reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dobrze, że udało mi się zapisać na dzisiaj do endokrynologa bo on stwierdził, że jednak TSH 3,3 w 14 tc to za dużo i skierował mnie na pilne powtórzenie TSH, ATG, aTPO i FT4 i jeśli wyjdą za wysoko to wtedy muszę zacząć przyjmować Euthyrox, ale póki co czekam na badania i na konsultacje z nim.
Także jednak jak widać nie ma co siać paniki, ale jak coś niepokoi szczególnie w ciąży to najlepiej skonsultować to z lekarzem 😊
Pozdrawiam cieplutko i życzę wszystkim udanego weekendu! 😘
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja zaczelam wielo kiedy zadne ale to zadne pampersy nie odpowiadaly dziexiecej pupie, rany do miesa, a mam wrazliwych alergikow, warto poczytac jaki syf jest w pampersach.
Sa podstawowe rozmiary, noworodkowy 2,5-5kg i onesize, a potem male onesize i wieksze, zalezy od gabarytow dziecka.

Ile trzeba? To zalezy ale optymalnie to ok 12-15zmian, i tu zalezy czego chce sie uzywac, sa pieluchy tylu kieszonka, sa all in one, sa otulacze i otulacze welniane (z dzianiny lub tkaniny) oczywiscie delikatne i niegryzace,ja najbardziej lubie welne bo lanolinuje sie ja raz na 2-3miesiace kupy splukuja sie bez problemu, a miedzy uzyciami welne sie wietrzy. Zwykle otulacze PUL pierze co zmiana. Wklady i formowanki sa rozne' bawelniane' lniane' konopne' do wyboru do koloru.
Oboje odpieluchowali mi sie przed 18miesiacem' i mysle ze wielo i obserwacja dziecka grala tu wielka role ;)

Ps. Sorki za te apostrofy ale zniknal mi przecinek na klawiaturze w telefonie
O ludzie brzmi to mi na mocno skomplikowane 🙈🙈🙈! Ale co sie wietrzy a nie pierze? 😝
 
pewnie przez te zakupy bo się namęczyłaś. Ja tak mialam w poniedziałek zachciało mi się sprzątać caly dom a we wtorek zaczęłam plamic. Nie ruszam się ewentualnie cos tam na obiad zrobię i nic więcej leżę😊😊
A ja wczoraj. Poszlam na zakupy, polatałam po mieście, siatki trochę za ciężkie i jak wróciłam do domu to brzuch mnie bolał jak nigdy. Na szczęście bez plamienia. To jednak nie są zarty i na serio musimy o siebie dbać i się oszczędzać :) jak poleżałam jakiś czas to przeszło.
 
Hej dziewczyny! Mi dziś chyba macica intensywnie rosnie, bo od rana trochę pobolewa aż po ledzwie. A robiłam jeszcze zupę krem z papryki, nastałam sie przy dłubanie tych pieprz... skórek i plecy myslalam, ze mi pękną. Położyłam sie, brzuch trochę twardnial, ale odpoczęłam i juz miękki😉

Czekam niecierpliwie na poniedziałkowa wizytę, ostatni raz byłam w 7 tygodniu, a dziś zaczynam 13... 5 tygodni przerwy od lekarza miałam, wiec mam lekki stres. A idę tez nie do swojego, do mojego dopiero 8 października. Słuchałam wczoraj serduszka, ładnie bije i dość wysoko je juz złapałam. Tak posrodku miedzy pępkiem a piczka😜

Co do pieluch to o wielorazowych nie mam pojęcia, ale co do ilości to na start żadna z nas nie będzie w stanie sobie tego oszacować. Dzieci karmione piersią mogą robic 10 kup dziennie albo 1 na 10 dni i obie wartości są w normie! Ja trafiłam na giganta, który robił ich 10 dziennie... wiec nasz dzień wyglądał tak - ja niemogąca dojść do siebie po cc siedziałam na fotelu, a mąż latał z małym na rękach miedzy przewijakiem a mna😂 i tylko mi donosił małego na cycka, a potem z kupa na przewijak😜 całe szczęście, ze miał aż miesiąc wolnego! A mały w ciagu dnia malutko spał... ale dzieki temu noce były ok😉
A No i z ciekawostek miałam apke „Happy baby” i tam sobie zaznaczyłam która piersią karmie i ile czasu (naprawdę łatwo zapomnieć, która ostatnio sie karmiło, a przy moim nawale bałam sie zatorów, wiec notowałam) i w pierwszych tygodniach dziennie wychodziło po ok.6 godzin karmienia😱
 
