reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Alusia- moj tez jest na NAN ACTIVE i na poczatku to byla kupka niemal non stop a teraz dwa, trzy razy dziennie. Wczoraj tylko raz ale olbrzymia :) Mleka bez konsultacji z pediatra lepiej nie zmieniac. Co do spania to moj duzo spi w dzien a w nocy od polnocy do szostej no chyba ze po kapieli mi nie zje bo jest tak rozleniwiony i jesli je ostatni posilek o 21 to wtedy o 3 bedzie glodny ale potem znow spi do rana.
 
reklama
Alusia- mój mały też się tak wierci i preciąga ma to najczęściej związek z chęcią wyprukania sie:)lub wykupkania:)..od kilku dni po tym jak wybudzał sie z płaczem i wyrzucał przed siebie nózki, daje mu raz dziennie herbatke Plantex z kopru włoskiego, pruka po ty jak ta lala. A co do spania Twojego malucha...ja też jetem w szoku, choc słyszzałam, że syn mojej znajomej był taki sam. Wogóle nie spał w dzien. Ja sobie tego nie wyobrażam, nawet do kiibelka latam biegiem jak mój nie śpi, bo odrazu mu sie alarm włącza a co dopiero jakby nie spał cały dzien!
 
moj tez jest na NAN ACTIVE i na poczatku to byla kupka niemal non stop a teraz dwa, trzy razy dziennie. Wczoraj tylko raz ale olbrzymia :) Mleka bez konsultacji z pediatra lepiej nie zmieniac. .

Ja zmieniłam sama mleko. :zawstydzona/y::-p I w sumie spróbowałam już 3! Ale po jednym była biegunka, po innym zatwardzenie.... i w końcu trafiłam na BEBILON dla dzieci z kolkami i zaparciami.
Dziś po konsultacji z lekarzem dostaliśmy także Bebilon ale Pepti 1 z tym, że już na receptę. I powiem Wam, że jest dobrze. :-):-)

Mleka początkowe / Mleka początkowe / Produkty / Bebilon

Podobno mleka Bebilona są najlepiej przyswajalne przez małe dzieciaczki. Podobno!!
 
Kuba właśnie śpi i mam nadzieje, że da mi dokończyć posta bo wierci się i przeciąga. Mój synek skończył już tydzień ( w środę będą 2). I mam kilka pytań mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć odpowiedz.
Mały jest na mleczku modyfikowanym (bebilon). Wcześniej dostawał bebiko ale miał po nim kolkę. To mleko całkiem dobrze toleruje. Kupki robi różnie raz a solidnie, albo dwa razy dziennie. Ale martwić się zaczełam bo przed wczoraj zrobił ładnie aż trzy kupki, a potem już nic do tej pory :zawstydzona/y:Bączki się produkują ale kupki nie ma. Miałyście tak ??
A te mamusie które karmiął z butli ile podajecie swoim dzieciom mieszanki?

edit po utulaniu:
Mój synek czasami sobie kaszlnie. Czy on sobie w ten sposób oczyszcza drogi oddechowe czy może powinnam się niepokoić? Dodam że jest to 1-2 kaszlniecia na dzień albo na dwa dni
 
Ostatnia edycja:
Iwon jak przeszliście na Bebilon Pepti to śmiem przypuszczać, że będziesz miała małego klocuszka w domu, bo z tego co wiem toto mleko jest bardzo kaloryczne. I mojego brata córeczka je piła. Jak zgram zdjęcia to wkleję jak wyglądała.
Także słodkości będziesz mieć i to pokaźne:-):-):-)
 
Iza - ja mojemu daje po 120 ml na raz (ma 5 tygodni) ale czasame wciagnie 140, czasem 100 a czasem tylko 50. PIlnuje bardziej by dziennie zjadal minimu 600 ml... Moj kicha bardzo czesto ale raz na kilka dni kaszlnie i ja wtedy spanikowana oczywiscie ale odpukac na razie chyba oczyszcza sobie drogi oddechowe :)
 
