reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie naszych maluszków:)

ja wodę odstwiłam, o wodzi pisłam tylko to co mówiła mi położna, może to i dobre jak jest kłopot ze zrobieniem kupki ?? bo ona nam przy takim ( jedynym ) ataku niemożności zrobienie tak zaleciła. Oczywiście dobry duch w postaci babci ciagle za mną chodzi i marudzi jak mały placze że to napewno przez to że ja tej wody nie daję jak położna kazała. Defakto pokarm kobiecy najpierw napaja dziecko a potem karmi, wiec jak dziecku chce sie tylko pić to ssie krócej...tyle w teorii.
Wprowadzam dyscyplinę picia wody bo zaniedbałam, kurk anie ma czasu siedzieć sączyć :-( ale widzę po ilości pokarmu że trzeba się przypilnować. Dzis cała noc na cycu. tylko nie wiem czy w dzien sie tak objadł, że wnocy cyc starczył czy wiecej mleczka było

Anila ja po karmieniu małego laktatorem juz nic nie mogę ściagnac :-( ale postaram sie iść za twoja radą i zobaczymy czy nam to troszkę pomoże, po herbatkach hippa miałam wrażenie, że jest lepiej...

I z odbijaniem, raz odbije pięknie, jak się przeje to mu się ulewa, ale czasem jak odbicie jest słabe i pójdzie spać to na leżaco pokasłuje:-( raz trzymałam go godzinę do odbicia a on spał...
 
reklama
mam pytanko

a ile czasu trzymacie dziecko do odbicia i w jakiej pozycji? i czy jak maluch nie ulewa, to może nie trzeba odbijać?

U nas chyba tylko raz się zdarzyło, że coś pociekło z buzi. Ale i tak czasami kładę Bartusia na ramieniu jak mi przysypia przy cycu... ale robię to na chwilkę, tak z pół minuty, bo mi się wydaje, że jego kręgosłup za słaby na taką prawie prosta pozycję, zresztą i tak ma nóżki podkurczone. I wtedy też bardziej trzymam za ramionka, niż podtrzymuję pupę.

Ale nigdy nie usłyszałam odbicia...

Wiec, czy robię to za krótko, czy w złej pozycji, czy mały po prostu nie potrzebuje odbicia, bo nie ulewa.


wiosna a próbowałaś karmienia przez nakładki ochronne?
Ja teraz stosuje, bo przy nawale maluszkowi było ciężko chwycić brodawkę i się denerwował. W efekcie zasysał pierś i szybko puszczał. Z nakładkami idzie dużo lepiej. Ja mam avent standard, jest większa od moich brodawek i po chwili ciągnięcia brodawka się w niej fajnie powiększa - wtedy ściągam nakładkę i po problemie, daje radę sam chwycić.

A mój maluch to tez śpioch - muszę go budzić do karmienia co 3 godz i pilnować żeby nie usnął przy cycu.
 
Nef do odbicia to nie musi byc w pozycji super prosto chodzi o to żeby miało dziecko głowe wyżej. U nas to wyglada tak, że ja siedze na fotelu a młody tak jakby lezy na mnie... no nie jest prosto i nie leży na płask, ale jest pod kątem takim, że nie muszę jego tyłka trzymać na ręku;-)
mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi:-D
 
Witam,dziewczyny :) Nie udzielam się na wątku ale może udzielicie mi porady? Mój Dominis ma problemy ze wzdęciami. Staram się, by po karmieniu zawsze odbijał ale to i tak dużo nie pomaga. Położna poleciła mi krople przeciw kolkom Sab Simplex. Czy któraś z was je stosowała (bądź stosuje)? Czy te kropelki faktycznie działają? Jesteśmy juz z mężulem wykończeni nie mówiąc o tym, że maluszek strasznie się męczy przez te wstrętne wzdęcia :(
 
Pscółka -obawiam się że czas trwania karmienia nie idzie u nas w parze z ilością zjedzonego mleczka :-) w dzień śpi zazwyczaj 2-3 godzinki, w nocy budzi się raz koło 2-3 i potem już rano...

Julianka - mi te kropelki były bardzo polecane przez koleżankę która wypróbowała na kolkach swojego synka... więc myślę że bez obaw możesz spróbować... my póki co nie mamy problemu więc osobiście jeszcze nie próbowałam...

pozdrawiam!
 
Julianka sab simpex ma identyczny skład jak polski bobotic tylko dawkowanie jest inne. W PL daje się duzo mniejsze dawki. My używamy Bobotic a w szpitalu podawali Małej Esputicon. Ten drugi ma większe stężenie leku, ale Bobotic jest tańszy.

U nas wyglada to: 4 razy na dobę po 5 kropelek. Wcześniej dawaliśmy więcej i powoli zmniejszamy ilość.
 
Julianka - moja pediatra powiedziała, że Sab Simplex to jest najmocniejsze co można dać na wzdęcia i powinno zadziałać bo to jest największa istniejąca dawka substancji czynnej. My na razie dajemy doraźnie słabszy Esputicon.
 
reklama
Dziewczyny do lekarza idziemy dopiero 9 maja. Mloda ma gazy w brzuszku, jest marudna, spi spokojnie tylko w nocy i na spacerku. Czy myslicie ze podac jej moge jakis espumissan baby czy cus bez recepty?
 
Do góry