reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

reklama
Dziewczyny ja zaczynam miec maly problem. A mianowicie od kiedy Lena jest karmiona lyzeczka zaczela nienawidzic butli!! Do tej pory nie mialysmy problemow z butelka. A teraz smoczek sluzy do zabawy, do zagryzania, masowania dziaselek. I musialam jej dzis sok dawac lyzeczka!! Inaczej sie nie dalo Moja mama mnie zmartwila,ze ja jak zaczelam jesc lyzeczka to tez nie chcialam pic z butli. I pilam z lyzeczki Dobrze,ze Lena jeszcze cyca lubi
Mam probowac dawac z butli picie, czy kurcze bawic sie w pojenie za pomoca lyzeczki???
 
Dziewczyny poszperałam na róznych forach i z tego co wyczytlalam ludzie najbardziej chwalę dada z biedronmki, potem Toujours z lidla,bardzo duzo osob je chwali, potem orginalne pampersy,potem huggiesy, nastepnie rossmanowskie i te z kauflanda ;-)
musze sprobowac te z lidla i biedronki ;-)
 
stopi69 czy ja dobrze zrozumiałam, że Ty karmisz cycem i butelką czy tylko picie dajesz z flaszki?Pytam, bo ja karmię piersią i nie dopajam Małej, a teraz zaczynam zastanawiać się czy nie powinnam:eek:
Co do Twojego pytania: ja bym próbowała z butli, to przecież wygodniejsze dla Ciebie a jak Lenka będzie nadal protestować może warto dać jej kubek z dzióbkiem być może polubi i dopiero w ostateczności łyżeczka.Jednak decyzja należy do Ciebie:-)
adddaaa nie wiem za bardzo o co chodzi ale jestem w szoku, że ktoś chwali sobie pieluchy Dada z biedronki bardziej od Pampers.Kupiłam kiedyś te pierwsze i to jest sztywne jak diabli i ja osobiście nie chciałabym mieć czegoś takiego między nogami, natomiast Pampers jak najbardziej-są mięciutkie i milutkie.
 
Ostatnia edycja:
ja mam wlasnie pampersy,chodz wczesniej zawsze uzywalismy hughies premium i te pampersy orginalne strasznie smierdza, maly raz siknie a pampers już taki napompowany,i zalatują sikami,i maly ma po nich mokrą pupkę a przy huggiessach tak nigdy nie bylo.
 
Ja kupuje dada i jestem zadowolona,pampersów miałam kilka paczek na poczatku i tez byłam zadowolona,fakt dada nie sa tak miaciutkie,ale trójki juz i tak sa fajniejsze niz te dwójeczki,różnica w cenie jest bardzo duza a mały sie nie zasikuje i kupa tez z nich nie ucieka,no i nie ma problemów alergicznych i z odpażeniami wiec my ich uzywamy a chusteczki dada sensitiw tez fajne.Mi nie podeszły hagisy,mały jak usnął w nich na boczku to siku jakos zawsze mu uciekło,ale każdemu co innego pasuje:-)
 
Ups ja nawet nie weim czy Biedronki jeszcze w Warszawie sa??? Widzialm tez duze paczki pielucj w Auchan i sie zastanawiam jak one sie spisuja. Czesc osob chwali sobie Happy, ale one jak dla mnie zagrube sa. Zreszta ja narzekac nie moge, bo u nas kupa sporadycznie, rozmiar 2 jeszcze mala nosi, na promocje fajne trafiam, wiec wydatek miesieczny na pieluchy mam maly. Z tego co widze im wiekszy rozmiar tym mniej pieluch w paczce ???


ja mam wlasnie pampersy,chodz wczesniej zawsze uzywalismy hughies premium i te pampersy orginalne strasznie smierdza, maly raz siknie a pampers już taki napompowany,i zalatują sikami,i maly ma po nich mokrą pupkę a przy huggiessach tak nigdy nie bylo.

To ja podpisuje sie pod Twoimi slowami - dokaldnie takie samo odczucie mialam po uzywaniu pampersow.