Iwon jak przeszliście na Bebilon Pepti to śmiem przypuszczać, że będziesz miała małego klocuszka w domu, bo z tego co wiem toto mleko jest bardzo kaloryczne. I mojego brata córeczka je piła. Jak zgram zdjęcia to wkleję jak wyglądała.
Także słodkości będziesz mieć i to pokaźne:-):-):-)

Asiu niestety to nie do końca jest prawda. :baffled: Mleko Pepti jest dokładnie tak samo kaloryczne jak Nan Active czy inne Bebilony. Poza tym w konsystencji jest bardziej wodniste. :no:
A minus tego mleka jest w naszym przypadku wyszedł ogromny - Małego boli brzuszek po nim!!! Dominik zanosił się płaczem, histerią i pewnie nikt w bloku się nie wyspał bo Mały się tak darł!!
Brzuszek miał jak kamień i kupki tez niestety nie było.

Moja lekarka chciała dobrze, bo stwierdziła, że Pepti jest tańsze i lepsze. :-( Ale niestety nie w naszym przypadku tak więc wrócilismy do Bebilonu dla maluchów z dolegliwościami kolkowymi.
I w domu nagle cisza się zrobiła.:tak: Po dodatkowych dawkach kropli na brzuszek i innych herbatek. :nerd:
 
Iwon- a Nan Actove probowaliscie? Mojemu odpukac na razie bardzo sluzy...

Mam tez dwa pytania: czy zakladacie na spacer na zewnatrz czapeczki? Cienkie - bawelnia, plociennie itp.? Oczywiscie dziecku nie sobie :) Bo moja mama oczywiscie zaklada a dzis widzialam na spacerze ze wszystkie dzieci bez czapeczek chroniacych uszy... Kurde, nie wiem co robic bo u nas niby cieplo ale wieje jak sto diablow.. I drugie do tych mamus ktore juz nie karmia i tylko patrzec miesiaczki - jak sie zabezpieczacie? Moj gin powiedzial mi w srode ze jak mam kolo trzydziestki i pale to mam zapomniec o tabletkach :( A moj malz nie przepada za gumkami . Wiem ze sa jeszcze globulki ale podobno srednio chronia. Czyzby pozostala mi tylko szklanka wody zamiast? Liczenia dni plodnych raczej tez nie przewiduje bo tak wlasnie sie "zabezpieczajac" jestem dumna mama :)))
 
Alusia- moj tez jest na NAN ACTIVE i na poczatku to byla kupka niemal non stop a teraz dwa, trzy razy dziennie. Wczoraj tylko raz ale olbrzymia :) Mleka bez konsultacji z pediatra lepiej nie zmieniac. Co do spania to moj duzo spi w dzien a w nocy od polnocy do szostej no chyba ze po kapieli mi nie zje bo jest tak rozleniwiony i jesli je ostatni posilek o 21 to wtedy o 3 bedzie glodny ale potem znow spi do rana.
my mamy NAN 1 przez 3 tygodnie kupka kupke gonila teraz jest stolec 3 razy na dzien moze czasem rzadziej ale nadal papkowata
Iza - ja mojemu daje po 120 ml na raz (ma 5 tygodni) ale czasame wciagnie 140, czasem 100 a czasem tylko 50. PIlnuje bardziej by dziennie zjadal minimu 600 ml... Moj kicha bardzo czesto ale raz na kilka dni kaszlnie i ja wtedy spanikowana oczywiscie ale odpukac na razie chyba oczyszcza sobie drogi oddechowe :)
no nasz ma juz prawie 10 tygodi i tez jest do 140 ml, najmniejsz ailosc jaka pochlonie to 100, ale to wczesniak i oni inaczej sobie jedza


ja zkaladam czapke tylko na czas 20 minut po kapieli n spacery nie idziemy w czapce, bo za ciepło jest poki co
 
reklama
u tak malutkich dzieci należy zakładać czapeczkę na każdy spacer nawet jeśli jest tak ciepło ze zakłada się same body,takie małe uszka łatwo przewiać a zapalenie uch to dla dorosłego masakra a co dopiero dla maluszka.
 
Do góry