reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2021

Czesc, ja tak dodam cukrzycowo- kazda cukrzyca inna i kazdy musi sprawdzic co mu tak naprawde podwyzsza cukry. Oby te nalesniki sluzyly i pewnie wielu osobom by pasowaly. U mnie np potrawy maczne (nawet razowe) tak naprawde niestety odpadaja bo cukry po takich nalesnikach to bym miala niebotyczne. Jem 1 rodzaj chleba (ig 35- chleb probody) a makaron w malej ilosci tylko z ciecierzycy lub soczewicy. Generalnie na obiad jem zazwyczaj mieso lub rybe, warzywa na parze i surowke (bez ziemniakow, ryzu itp). Czasem gora 2 plaskie lyzki ryzu dzikiego lub brazowego jesli jest malo warzyw na parze. Na podwieczorek jem czasem mala owsianke z 2,5 lyzek platkow z maslem orzechowym i orzechami i mlekiem migdalowym. Z racji malej masy ciala i braku problemow z cisnieniem nie ograniczam tluszczow- czesto do posilkow dorzucam oliwe, orzechy, maslo migdalowe lub orzechowe bez dodatkow. Czasem pojadam troche czekolady dla cukrzykow na stewi lub ksylitolu. To mi nie wplywa na cukry nawet w pozniejszych godzinach. Oczywiscie podstawa to warzywa, na przekaski owoc ale z dodatkiem tluszczowym. Jem 6 posilkow dziennie- ostatni po 21. I staram sie poruszac po wiekszosci posilkow - spacer lub jakies prace domowe planuje w tej pierwszej godzinie po posilku. Tak na razie unikam insuliny dziennej (nocna mam od paru tyg.). Tak wiec grunt to wyprobowac co sluzy😀👍
U mnie cukry w normie tylko dwa razy było ok 160 po godzinie kiedy zjadłam dużą porcję spaghetti i po szarych kluskach z wędzonką i marchewką zasmażaną. Wyeliminowałam tylko słodycze i nie słodzę napojów. O i też zauważyłam, że ruch dobrze wpływa na wynik, więc koniec z leżeniem po posiłkach.
 
reklama
Mam nowy objaw - pierwszy sen erotyczny za mną 😂 co prawda krótki, lekki i z mężem, ale zawsze to objaw- tylko w ciąży je mam 😂

Ja w przyszłym tygodniu robię pierwsze badania, więc też zobaczę co mi w tym pH siedzi 😉 według chińskiego dziewczynka i chyba ostatnio też tak miałam i się sprawdziło. Śmiałam się z męża, że się za bardzo postarał tak szybko, bo później przez kilka miesięcy wychodzi chłopak a on chciał teraz chłopaka 😉 ja co prawda w takie rzeczy nie wierzę, bardziej w zlosliwosc- bo chce teraz dziewczynkę, bo mam pełno ciuchów i myślę, że we dwie będzie im fajnie i dlatego może być chłopak 😉 w pierwszej ciąży nastawiałam się na chłopaka i jak dowiedziałam się, że dziewczynka, to że dwa dni mi zajęło przetworzenie, a teraz bym jej nie oddała za nic i dziwię się, że chciałam chłopaka 😉 Ogólnie co ma być to będzie, ogarniemy, byle było zdrowe 😃
 
Tetra poskladana w tzw samolot i na to otulacz,albo wklad w rozmiarze noworodkowym i otulacz
Tu Natalka ma 2kg, w 1 dniu po szpitalu
No właśnie pieluchy wielo na początek wydają się drogie...ile takich trzeba mieć żeby spokojnie nie zabrakło? Czy są modele które rosną trochę z pupka dziecka? I jak wybrać te dobre? Boje się też tego że wydam kasę na szajs i będę odparzenia leczyć. :(
 
reklama
Ja od dwóch nocy praktycznie w ogóle nie mogę spać. Dzisiaj o 3:50 obczajałam spodnie w HM i wcale nie jestem z tego dumna :(
Ja myślałam, że bezsenność dopadnie nas na końcówce, A tu proszę 🙈ja grzecznie leżę, jedynie godzinę sprawdzam w tel, bo inaczej zwabilabym do łóżka kocice na mizianie 😂😂😂
 
Do góry