OLCIA2009 - mala w drugiej dobie musiala przejsc na butle z miom odciagnietym mlekiem , bo wyladowala w inkubatorze. Pozniej znow byla tylko na cycu. Potem znow byla karmiona naprzemiennie : butla z moim mlekiem / cyc , bo slabo przybierala na wadze i maialm glupia nadzieje,ze z butli zje wiecej. :-) Tak, wiec ona i z cyca i butli slicznie jadla :-) jak zosoatwala z moaja mama tez z butli pila. A od kiedy zaczela jesc lyzeczka to butla zrobila sie be!!!!
:-(
ja karmi mala swoim mlekiem, ale daje jej sloiczki ze sliweczkami i jablkami i soczki liczac na to ,ze moze jak dluzej je poje to beda kupy. Tak mi na ej monometrii zalecili. A tu niespodzianka - wcale po nich kup nie ma heeheh :-)
A wogole plecili mi dopajac juz mala to mzoe wlasnie kupy sie pojawia....
 
stopi69

Też słyszałam, że kilka łyżeczek wody na czczo pomaga ale jeszcze nie próbowałam.Męczy mnie to strasznie,bo Mała się męczy (bączki które bolą) zastanawiam się jakie jeszcze badania można zrobić poza krwią, moczem ,kałem...może USG jamy brzusznej?Chcę wreszcie dowiedzieć jak jest przyczyna tych problemów, tym bardziej, że zaczynam powoli przestawiać ja na mleko modyfikowane a słyszałam, że ono na początku zatwardza:szok:i w naszym przypadku to może być dramat.Wszelkie sugestie mile widziane, a Tobie i Małej życze pełnej pieluchy :-):-):-)
 
Co do wody w kranie, to moja mama jest laborantką w stacji uzdatniania wody. I badał moją wodę z kranu. Dała mi całą listę jakie tam są minerały itp. Porównałam to z wodami mineralnymi w sklepie. I wiecie co się okazało?! Że moja kranówa jest lepsza od mineralki!:szok: I teraz pije kranówe, niegotowaną. Dziecku bałabym się dać, ale dla mnie jest ok.
Ale wiadomo to zależy od miasta... Moi rodzice mieszkają dwie ulice dalej i mają wiele gorszą wodę:eek:
 
reklama
stopi69

Też słyszałam, że kilka łyżeczek wody na czczo pomaga ale jeszcze nie próbowałam.Męczy mnie to strasznie,bo Mała się męczy (bączki które bolą) zastanawiam się jakie jeszcze badania można zrobić poza krwią, moczem ,kałem...może USG jamy brzusznej?Chcę wreszcie dowiedzieć jak jest przyczyna tych problemów, tym bardziej, że zaczynam powoli przestawiać ja na mleko modyfikowane a słyszałam, że ono na początku zatwardza:szok:i w naszym przypadku to może być dramat.Wszelkie sugestie mile widziane, a Tobie i Małej życze pełnej pieluchy :-):-):-)

Lenka miala juz z 4razy USG brzuszka,ze wzgedu na problem z nerka. I teraz 16.12 idziemy na kolejne USG sprawdzic ta nerke + pod katem braku kup. Jak nie ma dlugo kupy to koniecznie trzeba kontrolowac mocz , bo maluszek jest wtedy w grupie ryzyka jesli chodzi o infekcje drog moczowych. USG pod katem braku kup i kontroli drog moczowych ma wygladac tak: przed samym usg mala musi duzo zjesc. Po usg musz eodczekac az zrobi duzo siku i z pustym pecherzem znow usg. Musimy tez czesto robic badanie moczu.Jak u Ciebie podejrzewasz,ze moga to byc zaparcia to moze ta Laktuloza pomoze??? Ona jest przeczyszczajaca, wlasnie na zaparcia.Ja dzis lyzeczka dalam malej sok ze sliwek i co tylko smirdzace baki... :-(Moze sprobuj dac sloiczek sliwek. Lena jak zjadla 1/2 lub 3/4sloiczka sliwek nic nie pomoglo, ale jak na raz zjadla caly sloik to pomoglo, ale tylko raz .... :-( Od 5msc sa tez suszone sliwki .Moze one pomoga???Ja jeszcze mecze mala na brzuszku duzo,zeby gazy odchodzily.Zobaczymy jak bedzie z tym Debridatem. Juz raz go brala na refluks i byl efekt odwrotny. Moze cos pomoze na te kupy??? Tylko todopeior po 3msc efekt.Ostatnio rozmawialam z moim ginekologeim. On mi powiedzial,ze jego cora robila 1 kupe na miesiac. I mieli z nia taki problem do 3r.z.!!! teraz jest juz ok. A powiedz mi od kiedy macie problem z brakiem tych kup??? I czyw pierwszej dobie po porodzie byla oddana smolka?? Wam tez zycze kupska po pachy!!!!!!!!!!!! :-) :-) :-)
 
Do góry