Perth, Western Australia. Moja dzielnica to Karrinyup :) Latem, najlepsza pogoda na świecie. Nawet jak jest 40 stopni to bryza od oceanu powoduje, że jest przyjemnie. I wilgotność powietrza jest niska, więc dla mnie jak nie ma 30 stopni to jest za zimno 🤣
Jeeeeju podejrzałam na mapach Google, ale macie tam pięknie! Zazdroszczę! Może nas kiedyś zaprosisz tak forumowo?😂
Btw. Szkoda, ze nie dostajecie l4 w ciazy, bo juz sobie wyobrażam jak bym spędzała całe dnie na plazy😍
 
Leżę zdenerwowana, bo odrazu myślenie co się dzieje. Ja nie sprzątam, jest brudno, bałagam, ale trudno.
Nic będę robić, jezcze na spokojnie mogę gotować, ale nie dziś.
Leż i odpoczywaj. Wszystko inne może poczekać. Mnie dziś znowu boli głowa, fakt nie tak bardzo jak wczoraj ale się męcze. Zrobiłam tylko obiad i też poleguje. Mąż właśnie zabrał Młodego do sklepu na zakupy więc mam chwile ciszy dla siebie❤
Jeśli same się nie uszanujemy to nikt nas nie uszanuje, także dziewczyny nie wszystko za wszelką cene. Lepiej siąść, odpocząć, położyć się niż później jeszcze gorzej się czuć :)
 
A ja poszłam na zakupy, umeczyłam się jak koń po westernie. No i na bieliźnie bezowa plamka i już stres. Trochę po lewej stronie brzuch czuję. Leżę i w nosie 😝mam obiad i gotowanie. Myślę o L4, bo za duzo mam na głowie.
Mąż ledwo chodzi stęka na te lumbago, nie wiem jak mamy funkcjonować, bo nie jest w stanie w niczym mi pomóc.
Jego matka 84 lata obsesyjnie dążyła do endoprotezy kolana, jest po operacji w Konstancinie i sracila kontakt z rzeczywistością, gada głupoty przez telefon.
Zatem taka sobota. 🙈🙈🙈
Oszczędzaj sie. Tam z plamieniem juz sie uspokoiło?
Jak sie czujesz?
 
Dobrze, że udało mi się zapisać na dzisiaj do endokrynologa bo on stwierdził, że jednak TSH 3,3 w 14 tc to za dużo i skierował mnie na pilne powtórzenie TSH, ATG i aTPO i jeśli wyjdą pozytywne to wtedy muszę zacząć przyjmować Euthyrox, ale póki co czekam na badania i na konsultacje z nim.
Także jednak jak widać nie ma co siać paniki, ale jak coś niepokoi szczególnie w ciąży to najlepiej skonsultować to z lekarzem 😊
Pozdrawiam cieplutko i życzę wszystkim udanego weekendu! 😘
Jesteśmy już odpowiedzialne za maleńkie życie w nas i kazda niepokoj wrecz lepiej skonsultować z lekarzem.
Zdrowka 😘
 
reklama
Jeeeeju podejrzałam na mapach Google, ale macie tam pięknie! Zazdroszczę! Może nas kiedyś zaprosisz tak forumowo?😂
Btw. Szkoda, ze nie dostajecie l4 w ciazy, bo juz sobie wyobrażam jak bym spędzała całe dnie na plazy😍
Zapraszam serdecznie :D Przed Covidem z wizą turystyczną nie było żadnych problemów, załatwiało się online :) Teraz stan jest zamknięty. Nawet do innych części Australii nie można podróżować. Plus jest taki, że u nas nie ma aktywnych przypadków Covid i żyje się dość normalnie :) Na razie jeszcze za często mnie mdli, żebym mogła się cieszyć plażą i spacerami ;) Ale teraz mamy długi weekend więc sobie odpocznę. Jutro robimy grilla na plaży ze znajomymi. Mam nadzieję, że będę miała lepszy dzień :)
 
Do góry