reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sobie radzic z dolegliwosciami Maluszków

Pycia
straszne. Trzymam kciuki co by szybko przeszło.
Ale może to lepiej że tak wcześnie - nie będzie śladów i nie będzie pamiętać. :sorry2:
 
reklama
Dzisiaj juz jest lepiej goraczki brak nowych krostek nie widac. Co do tego gdzie sie mogl zarazic to mam przypuszczenie ze moglo to byc w przychodni poniewaz 3 tyg temu bylismy na szczepieniu(odra swinka rozyczka) a z tego co wiem to u nas teraz panuje ospa. W zeszla srode zobaczyłam trzy krosty na plecach wygladały mi na ospe ale to tylko ja tak uwazalam wszyscy co widzieli to twierdzili ze jest to ugryzienie komara a calkowity wysyp zaczal sie w sobotę, najgorsze miejsca to odbyt i wokol ust bo tam sie slini i to ciezko sie goji ale jak zaczełam smarowac fioletem to jest lepiej. jedyne co to teraz sa male problemy z jedzeniem nie chce jesc obiadow w sumie to tylko w gre wchodzi kasza. ( heheh teraz sie smieje ze nie jest nam dane byc na wczasach, nie wiem czy pamietacie jak pisalam ze w maju jechalismy do chorwacji a w rezultacie nie dojechalismy bo w austrii mielismy wypadek, teraz w piatek pojechalismy do Mrzeżyna nad morze i wrocilismy bo ospa, Planujemy leciec w sierpniu do tunezji albo egiptu ale ja sie juz Boje :-).)A oprocz tego to Lekarka powiedziala ze mamy przez dwa tygodnie nie wychodzic na dwor oraz ograniczyc kapiele do prysznicow nie codzienie ze wzgledu na jakosc tej wysypki> KOSZMAR, ale damy rade bo Takich Dwoch jak nas Trzech to Nie ma ani jednego :-):tak:
 
Udalo mi sie w nocy zbic gorączke do 36.8(mierzylam o 3 w nocy)ale od 7 rano znowu mamy 38.2
Anni-czy engystol dziala rowniez przeciwgoraczkowo? czy nie zabardzo?
Pycia-zdrowka dla Dawidka
 
Pycia kciuki za Dawidka! Żeby mu szybko zeszła wysypka :tak:

elmaluszku a co się stało? Skąd taka gorączka? Idziecie do lekarza?

edit: już doczytałam. Trochę to podobne do trzydniówki. Nie zauważyłaś jakiejś wysypki? Może pojawić się na kilka godzin, więc łatwo przeoczyć. Oby już było lepiej! :tak:
 
Ostatnia edycja:
Esia-wlasnie kolezanka tez mi napisala ze to moze byc trzydniowka.Tylko skad to by sie wzielo jak Amelka ni mo kontaktu z dziecmi ani wogole.No wysypki tez jeszcze nie zaobserwowalam ale moze jeszcze sie pojawi.I tak skacze nam ta temeratura co zbije troche to za godzine lub 2 znowu 38 z hakiem.
Ja myslalam ze to przez ząbki ale to raczej nie to:no:
 
Dziewczyny lepiej nie dziekuje zeby nie zapeszyc ale milo z waszej strony.
No skacze ta cholerna temperatura o 7 bylo 38.2 zbilam jej do 36.8 i znowu rosnie juz mamy 37.6 ech......

Dzagudku-ja niewiele wiem o trzydniowce.Czy to dzidzius przechodzi tylko raz?ze mamy miec to z glowy.????\?I czy jest ona niebezpieczna?
 
reklama
Elmaluszek, ja też nie wiem za dużo, bo Weronika np. nie przechodziła. Ale z tego co słyszałam to jest to choroba zakaźna, którą ma się raz, objawia się tylko wysoką gorączką trwającą 3-5 dni, a na koniec pojawia się wysypka na brzuchu. Nie jest to niebezpieczne, tylko trzeba temperaturę zbijać. No i chyba pić dużo dawać.
 
Do góry