reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

reklama
Cześć kobitki, mam pytanie: jak sprawić żeby 4 miesięczne dziecko zrobiło siusiu???Muszę oddać mocz do badania, przyklejałam jej te woreczki ale chyba nie umiem tego robić, bo pamper był mokry a woreczek pusty.Pozostaje mi polować na "sik" ale jak to przyspieszyć???
 
Cześć kobitki, mam pytanie: jak sprawić żeby 4 miesięczne dziecko zrobiło siusiu???Muszę oddać mocz do badania, przyklejałam jej te woreczki ale chyba nie umiem tego robić, bo pamper był mokry a woreczek pusty.Pozostaje mi polować na "sik" ale jak to przyspieszyć???


Jak byłam w szkole to pani od anatomni mówiła ze dzieci dlatego tak czesto sikaja bo jak je nosimy to głaszczemy plecki w wyniku czego powodujemy ze dziecko sika czesciej spróbuj ten sposób noszac gładz po pleckach a raczej po kregoslupie moze cos pomoże:-):-):-)
 
Olcia, chyba największą specjalistką od łapania siku u dziewczynek jest Stopi, może ona coś podpowie, ale z tym to chyba generalnie ciężka sprawa...
 
Tez myślę, ze sprawa ciężka...
Ja bym chyba na Twoim miejscu zainwestowała w nocniczek, wyparzyła i posadziła malucha. Baw sie z małą jak najdłżej sie da i czekaj.Myślę, ze raz na godzine, to na pewno maluchy sikają, wiec moze cos złapiesz. No i w ten sposób unikniesz sytuacji, ze uda sie przyłapac dziecko na sikaniu, ale nic nie uda sie złapac:tak:Juz łapałam siku, wiec wiem, ze tak byc moze. Udało mi sie złapac troszke, ale za mało, wiec musiałam wyczekiwac na drugie siku:-( Trzymam kciuki!

A ja mam z innej beczki pytanie. Byłam dzis na szczepieniu i mała dostała skierowanie do endokrynologa bo ma jescze obrzekniete suteczki. Czy któras z Was miała to samo? N aczym polega to badanie endokrynologiczne?
 
Ostatnia edycja:
I ja dolączę się do mam pytających.

Również byliśmy dziś na szczepieniu. Powiedziałam lekarce, że mały wciąż ulewa [mimo mleka AR]. Zapisała mi jakiś specyfik [nie pamiętam w tej chwili nazwy]. Kazała wysoko klaść dziecko [pod kątem 45stopniu], nawet do spania. Stwierdziła, że to refluks. Ja wciąż wierze, że to kiedyś minie, że to po prostu niedojrzały układ/przewód pokarmowy.

Czy ktoraś z Was także ma maluszka, który TAAK ulewa? Igor dosłownie prawie wszystko co zje/wypije zwraca.
 
Cześć kobitki, mam pytanie: jak sprawić żeby 4 miesięczne dziecko zrobiło siusiu???Muszę oddać mocz do badania, przyklejałam jej te woreczki ale chyba nie umiem tego robić, bo pamper był mokry a woreczek pusty.Pozostaje mi polować na "sik" ale jak to przyspieszyć???
Musisz dobrze podkleić woreczek aż pod samą pupkę dziecka wtedy na pewno uda ci się złapać. Moja starsza córka chorowała na nerki jak miała 2 miesiące aż do skończenia roku więc wiem coś o tym. Czasem aż płakałam jak nie udawało mi się złapać nawet za 5 razem. Teraz też raz dawałam mocz do badania Agatki ale jakoś poszło za 1 razem.:-)
 
