reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2021

Ja się martwię tylko tym , że w jednym z kasyn ostatnio było zakażenie. Główne źródło dochodu kasyna to turyści A granice zostały otwarte....Dlatego jak tylko potwierdzę ciążę u lekarza zamierzam iść na zwolnienie. Poza tym nie dam rady stać 12 godzin i to w maseczce, robi mi się słabo no i nie chcę ryzykować chorobami płuc.
 
reklama
Ja się martwię tylko tym , że w jednym z kasyn ostatnio było zakażenie. Główne źródło dochodu kasyna to turyści A granice zostały otwarte....Dlatego jak tylko potwierdzę ciążę u lekarza zamierzam iść na zwolnienie. Poza tym nie dam rady stać 12 godzin i to w maseczce, robi mi się słabo no i nie chcę ryzykować chorobami płuc.
Doskonale Cię rozumiem. Ja pracuję w przedszkolu. A skupisko dzieci= infekcje plus dodatkowo korona. Jeszcze czuję się fatalnie, ciągle mnie mdli a przez ta pogodę jeszcze nie ma czym oddychać. W dodatku poronilam poprzednia ciążę wiec chodzę jak na bombie. Także mam nadzieje że jak pójdę w środę do gin to nie będzie robiła problemów i da L4.
 
Brzuch-brzuch(w sensie zoladek), tak jak na okres czy jak na okres tylko mocniej?
W sensie pdbrzusze 🙂
Ja miesiączki mam bardzo bolesne, muszą wjechać ze 3 ketonale na receptę żebym poczuła ulgę. Teraz jest taki w lekko/średni ból podbrzusza + kłócie jajników.
Nie robiłam bety ale zrobiłam kolejny test i kreska ciemnieje.
 

Załączniki

  • IMG_20200810_050335.jpg
    IMG_20200810_050335.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 77
Mysle, ze nie bedzie robic problemow. Dla ciezarnej nawet sama goraczka to bardzo duze zagrozenie. Mam kolezanke, ktorej sam lekarz dal l4 na pierwszej wizycie, zeby siedziala w domu. A w Twoim zawodzie, wiadomo, dzieci to siedlisko bakterii i zarazkow:p. Pani od mojego przedszkolaka poszla na l4 jak tylko ciaze potwierdzila. Szkopul jest tylko taki, ze jego przedszkole nadal nie pracuje, a praca jego pani ograniczala sie do przeslania jednego filmiku z durnymi piosenkamo na youtubie🤦🏽‍♀️( po prostu mistrzyni zdalnego nauczania) i rozumiem, ze te dwie minuty tygodniowo(playne 100%), byly tak meczace, ze trzeba bylo isc od razu na l4... ehhh... rozumiem gdyby pracowali, bo naprawde w przedszkolu dzieci wiecznie smarkaja i kaszla(czasem mam wrazenie, ze tylko ja kombinuje co zrobic z dzieckiem jak jest chore i zostawiam je w domu), wiec nie
ma co ryzykowac...
Ja do pracy nie chodziłam tylko 2 tyg jak wybuchał korona. Później normalnie chodzilysmy sprzątać sale, papierki itd przez tydzień i znowu otworzyli.
Idę do jakiejś nowej gin która polecił mi mój ginekolog. Podobno specjalista jest świetnym, dobrze prowadzi ciążę ale życiowo jest wredna suka 😂 więc roznie może być 😁😂
 
Co do korony to też miałam chwilę paniki ;) Przez 2 miesiące pracowaliśmy na zmianę to w biurze to w domu w połowie maja na stałe wróciliśmy do pracy ponieważ ciężko w moim zawodzie robić wszystko z domu. A co do L4 to zamierzam iść od czwartku , pracowała bym dłużej ale miałam ostatnio kilka mega stresujących sytuacji i nie chce się więcej denerwować :) tym bardziej że mam za pasem komunię córki.

