reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Kurczaki to dlaczego u Nas tak długo to trwa [emoji17][emoji17][emoji17]
Nie wiem moze ze w szpitalu odrazu robia od reki nie wysylaja nigdzie?moze bo to panstwowe?nie wiem,ale wiesz taka jest teoria a w praktyce,ha powinnam np dostac list ze usg wizyta a go nie dostalam tylko pisalam mejle kiedy mam.hakbym sie nie zainteresowala to bym nie wiedziala,a list niby wyslano.narazie mam mieszane uczucia,babeczki wszystkie super mile pomocne w szpitalu,ale tez nie mialy wiedzy na tematy co mnie interesowaly,oddzial mega nowoczesny.Jak weszlam to jak donjakiegos hotelu,ciemny korytarz czerwone swiatelka na suficie cuda na kiju normalnie,ale tez nie umialy mi pobrac krwi,4 razy naklowaly,i to dwie szukaly,fakt mam straszne zyly pochowane.zobaczymy jak bedzie pozniej.wszystko jest za free bo to panstwowe,dostalam witaminy ciazowe dlugopic i ksiazeczke o ciazy jako welcome pack
 
reklama
@Dzidziu bo się pół dnia nie odzywałaś i tak dziwnie trochę 😛

@Lisia15 Byłam właśnie u dermatologa, bo stwierdziłam, że bez sensu się stresować i oczywiście mam trądzik różowaty, który się mocno uaktywnił w ciąży i tyle by było z mojego cieszenia się jako nastolatka z idealnej cery 😂 przepisała mi kremy, co mam i kiedy używać i mam się zgłosić po karmieniu 😉
No to się bardzo cieszę że to nie opryszczka i super, że poszłaś do lekarza, stres nie wskazany ☺️ niestety trądzik to zmora u mnie także w ciąży, chociaż na twarzy nie ma dramatu, masakra to na plecach, nigdy nie miałam nic na plecach a teraz cieszę się że zima idzie to założę sweter i zakryje 😂
 
Też często mam takie uczucie mega rozpieranie w brzuchu , parcie i właśnie jakby zaraz wypaść miała [emoji1751][emoji1745] dzidziołki rosną w szybkim tempie więc pewnie dlatego. Chociaż od prenatalnych wszystkie objawy ustąpiły... Tak jakby dzidzia dawała mi spokojnie czas na przemyślenia...

Ja już na szczęście nastawienie mam dużo lepsze :) liczę , że wszystko będzie dobrze [emoji7] tylko te czekanie na wynik , już dość a gdzie jeszcze do wtorku [emoji17]

Wczoraj byłam u diabetolog , niestety na noc insulina już mam pierwszy zastrzyk za sobą i to nic strasznego , damy radę mój K to ekstra pielęgniarka [emoji23][emoji23] No i dieta cud kolejne 2,5 kg na minusie w tydzień [emoji1745]
To super że już po zastrzyku! Ja też się bałam, a nie było źle. A jaką masz insulinę, pena i igły? Ja mam Insulatard, Novopen 4 i igły do niego 6 mm 31G, ale teraz zamówiłam sobie 4 mm 32 G (krótsze i cieńsze;)) i zobaczę jak się będą sprawowały. W prawe udo nic mnie nie bolało, a w lewe to czasem jakoś źle trafię i trochę boli dlatego spróbuję inne igły. Podobno też te co mam (Novofine) są trochę gorsze od tych co teraz zamówiłam (Insupen) - okaże się w praktyce. Mam nadzieję tylko że nie będą za cienkie i nie będą się zapychać.
 
To super że już po zastrzyku! Ja też się bałam, a nie było źle. A jaką masz insulinę, pena i igły? Ja mam Insulatard, Novopen 4 i igły do niego 6 mm 31G, ale teraz zamówiłam sobie 4 mm 32 G (krótsze i cieńsze;)) i zobaczę jak się będą sprawowały. W prawe udo nic mnie nie bolało, a w lewe to czasem jakoś źle trafię i trochę boli dlatego spróbuję inne igły. Podobno też te co mam (Novofine) są trochę gorsze od tych co teraz zamówiłam (Insupen) - okaże się w praktyce. Mam nadzieję tylko że nie będą za cienkie i nie będą się zapychać.
Też mam novopen 4 i insulatard igły mam na razie z zestawu 6mm i dokupiłam jakieś na sztuki w aptece i patrzę teraz, że 8mm mam nadzieję że nie będzie bolało... jaką dawkę insuliny podajesz?
 
Dziewczyny czy któraś z Was bierze aspiryne(akard) ? Ja doczytałam że obniżone białko paapa to mogą być też problemy z łozyskiem i u mnie w opisie z prenatalnych pisze że zalecane branie aspiryny. Czy to jest w celu bezpieczne? Różnie piszą, mamaginekolog pisze że zalecane, gdzie indziej już nie.... Nie wiem co o tym myśleć. Wyczytałam że branie aspiryny może powodować wady u dziecka 🤷‍♀
Aa. U mnie łozysko przednia ściana nisko.
 

Załączniki

  • IMG_20201001_104418.jpg
    IMG_20201001_104418.jpg
    752,2 KB · Wyświetleń: 28
reklama
Ja mogłam jeść wcześniej tylko ser zapiekany ( zapiekanki, tosty, hamburgery, albo na kanapce z szynką, sałatą , jajkiem, albo zalany keczupem) i to tak najlepiej żeby takiego z opakowania nie czuć. Ostatnio to ja plastrami z lodówki wyciągałam, a nie daj Boże jak sera nie ma w domu:o:o:o:o:o Także serożerców jest tu naprawdę sporo o_O:D
U mnie ser żółty to podstawa ale od zawsze, uwielbiam i na grzankach i zwykłe kromki z masłem <3 A jeszcze mam swój ulubiony, co nie zawsze mogę dostać. Jak go dorwę to wszystko z serem musi być xD
 
Do góry