reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków:)

felidae; mi się wydaje że zaburzy laktator w takim sensie że wyśle info do mózgu że mieszka trzeba więcej produkować :-)

Dziewczyny a ile razy w nocy piersią karmicie? Gdzie to robicie i co przy tym żeby nie zasnąć? Dla mnie pozycja na boku odpada bo zasypiam i budze się po godzinie z plamą mleczka na materacu i spisać córeczka+nawet nie wiem ile i jak długo jadła :-/ No ostatnio dla otrzezwienia podczytujemy bb ciotki :-)
 
reklama
teva - ja karmię cały czas tj. dzień i noc na fotelu, a wokół pasa mam tego rogala motherhood z którym w ciąży spałam. nadaje się idealnie, bo nawet jak przysnę to dzieciak nie spadnie. ja jak zaczynam karmić zapisuję godzinę i nawet jak na kilka minut przysnę (bo na dłużej to jednak niewygodnie), a mały nadal przyssany do cyca to wiem ile jadł :-D karmiąc na leżąco też na bank bym zasnęła, tak więc nawet nie próbuję, bo ostatnio zasnęłam z małym na brzuchu (czekając aż mu się odbije) i z telefonem w drugiej ręce, bo ustawiałąm budzik na kolejne karmienie, ale nie zdążyłam:-D

Fel - wydaje mi się, że odciąganie zaburzy o tyle, że zwiększy produkcję mleka, ale czy o to właśnie nie chodzi...
 
Ypra...jak Ty to zrobiłaś ??? jak odciągam po karmieniu to juz nic nie leci ...przed mi zal...a po zastoju i tej goraczce mam chyba mniej mleka, albo inaczej, maly skończył 10 dni i wg tabel może zjadać 90 ml. Poki potrzebowal mniej to cyc mu starczał...a teraz nie :-( Kupiłam herbatkę hippa na laktację, ale jakoś nie wierze w jej moc. Sąsiadka o bawarce marudzi brrrrrr jeszcze z zielonej herbaty :baffled: no nie przełknę :/

Między karmieniami uzywac laktatora ? to nie zaburzy w ogole produkcji mleka ?

ja na laktacje w I ciazy piłam kawe zbozowa anatol clasic z mlekiem - byla dobra przyzwyczailam sie i potem juz pila normalnie ja :)
 
Felidae na mnie akurat działa ta herbatka z hippa :-) w szpitalu wychlalam jej z 8 szklanek a dopiero pózniej doczytałam ze to trzeba 2-3 dziennie ;-) ale za to mleko pojawilo sie blyskawicznie ;-)

Co do odciągania laktatorem, mi po 1 porodzie też nie szło oddciąganie, aczkolwiek pomagało położenie cieplej pieluchy na cycka ;-) a później jeszcze robiłam tak, że córcie miałam przy 1 piersi a laktator przy 2-gie bo najwięcej mi leciało (i teraz też tak mam) podczas karmienia, z jednego cyca je Franek a z drugiego ciurkiem leci :-D

AAA i pamiętam, że jak leżałam na patologii to była kobitka w 6 ciąży (nomen omen 6 cc) i pomagała dziewczynie w odciaganiu...ręcznym bo właśnie laktatorem jej nic nie szło, a jak ją nauczyła ręcznie to udawało jej się odciagnąć, wymagało to troche czasu i wysiłku ale chociaż efekt był.
 
Pscółka ja mam tak samo mała potrafi się zakrztusić uspokoi się i nagle zasypia ja kiedyś nie mogłam jej dobudzić z mężem czulismy że oddycha ale masakra tak nagle zasneła :)
Ja mam od wczoraj jakoś obolałe sutki nie zgryzione ale mała bardzo intensywnie ssie i jakby bolą przez to że tak je wyciąga nawet pod prysznicem musiałam uważać bo bolały jak woda na nie leciała.
Ja sciągałam mleko laktatorem jak miałam nawał teraz mi się lekko unormowało ale tak czy siak od czasu do czasu czuje jak sutki się powiększają i mleko zaczyna samo lecieć.
Nie pije żadnych herbat na laktacje bawarek itp. tylko wodę sok jabłkowy i herbatę rooibos chodź położna powiedziała mi wczoraj że możemy pić i jeść wszystko oprócz gazowanych napoi oraz kapusty fasoli rzeczy wzdymających a i że lepiej jeść jogurty kefiry niż pić mleko czy masło.
 
Dzięki dziewczyny.
No chodzi o to żeby było więcej. Kupilam herbatkę hippa w saszetkach i chyba faktycznie ciutkę pomaga bo dziś, bez rozgrzewania piersi ściągnęłam 40 ml...a ostatnio okazało się, po przelaniu do butelki avent że tam ledwo 30 ml było. wiec jest lepiej....bede ściagąc laktatorem, to moze pierś sie rozpracuje i małemu będzie łatwiej ciagnąc
Karmię też na fotelu. małego podpieram poduchą, i czasami zdarza mi się oko przymknąć :)
 
hej :-)

prawdę mówiąc czuję ulgę czytając że nie tylko u nas problemy z jedzeniem...

ale, odpukać, chyba się ustabilizowało... mała je najpierw po 15 min. z każdej piersi, potem dostaje butelkę z mm. od paru dni po karmieniu jeszcze ściągam mleczko żeby mi laktacja za szybko nie zniknęła bo mała kiepsko ciągnie i nie opróżnia piersi więc co któreś karmienie dostaje butelką moje mleko nie mm. a co do zaburzania laktacji laktatorem Fel w ciągu kilku dni (2-3) z 60 ml. dorobiłam się 120 odciągając po karmieniu 15 min. na każdą pierś. ściągam też po 15 min....

jeśli chodzi o laktator i butelki - to mamy Lovi. Laktator ręczny i jest naprawdę ok, butelki tak samo... teraz jeszcze chcę kupić zestaw spacerowy (pojemnik na mleko w proszku, butelka i opakowanie termiczne) żeby nie musieć wracać pędzikiem do domu bo mała głodna... :happy2:

pozdrawiam
 
Moje dziecko ma od wczoraj jakiś skok rozwojowy chyba. Wisiało na cycu ciągle. A jak podałam mm to ulała solidnie.

Ale trochę wzdęcia nam odpuściły po leżakowaniu z termoforem.
 
Tasia mojemu też się zdarzyło wisieć na raz na jednym i drugim cycu (zazwyczaj jeden mu wystarcza), ale mi się wydaje, że po prostu zaniedbałam nieco przez noc picie i mogło po prostu mało lecieć. Strasznie trzeba tego pilnować.
 
reklama
Mam do Was take pytanko:) dajcie moze maluchom cos innego do picia jak mleko?? Bo ja słyszałam ze daje sie tez wodę przygotowana z glukoza albo sama wodę :/ i nie wiem:( bo Lenka ma ostatnio fakhe dni ze co chwila chce cyca a ja nie wiem czy to dobrze czy zle:/ pokarm mam bo aż ciurkiem leci a i ona bo chwila sie domaga :/
 
Do góry