reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości i porady kwietniowych mam

dominiczka -jesli masz bóle na @ ale jest to ból lekki odczuwalny (ale nie taki ze sie zginasz w pół) to sa skurcze Braxtona-Hicksa wiec spokojnie...ja tez czasem tak mam:)
Falidae-ja tez mam kłucie w kroku moze mlody na głowka napina -nie wiem
 
reklama
Phelania no B-H to mam już od dłuższego czasu i biorę no-spę i magnez ale właśnie zdarzają się dni, takie jak dzisiaj np. ,że boli mnie brzuch jak na okres. Ja @ miałam bardzo bolesne więc te pobolewania to jest lajcik ;-) ale jeśli to normalne to się nie martwie ;-)

A jeszcze mam pytanko, bo ja podczas 1 porodu miałam krwotok i przetaczaną krew po, a w karcie mam dodatkowo wpisane "niekompletny popłód" i teraz w związku z takim wywiadem i tym, że mam duże dziecko w sobie ;-) lekarz chce mnie położyć na patologii wcześniej.
Może któraś z Was miała podobne doświadczenia i nie musiała leżeć w szpitalu a podczas porodu wszystko było ok?
 
Dominiczka ja też mam takie typowo jak na @, ale nie są silne i długo nie trwają więc chyba ok, a już mam od ponad miesiąca;-)
 
CZesc Dziewczyny!

xmenka - soldaryzuje sie z Toba, moj przypadek lagodniejszy, no ale cierpie troche, bo z natury aktywna jestem;/ Jestem w 30/31 tyg ciazy (zalezy jak liczyc OM czy USG), szyjka 2.7 od 20 tyg bez zmian, czasem dluzsza, czasem ciut krotsza, ale nie bylo wskazan zeby zalozyc klips ani szew. Jeste, na magnezie i nospie i duzo odpoczywam, praktycznie z domu nie wychodze, jedynie do lekarza czy na badania, mozna oszalec, no ale czego nie robi sie dla malenstwa;-) Powodzenia, bedzie dobrze!

margot87 0 moj maly tez od20 tyg ulozony glowkowo i napiera na krotka szyjke, wiec staram sie siedziec i polegiwac, zeby nie obciazac szyjki, choc slyszalam, ze jesli w przeciagu 20-30 tyg dlugosc szyjki balansuje o 1-2mm to jest stabilna i nie powinna sie skrococ drastycznie po 30 tyg, czas pokaze, 3mam kciuki

dominiczka87- a propos boli, to ja tez miewam od czasu do czasu, w stylu ukluc w pachwinach i okolicach szyjki, ale moja gin powiedziala, ze szyjki sie nie czuje, ze to wiezadla macicy sie rozciagaja, a nalezy sie martwic jak brzuch sie napina, bol silny promienieje w okolice ledzwi, wiec nie przejmujmy sie, tylko odpoczywajmy, jak sie bol pojawi, a przejdzie;-)
 
Aneczka chyba pomyliłaś mój nick z innym ;-) ja przez całą ciążę nie miałam podanej długości szyjki ;-) więc nie wiem czy się zmienia/skraca czy coś innego ;-) na badaniach babka mówi zawsze tylko że jest ok ;-) ale dzięki za kciuki ;-) też trzymam kciuki za wszystkie krótkieszyjki ;-)
 
kurcze mi sie pojawil jakis guzek w srodku :-( zastanawiam sie czy to nie ten gruczol pana B. nic mnie niby nie boli... ehhh spokoju czlowiek nie moze miec w tej ciaxy :+(
 
kurcze mi sie pojawil jakis guzek w srodku :-( zastanawiam sie czy to nie ten gruczol pana B. nic mnie niby nie boli... ehhh spokoju czlowiek nie moze miec w tej ciaxy :+(
ja miałąm usuwana torbiel jak piszesz pana B ale on nie był wyczuwalny w sroku tylko na zewnatrz i był duuuzy ale nie zaczoł bolec nie ruszaj go powiedz ginowi przy wizycie bo ponoc jak zrobi sie stan zapalny mi powiedziano ze nie bede mogła chodzic z bólu
 
Teva ja mam to samo, już to konsultowałam z chyba 5 lekarzami i każdy mówił, że teraz nic nie mogę z tym zrobić, a po porodzie będzie do wycięcia. U mnie on jest na zewnątrz na wardze sromowej mniejszej, nie boli, ani w niczym nie przeszkadza.
 
Dziewczyny znacie jakieś sprawdzone sposoby na skurcze łydek? pomimo łykania magnezu jest masakra tak mi wykręca :no:
 
reklama
o i tu doczytałąm o tych guzkach, więc nie tylko ja to mam :szok: Na necie czytałam (już zdążyłam się nakręcić :cool:), że takie jakby guzki, bywaja bardzo częstą przypadłością trzeciego trymestru. Są też zylaki warg sromowych i własnie ten gruczoł Bartholiniego, oba schorzenia są niebezpieczne. Mnie dodatkowo piecze coś jakby w rogu "brochy", tak ku górze. Normalnie aż mi się wyc chciało wczoraj, że ciagle coś musi mi się przyplatać :-(

Pianka, nie wiem jak zapobiegać, ale wiem, że w trakcie skurczu należy wyciagać stopy do przodu, tak palce napinać. Na mnie to działało, skurcz był krótszy. Możesz też jeść czekoladę, pić kakao- to zawiera magnez.
 
Do góry