reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Ja dziś zaliczyłam badania HIV, na kile itd no i powtórne Tsh, kurcze babeczka była tak miła pogadała zemna pytała jak się czuje itd że da mi upoważnienie że jakbym się źle czuła to mąż albo ktoś może odebrać te wyniki za okazaniem upoważnienia więc no szok. Ja dziś 13+3 i mam - 3kg tak więc spoko.
 
Ja wizytę u gin mam w środę ale to pewnie bez USG bo pewnie będzie chciał zobaczyć wyniki tsh No nie wie czy odpowiada mi dawka leku czy zwiększyć musi bo miała. Pierwsze tsh 3,10 potem 2 cos nie pamiętam a teraz zobaczymy czy dalej ładnie spada na najniższej dawce leku czy jak ahh nigdy problemów z tarczyca nie miałam
 
Ja dziś zaliczyłam badania HIV, na kile itd no i powtórne Tsh, kurcze babeczka była tak miła pogadała zemna pytała jak się czuje itd że da mi upoważnienie że jakbym się źle czuła to mąż albo ktoś może odebrać te wyniki za okazaniem upoważnienia więc no szok. Ja dziś 13+3 i mam - 3kg tak więc spoko.
No ja mam taki pakiet w piątek duzy ile płaciłaś?? Czy na NFZ... Bo u mnie 480 🙄a dopiero wczoraj za prenatalne 450 płaciłam
 
Powiedzcie mi, USG prenatalne powtarza się w późniejszych tygodniach ciąży? Czy to teraz (11-13) jest najważniejsze? Bo czytam na stronie kliniki, że potem są jeszcze dwa takie badania. Już sama nie wiem.
 
Powiedzcie mi, USG prenatalne powtarza się w późniejszych tygodniach ciąży? Czy to teraz (11-13) jest najważniejsze? Bo czytam na stronie kliniki, że potem są jeszcze dwa takie badania. Już sama nie wiem.


Pierwsze prenatalne 11-13tydsien a powinno się powtórzyć między 19-23 tygodniem takie powłokowe bo wtedy lekarz coś innego potem sprawdza coś co widać w połowie ciąży. Ja miałam skierowanie na pierwsze prenatalne więc na drugie już od razu mnie zapisali bo to wszystko na tym jednym skierowaniu. Bo można wykonać trzecie prenatalne ale z tego co, wiem nikt już go nie robi bo to konieczne nie jest, najważniejsze te dwa
 
reklama
Hej ;)

Dziewczyny trochę jestem zdezorientowana, może to głupie, że nadal tego nie rozumiem, ale może Wy mi pomożecie ;)

Pierwszą wizytę u ginekologa miałam 7 września, wtedy Pani Dr powiedziała mi, że wysokość ciąży to jakieś 6+4. Zdziwiło mnie to troszkę, bo wg moich obliczeń od daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki to było 8+1. Generalnie wychodziło na to, że podała mi jakby licząc od poczęcia, a nie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Dodam, że termin porodu wyznaczyła na 18 kwietnia.

Wg tego co mi podała Pani ginekolog to dziś mam równe 10 tygodni. Jak czytam Wasze posty, widze, że jesteście między 12-14 tygodniem.

Mam nadzieję, że nie namieszałam za bardzo.. tylko już sama nie wiem jak to dokładnie jest... pomóżcie 🙃
Ja mam termin porodu na 18.04 i jestem teraz 11+3 według USG i OM.
 
Do góry