DZIUUULA - moja mala od urodzenia walczyla z refluksem!! Ulewanie nie zawsze rowna sie refluks!! Przepraszam, ale chyba bym nie ufala do konca tej lekarce. Refluks oczywiscie moze objawiac sie ulewaniem.U nas ulewanie dawno sie skonczylo a refluks jeszcze byl!!!!!! Refluks to cofanie sie tresci pokarmowych nawet takich co byly juz przetrawione w zoladeczku. Jedzonko cofa sie, ale dziecko nie musi ulewac, bo moze je zatrzymac w buzi i polknac jeszcze raz!! jak dziekco ma refluks i wezmie sie go do gory to czasem nawet az slychac jak przelyka i przechodzi jeszcze raz dawno juz zjedzone jedzonko.
Przy refluksie dziecko tez moze czesto kichac - tzw. kichanie refluksowe. U nas jeszcze doszlo ksztuszenie sie i tak jakby nie mogla mala zlapac powietrza , bo jedzenie w przelyku przeszkadzalo. A i malej sporadycznie odbijalo sie po jedzeniu!!
No a teraz do rzeczy,zeby stwierdzic refluks 1. trzeba zrbic USG, 2. badanie z uzyciem kontrastu. U nas wg. mnie refluks juz ma sie na wymarciu , ale UWAGA!! dzieki temu,ze za namowa peditary zaczelam malej dawac smoczka do ssania !! I to czesto!! I za kazdym razem po jedzeniu. Ona wtedy dalej ssie i przelyka sline i automatycznie z gory jest opor i tresci pokarmowej ciezej jest sie wrocic ku gorze. Wczesniej smoka malej nie dawalam, bo nie mialam takiej potrzeby. teraz daje jej do ssania, zeby przelykala sline i dziala!!
Na refluks mala brala Nutrition - pomagal, ale kupy po nim byly twarde, wiec odsawilam jej. Pozniej debridat , ale bez rezultatu, a nawet bylo gorzej.
Tak naprawde to smoczek + poduszka taka trojkatna pod przescieradlo - dziecko spi pod katem !! Bez niej to mala bardzo meczyla sie w nocy i bylo trzeba ja pionizowac caly czas.
Ale sie rozpisalam.... sorka....:-D:-D:-D:-D:-D
Tak, wiec niczym sie nie martw poki nie macie potwierdzonego refluksu !!! i sporobuj smoka i tej podusi i dawaj geste pokarmy do jedzenia!!!;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ANTKOWA - hehe chyba masz racje, bo ja ten mocz to juz z 10razy pobieralam do badan hehe :-D:-D:-D:-D:-D tylko tym razem cos mam pecha i mala nie chce oddac moczu.

Cześć kobitki, mam pytanie: jak sprawić żeby 4 miesięczne dziecko zrobiło siusiu???Muszę oddać mocz do badania, przyklejałam jej te woreczki ale chyba nie umiem tego robić, bo pamper był mokry a woreczek pusty.Pozostaje mi polować na "sik" ale jak to przyspieszyć???

Olcia ja malej czesto pobieram mocz i teraz musze co 2-3tyg,ze wzgledu na nereczke. Do tej pory nie mialm problemow, tlyko teraz sie cos zaccielo, bo mala bez pieluchy siku nie zrobi!!! I juz drugi tydzien nie daje sobie pobrac moczu.
Woreczkom my mowimy NIEEEE , bo za ich pomoca ciezko pobrac dobrze mocz!! za duzo zanieczysczen i czesto trzeba pobrac jeszcze raz mocz!!!!
POJEMNICZKI NA MOCZ!! - m tak pobieramy i tak kazano nam robic w szpitalach i w przychodni. Woreczkow nietoleruja.

Do tej pory robilam tak:
Kladlam mala gola od pasa w dol, na moim lozku na takiej pieluszce z cerata.
Okolicze krocza dokladnie trzeba umyc RYWANOLEM!!!! Pozniej dawalam malej cyca i czekalam z pojemniczkiem na siusku. jka nic nie bylo to robilam maly masaz pecherza. Lapac trzeba srodkowy strumien. Duzo tego moczu nie trzeba zlapac.
Inny sposob:
polozyc dziecko na mokrej i zimnej pieluszce , lub przewijaku, mona przemywac pupcie zimnym i wilgotnym wacikiem.tez mozna dziecko pod strumien wody wsadzic,ale wtedy mozna przeoczyc pobranie.
Sposoby te do tej pory dzialaly. tylko teraz mala nie zrobi siku bez pieluchy i lezy z gola pupa i wstrzymuje mocz dopoki jej pieluchy nie zaloze.
A woreczek miala raz zaraz po porodzie przyklejony i przez 12h nie zrobila do niego siku!! Dopiero ak jej zdejmowano woreczek.
naprawde polecam lapanie moczu nawet na to ogolne badanie do pojemniczka. Jak przy pobieraniu do woreczka dwa razy wynik wyjdzie zle to lekarz moze pochopnie wydac opinie i skierowac do szpitala!! Z tym spotkalam sie jak my lezalysmy w szpitalu (w sali obok lezala dziewcznka, bo 2razy wyszedl zly mocz przez zle pobranie i bez sensu lezala 3 dni w szpitalu. )

p.s. mojej malej 4 razy w sumie (w 2 roznych szpitalach ) wyszly bakterie coli 10^4 W sumie to jeszcze tak moze byc, ale jak 4 razy taki wynik sie powtorzyl i mocz pobieraly pielegniarki to w koncu mala zacewnikowali , co rowna sie branie antybiotyku w warunkach szpitalnych. A w rezultacie wynik wyszedl dobry !!Poprostu mocz musial otrzec sie o skore!!


Powodzienia!!!!!!

My jutro lapiemy mocz ;-) :-) :-)
 
Do góry