reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

P

Podziwiam Ciebie za pracę do/po 30 tyg ciąży. Po Twoich problemach z utratą dziecka, preeklampsją i że teraz też miałaś różne ryzyka. Wiele osób w Polsce idzie od razu na L4, nawet jak ciąża nie jest zagrożona. Naprawdę chapeau bas.
A teraz samodzielne macierzyństwo. Jesteś niesamowicie dzielną, odważną i waleczną osobą.
Tez sie do tego dołączam- chapeau bas. Melapola i dla wasz wszystkich chapeau bas. za wiedze, szukanie informacji, analizowanie i dzialanie ! jestescie wielkie w tej determinacji. Ja niewiele mogę doradzić, bo ja nie bylam zadnym trudnym przypadkiem. Mam nadzieję, ze Jesteście blisko upragnionego marzenia.
 
reklama
Wynik bety z 10dpt.A czy tak niski poziom estradiolu czyli te 160 na cyklu sztucznym moze powodowa jakies plamienia czy inne skutki z niedoboru?bo nie wiem.Myślalam,ze piziom estradiolu tez jest ważny i powinien byc wysoki ponieważ chyba on wpływa na rozwój zarodka?
Jest wazny i wplywa z tym ze nie ma norm ktore by określaly ile warto miec. Przy progesteronie jest troche latwiej. A co bierzesz? U mnke np Estrofem slabo sie wchlanial i po zmianie na wcierany Divigel byla poprawa, bralam 4x2 wiec sporo. Ale nie oznaczalam stezenia
 
Jest wazny i wplywa z tym ze nie ma norm ktore by określaly ile warto miec. Przy progesteronie jest troche latwiej. A co bierzesz? U mnke np Estrofem slabo sie wchlanial i po zmianie na wcierany Divigel byla poprawa, bralam 4x2 wiec sporo. Ale nie oznaczalam stezenia
Biorę Estrofem dooch.3x1.A czy ktoraś z Was na wczesnym etapie ciąży miala bóle brzucha jak na miesiączkę?Boję się,że znowu zakończy się tak jak poprzedni transfet
 
Biorę Estrofem dooch.3x1.A czy ktoraś z Was na wczesnym etapie ciąży miala bóle brzucha jak na miesiączkę?Boję się,że znowu zakończy się tak jak poprzedni transfet
Tu podrzucam badania na temat poziomu estradiolu i progesteronu po transferze:
 
Bzdura. Piszą tak bo często podają zarodki trzydniowe (które ani w laboratorium ani w macicy nie dotrwałyby do stadium blastocysty czyli 5 doby). Więcej trzydniowców, więcej transferów i więcej kaski dla Novum. Byłam w Novum i wiem o czym mówię.
A kiedy podają 5dniowe? Na życzenie, za dopłatą?
 
Przeważnie hodują zarodki do 5 doby żeby już były w fazie blastocysty
Gdzie? Bo w klinikach w których byłam 🍀jest dokładnie tak jak pisze Krokus. Wypychają 3- dniowce , żeby mieć odbebniona gwarancję.
W gwarancji są 3 dobrej klasy zarodki. Do blastki hodują te ponad ilość wynikająca z gwarancji czyli 4,5,6-ty itp. Hodowle do 5 dnia przedłużają gdy robisz badania genetyczne. Wtedy nie mają wyjścia.
 
reklama
Do góry