Pytanie do dziewczyn które były już na wizycie , moglibyc z wami ojcowie dziecka? Ja właśnie dostałam e-mail od polikliniki że mam być sama :(
 
Dzięki! Dobrze wiedzieć. Wizyta u lekarza późno, chciałam dobrze i pani faranceutka mi dała na pierwszy trymestr ale skoro to tylko witaminy to mam nadzieję że 4 tabletki nie zaszkodziły. W takim razie wracam do samego kwasu foliowego i zapytam lekarza na wizycie za tydzień.
Jej skoro nie można to jakie my mamy rac witaminy teraz skoro nie można typowo dla kobiet w ciąży jeszcze? Ja np potrzebuję witamin bo się źle czuje czasem i nie dostarczam w jedzeniu wystarczająco, więc myślałam że już można brać , w środę po południu mam wizytę mam nadzieję że coś się dowiem
 
Cześć kobitki.witam się z wami troszkę nieśmiało .z aplikacji termin na 15.04.testy 3 pozytywne. Szok.bo akurat mieliśmy zacząć uważać i poprzestać na tym co mamy. Historia trudna .córki 18 lat ,marzec 2019 strata synka w 22 tc.psuchiczna załamka.teraz zwolnili mnie z pracy ,mam nagrana nowa A tu ???Życie jest tak przewrotne. A jeszcze w marcu 2020 Chyba jakąś biochem przeszłam bo @się spozniala kilka dni-testy blade ale były ale dostałam w koncu okres. Wtedy najgorszy czas pandemii,stresu kupa,wypowiedzenie z pracy -kortyzol pewnie nie pozwolił na sukces..teraz nie chce się cieszyć na zapas.nikomu nie powiemy dopiero ewentualnie po prenatalnych.mam 41 lat .witaminy :kwas I rozważam tylko d3,jod.leki :niestety był antydepresant ,ale od testu odstawiłam -nie wiem czy się uda .
 
Najlepsze jest to ze nawet nie powinnas na l4 isc, tylko pracodawca powinien co dac zwolnienie z pelnienia obowiazkow. Podejrzewam, ze inne zmiany niz 12h nie wchodza w gre? A kobieta w ciazy zgodnie z prawem nie moze tyle pracowac. Plus nie moze pracowac w nocy. Ale wiadomo u nas pracodawca predzej bu na zawal zszedl niz zrobil cos takiego. U mnie tez... pracuje teraz w domu na szczecie, ale przed komputerem 8-10h dziennie. A wg prawa kobieta w ciazy nie powinna pracowac przed komputerem dluzej niz 4h dziennie i jezeli pracodawca nie kesy w stanie zapewnic pracy ktora bedzie spelniac warunki, to powinien po prostu dac wolne. Ale wiem, ze nie ma na co liczyc. U nas dziewczyny zawsze 2-3 miesiace i na l4 uciekaja. Nie ryzykuj lepiej. Jeszcze teraz z ta korona...
Juz nie ma tego ze nue mozna pracowac przed kompem,mozna pracowac ile trzeba tylko z 10min przerwa na kazda godzine pracy ;)
 
Cześć dziewczyny! Witam Was serdecznie :) jutro testuje, ale juz dzisiaj potrzebuje waszej porady. Przede mną bardzo stresujaca sroda w pracy - chcialabym juz dzisiaj wspomoc sie czyms co pomogloby mi opanowac nerwy.. macie jakies rady? Co moglabym zazyc? Znacie cos co jest bezpieczne w ciazy?
 
reklama
Co do korony to też miałam chwilę paniki ;) Przez 2 miesiące pracowaliśmy na zmianę to w biurze to w domu w połowie maja na stałe wróciliśmy do pracy ponieważ ciężko w moim zawodzie robić wszystko z domu. A co do L4 to zamierzam iść od czwartku , pracowała bym dłużej ale miałam ostatnio kilka mega stresujących sytuacji i nie chce się więcej denerwować :) tym bardziej że mam za pasem komunię córki.

Pytanie do dziewczyn które były już na wizycie , moglibyc z wami ojcowie dziecka? Ja właśnie dostałam e-mail od polikliniki że mam być sama :(
Ja mam wizytę dzisiaj. I powiedzieli mi jak się zapisałem, że mam być sama
 
Do góry