reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Ja tez sobie zawsze mowie,odespie sobie a tu boom 7 rano i oczy jak spodki
No wlasnie, to jest to..
Ja nie wiem, czy to hormony nie dają mi spac czy jaki grzyb..

Dziewczyny jaki ja mialam dzis sen 🤣🤣🤣🤣
Śniło mi się, że uprawiam seks z Jasonem Stathamem 🤦‍♀️🤣🤣🤣🤣
Jak sie obudziłam, to przeżyłam szok. Skąd ten człowiek w moim snie 🤣🤣🤣🤣
 
Czesc, ja tak dodam cukrzycowo- kazda cukrzyca inna i kazdy musi sprawdzic co mu tak naprawde podwyzsza cukry. Oby te nalesniki sluzyly i pewnie wielu osobom by pasowaly. U mnie np potrawy maczne (nawet razowe) tak naprawde niestety odpadaja bo cukry po takich nalesnikach to bym miala niebotyczne. Jem 1 rodzaj chleba (ig 35- chleb probody) a makaron w malej ilosci tylko z ciecierzycy lub soczewicy. Generalnie na obiad jem zazwyczaj mieso lub rybe, warzywa na parze i surowke (bez ziemniakow, ryzu itp). Czasem gora 2 plaskie lyzki ryzu dzikiego lub brazowego jesli jest malo warzyw na parze. Na podwieczorek jem czasem mala owsianke z 2,5 lyzek platkow z maslem orzechowym i orzechami i mlekiem migdalowym. Z racji malej masy ciala i braku problemow z cisnieniem nie ograniczam tluszczow- czesto do posilkow dorzucam oliwe, orzechy, maslo migdalowe lub orzechowe bez dodatkow. Czasem pojadam troche czekolady dla cukrzykow na stewi lub ksylitolu. To mi nie wplywa na cukry nawet w pozniejszych godzinach. Oczywiscie podstawa to warzywa, na przekaski owoc ale z dodatkiem tluszczowym. Jem 6 posilkow dziennie- ostatni po 21. I staram sie poruszac po wiekszosci posilkow - spacer lub jakies prace domowe planuje w tej pierwszej godzinie po posilku. Tak na razie unikam insuliny dziennej (nocna mam od paru tyg.). Tak wiec grunt to wyprobowac co sluzy[emoji3][emoji106]
Ja się bardzo pilnuje jem tylko to co zalecają ale nie mam aż tak skrajnie jak Ty , dobry chleb razowy i polędwica prawdziwe wędzona do tego jakieś warzywo po 3 kromkach cukier nadal w normie [emoji4] ja właśnie walczę żeby mi nie włączyli nocnej insuliny i dzisiaj pierwszy raz mam cukier na czczo w normie [emoji7][emoji7] mam nadzieję , że to idzie w dobrą stronę :)
 
Ja dzisiaj prawie zeszłam w sklepie. Pojechałam bo wymyśliłam śniadanie a brakowało mi czegoś i jak już kończyłam to tak mi słabo było i mroczki jakieś. Jak doszłam do samochodu to rozłożyłam siedzenie i leżałam na tym parkingu tak chyba z 20 minut pijąc sok zanim doszłam do siebie na tyle żeby jechać do domu. Dobrze ze dzieci były w domu bo by się wystraszyły. Na męża mam focha bo polazł na siłownie i nawet tel nie odebrał zaraz jak dzwoniłam się wyżalić.
 
reklama
Ja się bardzo pilnuje jem tylko to co zalecają ale nie mam aż tak skrajnie jak Ty , dobry chleb razowy i polędwica prawdziwe wędzona do tego jakieś warzywo po 3 kromkach cukier nadal w normie [emoji4] ja właśnie walczę żeby mi nie włączyli nocnej insuliny i dzisiaj pierwszy raz mam cukier na czczo w normie [emoji7][emoji7] mam nadzieję , że to idzie w dobrą stronę :)
Razowy chleb nie jest dobry dla cukrzyków. Pracowalam w sklepie cukierniczo piekarniczym i najlepszy chlebek dla diabetyków jest chleb żytni. I z czystym sumieniem polecam.
 
Do góry