzymam kciuki, zeby byl spokojniejszy niz straszy brat😊
W piatek dowiedzialam sie, ze rowniez bede miala mojego wymarzonego chlopca😍 a bylam na 100% przekonana, ze pani doktor powie, to dziewczynka. A tu taka niespodzianka💕
Slodkie pozeram normalnie na potege! Przed ciaza to raz na jakis czas, wolalam chipsy i inne slone rzeczy, teraz nawet w ich strone nie patrze🙈
Udanego dnia wszystkim!😊
Oo super że tak się udało z chłopczykiem 🤗 ,
To marzenia się spełniły 😻
 
Cześć,
z opóźnionym rozwojem mowy nie ma żartów. Nie chcę absolutnie nikogo straszyć, tylko podzielić się swoją historią: Szymuś miał 2,5 roku i mówił kilka (może 10?) słów. Poprosiłam znajomą logopedę, żeby go zobaczyła, bo wcześniej pediatra, neurolog i inni dookoła mnie mówili, że to chłopak, mam mu dać czas itp. No i przyszła Kasia, zrobiła mu jakieś dam zadania i mówi do mnie, że Szymek prawdopodobnie nie słyszy. Ja na nią patrzę jak na wariatkę i go po cichu wołam, ładnie reaguje. Mówię jej, reaguje na dźwięki itp. Kasia swoje. No nic, kontrola u audiologa, skoro kazała. No i co się okazało? Że Szymon na jedno ucho nie słyszy totalnie nic, na drugie niewiele. Nie będę opisywać całej drogi - prawie rok bezskutecznego leczenia, przed samym zabiegiem CUDEM odzyskał słuch. Mowa wystrzeliła, inne dziecko.
Dlatego zawsze warto sprawdzić, takie badanie u audiologa nie jest bolesne, trwa kilka minut, a może okazać się kluczowe do diagnostyki.
U mnie jest trochę inny problem, mały miał badamy słuch w drugim trzecim miesiącu? I było ok, słuchu jestem pewna bo on słyszy karetkę, policję szybciej niż ja 🤣🤷🏼‍♀️ chodzi o to że jak się bawi sam to krzyczy coś tam po chińsku, ale nie powie daj, choć, nic, wszystko wymusza, jak z nim ćwiczę Powiedz autko to robi brrr, jak mówię powiedz kot to miauczy, jedynie mówi koala po swojemu, bardziej myślę że to jakaś blokada jest, nie raz widziałam że otwiera buzię tak jakby chciał mówić ale nie mówi, poprostu nie wiem jak go odblokować, czy zostawić go w spokoju... Jedynie pociesza mnie fakt że mojego M siostra mieszka w Niemczech ma dwie córki i one też pooozno zaczely mówić, może coś w genach, nie wiem.. Mam nadzieję że przez tego wirusa nie odwołają nam konsultacji na dwa latka..
 
Ktoś mi narobił smaka na gołąbki! Dziś cały dzień ma lać, więc kupiłam kapuche, mięso, tylko narazie chęci brak na ruszenie dupy z kanapy! Miałam takiego smaka na Milkę truskawkowa(nigdy jej nie lubiłam) a tu nagle w żadnym sklepie jej nie ma.. Kumacie to? 😡
Ja bym zjadła jogurtowa :( tez nie ma :( ide dziś do biedry !! 😂😂
 
Hej, hej, ja z zachcianek to strasznie polubiłam pieczarki marynowane bondiuel 😂 słodyczy niekoniecznie, gdzie przed ciąża musiało być coś słodkiego w domu zawsze. 🙈 wczoraj wieczorem trochę brzuch mnie pobolewa jak na okres więc była szybka akcja łózko i spanie 😁 dziś czuję klucia raz z lewej, raz z prawej. Dziś leżę do oporu, nawet wstawać mi się nie chce 🙈
Dziewczyny po jakim czasie miałyście wyniki pappa? Czekacie jeszcze? Ja miałam bardzo szybko, w poniedziałek robiłam a we wtorek już były przed południem razem z opisem.
U mnie mowili ze wyniki pappa w ciągu tygodnia lub maksymalnie dwóch tygodni. Długo.
 
My już po prenatalnych. Dzidzia zdrowa, nosek jest, przezierność karkowa niska, nóżki i rączki na miejscu. Fikało ciągle, więc wiercipięta straszna 🤪 łożysko na przedniej ścianie. Jednak zrobiłam pappa, gdzieś za tydzień wyniki, ale jakoś się uspokoiłam po samym USG. Termin zmienił się z 18.04 na 14.04. IMG_20201001_112108.jpg
 
reklama
My już po prenatalnych. Dzidzia zdrowa, nosek jest, przezierność karkowa niska, nóżki i rączki na miejscu. Fikało ciągle, więc wiercipięta straszna 🤪 łożysko na przedniej ścianie. Jednak zrobiłam pappa, gdzieś za tydzień wyniki, ale jakoś się uspokoiłam po samym USG. Termin zmienił się z 18.04 na 14.04. Zobacz załącznik 1182954
O super, gratulacje 💕 super że wszystko dobrze 👍👍👍👍
 
Do góry