reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków:)

Wczoraj po rozmowie z położną kazała mi kupić Dicoflor i krople na kolki, ale zasugerowała alergie, bo i ja miałam i wszystkie dzieciaczki w rodzinie:/

Po kropelkach trochę lepiej...Przynajmniej brzuszek jest miękki
królewnazmarcepana kupujesz bebilon pepti normalnie, czy masz recepty? Mi lekarka powiedziała, żealergolg musiałby małą zobaczyć... a normalna kupka to taka o konsystencji musu, a nasza Malutka miała tryskającą i pienistą :/
 
reklama
Królewna - to Mary odkąd ładnie je to też tak mamy - 20, 24, 4... wreszcie nasze noce i dni mają jakiś rytm...
Madan - my kupujemy Hipp Comfort... nie jest tani więc w następną puszkę próbować będę zwykłego Hippa i zobaczę... na Comforcie kupki są ok pomijając epizod z zielonymi żrącymi paskudami... ale to chyba po serze kozim (dopiero pediatra mi uświadomiła że to bardzo uczulające mleko jest).

co do jedzenia staram sie jeść normalnie... pomidory odważyłam się tylko przetworzone jak do tej pory - koncentrat do pomidorowej i raz puszka do sosu... nic się nie działo...
 
Nam mała śpi w dzień różnie np dziś śpi sporo ale bywa że potrzebuje uwagi i nie śpi a w nocy to przeważnie zasypia o 20 -21 budzi się 2-3 około 1 godz nie śpi bo przebierzemy ją zje z 1 piersi później znów zrobi kupkę je z 2 i chce zrobić 3 kupkę pręży się czasem jej się uda a czasem po marudzi i idzie spać. Wtedy budzi się około po 2 do 3 h.
 
Masujemy Maje po brzuszku, ja daje pierś czasem się tylko przytuli i patrzy na nas, kładziemy ją między siebie ja delikatnie ją głaszcze czasem pomaga i zasypia, dajemy smoczka, śpiewamy hm różnie zależy jak to jest dzień to mówie do niej chodzę pokazuje różne rzeczy idę na spacer. Czasem pomaga poprostu zmęczenie malucha karmienie przebieranie albo odkłądanie do odbicia i tak wkółko. Kiedyś na You tub znalazłam filmik jak dzieczyna radziła co robić tylko nie mogę go znaleść ale daje link do tej dziewczyny ale z innym tematem instrukcja obsługi noworodka - YouTube
Ja nie podaje wogóle mm cały czas Maja pije tylko mleko z piersi
 
Hej
nie pisałam bo w piątek wieczorem dostałam gorączki 38, a czułam się jak bym co najmniej 40 miała...nic mnie nie bolało za to telepało mną nieziemsko. Wystraszyłam się, że to zastój więc wzięłam gorący prysznic na piersi. Dzwoniłam i do bratowej i do kuzynki pediatry, bo nie wiedzialam czy moge małego przystawić do piersi jeżeli coś z nimi nie tak. DZIEWCZYNY MASAKRA żadnym laktatorem nie moge ściągnąć mleka. Mam avent ręczny, i wczoraj mąż kupił jakis za 200 zł elektryczny, ciągnie jak odkurzacz a w butelce nic, poleci pare kropel i koniec. Wczoraj była położna, zbadała piersi i stwierdziła, że gorączka mogła byc od nich bo czuje zgrubienia, dziwne bo piersi mnie nie bolały.

Przykazania położnej:
-Mam karmić co 2-2,5 h nie częściej, zrobić z tego rytuał np nucić piosenkę, żeby mały kojarzył, że jak mama śpiewa to jemy
-Mam zrobić roztwór wody z glukozą ( glukoza na złamanie smaku wody) i między karmieniami go przepajać, żeby jelita miały czas odpocząć...( bo oczywiście jak weszła położna to go brzuch rozbolał jak przez tydzień życia był spokój)
-Mam sobie notować kiedy karmię i przestrzegać tych odstęów
- Kupić Dicoflor 30 w kroplach i podawać 1 raz dz. po 5 kropli i Espumisan po 3 krople przed każdym karmieniem.
- Karmić 15 minut z jednej i 15 minut z drugiej piersi. Odstępy miedzy karmieniami mają dziecko nauczyć aktywnego ssania w ciągu tej półgodziny,
Miałam odciągnąć laktatorem pokarm tez po 15 min na każdą pierś żeby sprawdzić ile go mam. jeżeli mniej niż 60 to konieczne będzie dokarmianie mlekiem mm np na noc. A ja nie jestem wstanie ściągnąć nawet 10 ml choć mały przy cycku ssie i łyka...Zaczynam się zastanawiać na cholore mi to było :-( Niby logicznie gadała ale już mnie w stres wpędziła. a jeszcze dwie wizyty. Powinna być na telefon a nie na przymus
:/

Co mówiły wasze położne...? jakie zalecenia macie ?
 
Fel yyyy, ja co do jedzienia nie mam zadnych zalecen, zapytala tylko czy je z piersi i tyle, zobaczyla ze przybral 400g na wadze i zadnych zalecen jedzeniowych nie robila... jedyne co to kazala z jezyczka przegotowana woda sciagac ten bialy osad po mleczku. Fel nie stresuj sie tak! Bo stres nic nie pomoze...
 
Fel - moja położna tylko pytała czy mały chętnie je i to był koniec rozmowy na temat jedzenia. Kurcze moja dzwoni z zastrzeżonego numeru, więc nawet telefonu do niej nie mam:no:
margot - ja będę musiała robić to samo z tym osadem, ale jeszcze się nie przemogłam. I czym to robisz płatkiem kosmetycznym, gazikiem?
anrezam - dzięki za ten link, znalazłam ten o którym mówiłaś i już część zaczęłam stosować;-)
Pytanie z innej beczki, co oznacza wodnista kupka pod dużym ciśnieniem przy karmieniu piersią?
 
reklama
Do góry