Badanie polega na pobraniu krwi. Nie trzeba być na czczo. Z zebranych informacji ma być podana jakaś ankieta (na dzisiaj nie wiemy co w niej jest). Natomiast nikt nie wspomina o dokumentacji, udokumentowaniu tego w jakiś sposób. Jedynie ta ankieta "na słowo" (więc jeżeli ktoś jest po 1 poronieniu, po staraniach 10 msc to moim zdaniem spokojnie można naciągnąć rzeclzywsitość).
Co do statusu cywilnego to brane są pod uwagę "pary". Nikt nie mówił, że wymagany jest status małżeństwa. Zresztą badania można wykonać indywidualnie np. Ja jadę sama, bo mój mąż się nie kwalifikuje na NFZ
Niestety nie mam informacji o tym jak długo będzie trwał program, ani jak długo już trwa. Można zadzwonić tam na infolinię lub infolinię Gyncentrum.
Narzeczony robił np badania nasienia? Bo tam są drogie i dobre badania, które sprawdzają czy oligospermia czy azoospermia jest genetyczna. Dla obojga ważne kariotypy. Czy KIRy odpowiedzialne za implantację u kobiet. Jeżeli rozważacie dalsze kroki w leczeniu np. inseminacja czy invitro to będziecie mieć te badania "za sobą", a na wyniki czeka się odpowiednio na kariotypy 3 tygodnie, a na resztę do 30 dni. Więc nie tylko finansowo, ale i czasowo jesteście do przodu. Ważne też, że te badania są na całe życie. Geny wam się nie zmienią.