reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

e-mama- zdaje sie, ze mamy ten sam problem. Mój też miał sluz w kupce. Poza tym jego kupka jak robił, to wyglądała jakby sie pieniła. Lekarz tez podejrzewa nietolerancje mleka. Musiałam odstawic cały nabiał. Sluzu juz nie ma, ale na poprawe chyba trzeba poczekać, bo dopiero od wczoraj nie jem. Kazano mi pić mleko dla dzieci AH czy HA. Jakos tak. Kupiłam z Nestle NAN. Ochyda, ale czego sie nie robi dla malenstwa. Poza tym moge jeśc produkty sojowe tzn. jogurty itp ale z soi. Teraz nagorszy problem to bilirubina. Nadal wysoka 12!Wprawdzie jako u wcześniaka karmionego piersia jeszcze moze byc,ale martwi mnie że nie spada. Czy któraś ma taki sam problem?

Fela mój synio odpukać PUK PUK PUK póki co nie śluzuje, to z córcią miałam problemy 4 lata temu. Wtedy odstawienie nabiału pomogło.
Co do żółtaczki to mojej córce też się utrzymywała miesiąc po urodzeniu na poziomie 13-14 aż w końcu wylądowałam z nią w szpitalu gdzie dostała kroplówki z glukozą i po 2 dniach było po żółtaczce. Może spróbuj podawać dzieciaczkowi trochę wody między karmieniami? nie musi być z glukozą, ważne żeby dziecko dużo piło to się pięknie oczyści z bilirubuny.
Niestety przy karmieniu piersią żółtaczka fizjologiczna lubi się długo utrzymywać.
 
reklama
A ja dzisiaj myślałam, że mała przestała chociaż troszkę ulewać, ale wieczorem powtórka z rozrywki. Znowu się chyba za dużo najadła i ulewała. Rano dzwoniłam do lekarki i mówiła, żeby kupić mleko AR i podawać chociaż troszkę w celu zagęszczenia treści żołądka. Jutro chyba pójdę i kupię.
 
Moja Lenka zostala w szpitalu i jest znow pod lampami, bo okazalo sie ze zoltaczka znow sie nasililai i juz jest uwazana za zoltaczke przewlekla. :-( Robia jej wszytskie badania , posiewy itd. I szukaja przyczyny czemu tak malo je.
 
Moja Lenka zostala w szpitalu i jest znow pod lampami, bo okazalo sie ze zoltaczka znow sie nasililai i juz jest uwazana za zoltaczke przewlekla. :-( Robia jej wszytskie badania , posiewy itd. I szukaja przyczyny czemu tak malo je.

trzymam mocno kciuki, aby jak najszybciej do domku z tobą wróćiła;-);-);-)
 
stopi-a jaki Lenka ma poziom bilirubiny?Bo mój ma 12 i boje się, że tez u nas skończy sie szpitalem:(...póki co mamy juz pól alfebaetu w menu do podawania: witamina K, D3, E, C, kwas foliowy a od wczoraj żelazo...musiałam zrobić ściągę żeby się nie pogubić
e-mama- dzięki za info.Daje małemu raz dziennie plantex i dwa razy dziennie roztwór kleiku,zeby zagęścic kupke a i tak nie spada. Musze pomyslec o tej glukozie.Tylko, że ja miałam cukrzyce i mały ma kontroowany poziom cukru...i tak xle i tak niedobrze...
 
mam pytanie dziewczyny, czy wasze kruszynki tez ukladaja sobie glowke na jednym ulubionym boku? ja zaczelam sie troche martwic czy moze jej tak sama leci glowka w prawo ale polozna mowi ze wszystko ok. wiec musze podladac jej pieluche z prawej strony zeby czasem spala na lewej. a o spaniu na wznak z glowka prosto to u nas nie jest latwo, u was tez?
 
Witam mój maly jak narazie spi na wznak uwielbia ta pozycje chyba.Staram sie kłasc na przemian ale jak ma tylko mozliwosc to sie przekreci.Moj starszy synek zas przekrecał sie na prawa strone.Nic sie nie zrobi dziecaczki tak juz maja.Poprostu trzeba je pilnowac z tym spaniem:)).
 
Moja mała śpi na pleckach z główką połóżoną na prawo lub lewo, z początku bardziej jej pasowała prawa strona. A teściowa mnie wystraszyła że to grozi przykurczem jak kładzie na jedną stronę, ale teraz wiem że to jej nie grozi, a teściowa to typowa panikara :szok::baffled: i mnie to wkurza. A jeszcze jej wnuczka, rehabilitantka początkująca, mówiła że widziała jak takie przykurcze rozciągają małym dzieciom i też mówiła żeby pieluchę podkładac żeby dziecko spało też na prosto.

I mam jeszcze pytanie, czy to prawda że jak dziecko śpi tylko z główką na boku i jeśli jest ona troszkę wyciągnięta do tyłu (moja tak ma, bo pielęgniarka chyba mi ja za bardzo wypychała łokciem, ale nie wiem czy to od tego :blink:) to czy powinna spac jak najczęściej na prosto? żeby się zaokrągliła? Bo to znowu teściowa mi tak nagadała, że jej główka będzie coraz bardziej się wyciągac, albo że tak zostanie jak ma.
 
kamlotka-wcale jej tak nie zostanie ,glówka sie wykształci,niesłuchaj teściowej.Skąd ona spadła to nie mam pojecia.Trzeba tylko maleństwo przekładac raz na jeden a raz na drugi bok.A wiadomo,że nie zawsze bo maluszek sam sobie wybiera pozycje do spania,ja mu na to pozwalam,wiadomo,że nie non stop.Karolek urodził sie duży to iteż główka była duża i po porodzie miał jedna strone bardziej wcisnieta.A po paru dobach juz było lepiej,i też położna położyła mi sie na brzuch.Miał swoja ulubiona wygiętą pozycje,zreszta do tej pory nieraz tak śpi.Myśle,że to jest jakaś podświadomość z pozycji w brzuszku.A o tych przykurczach pierwszy raz słysze??!!!!!!!!
 
reklama
kamlotka- wyslij tesciową w rejs dookoła świata, zrobisz przysługe sobie i swojemu dziecku. Dziewczyny maja race, zmieniaj czasem pozycje, po kąpieli pomasuj plecki zeby wzmocnic miesnie karku i będzie ok.
 
Do góry