reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Myślisz, że gdyby nie ktg to samo usg nie wystarczyłoby? Sytuacja zaczęła się z Anią aż tak szybko i dynamicznie pogarszać po 31 tygodniu?
Super ze dzidzia zdrowa, wiec jedyne tak naprawde co Ci grozi to zahamowanie wzrostu. U nas bylo tak ze do 31 bylo idealnie. Co 2 tyg wczesniej usg. W 31 w usg wyszlo że przepływ w pepowinie ma wysoki opor, dzidzia mala ale w normie. Usg za tydzien - tez to samo. W 34 tyg dzidzia powjnna byla urosnac 150g na tydzien a przyrastala moze 50g. Rozpoznano FGR. Zlecono ktg raz dziennie ale poniewaz ja zawsze rano mialam telefon ze jest do powtorki to robilam tez wieczorami. W 35 tyg usg - dziecko na siatkach za male, powinna miec 2500 a miala 1900. Dostałam skierowanie na za tydzien do szpitala zeby juz lezec do porodu. Dzien po wizycie rano ktg na tyle brzydkie ze polozna telefonicznie kazala jechac sprawdzic w szpitalu. Polozyli mnie w srode, w piatek wyjeli Anie. Bo przeplywy sie jeszcze pogarszaly i dr nie chciala ryzykować przez weekend.
 
reklama
Dodam ze ktg bezwzględnie juz od 34tyg kazala robic moja doktor. Wczesniej od 31 jak ten opor naczyniowy rosl to zalecila 2x w tygodniu a ze ja jeszcze pracowalam to robilam je u siebie w szpitalu na ginekologii w wolnej chwili.
Rozeznaj sie w necie moze sie zdziwisz i macie u Was takie rozwiazanie jak PREGNABIT.
 
P
Dodam ze ktg bezwzględnie juz od 34tyg kazala robic moja doktor. Wczesniej od 31 jak ten opor naczyniowy rosl to zalecila 2x w tygodniu a ze ja jeszcze pracowalam to robilam je u siebie w szpitalu na ginekologii w wolnej chwili.
Rozeznaj sie w necie moze sie zdziwisz i macie u Was takie rozwiazanie jak PREGNABIT.
Podziwiam Ciebie za pracę do/po 30 tyg ciąży. Po Twoich problemach z utratą dziecka, preeklampsją i że teraz też miałaś różne ryzyka. Wiele osób w Polsce idzie od razu na L4, nawet jak ciąża nie jest zagrożona. Naprawdę chapeau bas.
A teraz samodzielne macierzyństwo. Jesteś niesamowicie dzielną, odważną i waleczną osobą.
 
Melapola mam jeszcze jedno pytanie. Czy w ciąży z Anią brałaś zastrzyki z heparyny? Czy heparyna i acard mogą wpływać na lepsze przepływy w pępowinie czy nie ma to ze sobą związku?
A jeśli brałaś heparynę, to jaka to była dawka? Ja jestem na 0,4 Clexane i 150mg Acardu dziennie.
 
Ada23 - gratulacje! 200 bety w ktorej dobie? Stezenie eatradiolu 1600 moglo byc falszywie zawyzone badajac np zbyt szybko po zazyciu. Nie stresuj sie estradiolem i nie badaj go juz, raczej progesteron.
Krokus - nie ma co podziwiac bo bylo w tym tez sporo sprytu: pracuję w szpitalu wiec mialam codzienny dostep do usg (dyzurka obok stoi aparat) wiec rano zanim zaczelam prace podgladalam czy dzidzia zyje 🤣 no i ktg i ginekolodzy ktorzy mogli zawsze zajrzeć i sprawdzić 🤣 a mieli ze mną krzyż pański 🤣🤪😈
Dawki lekow bralam dokladnie takie same jak Ty! Tak, mają poprawić przeplywy choc glownie zapobiegac rozwojowi stanu przedrzucawkowego (Acard).
A dzięki samodzielnemu macierzyństwu nie muszę konsultowac decyzji o zapisaniu do zlobka i przedszkola - oba zapisy juz zalatwione🤣🤣
 
Ada23 - gratulacje! 200 bety w ktorej dobie? Stezenie eatradiolu 1600 moglo byc falszywie zawyzone badajac np zbyt szybko po zazyciu. Nie stresuj sie estradiolem i nie badaj go juz, raczej progesteron.
Krokus - nie ma co podziwiac bo bylo w tym tez sporo sprytu: pracuję w szpitalu wiec mialam codzienny dostep do usg (dyzurka obok stoi aparat) wiec rano zanim zaczelam prace podgladalam czy dzidzia zyje 🤣 no i ktg i ginekolodzy ktorzy mogli zawsze zajrzeć i sprawdzić 🤣 a mieli ze mną krzyż pański 🤣🤪😈
Dawki lekow bralam dokladnie takie same jak Ty! Tak, mają poprawić przeplywy choc glownie zapobiegac rozwojowi stanu przedrzucawkowego (Acard).
A dzięki samodzielnemu macierzyństwu nie muszę konsultowac decyzji o zapisaniu do zlobka i przedszkola - oba zapisy juz zalatwione🤣🤣
Ania wyrośnie na silną osobę, jeśli będzie Ciebie naśladować. Dodatkowo jesteś bardzo pozytywnie nastawiona do świata i uczynna.
 
Ania wyrośnie na silną osobę, jeśli będzie Ciebie naśladować. Dodatkowo jesteś bardzo pozytywnie nastawiona do świata i uczynna.
To bardzo miłe, że tak piszesz, mnie tez duzo osob pomagalo wiec trzeba dobro puszczac dalej :) Ania wyrosnie na rozpuszczoną łobuziare na razie bo robi ze mna co chce…
 
reklama
Wynik bety z 10dpt.A czy tak niski poziom estradiolu czyli te 160 na cyklu sztucznym moze powodowa jakies plamienia czy inne skutki z niedoboru?bo nie wiem.Myślalam,ze piziom estradiolu tez jest ważny i powinien byc wysoki ponieważ chyba on wpływa na rozwój zarodka?
Ada23 - gratulacje! 200 bety w ktorej dobie? Stezenie eatradiolu 1600 moglo byc falszywie zawyzone badajac np zbyt szybko po zazyciu. Nie stresuj sie estradiolem i nie badaj go juz, raczej progesteron.
Krokus - nie ma co podziwiac bo bylo w tym tez sporo sprytu: pracuję w szpitalu wiec mialam codzienny dostep do usg (dyzurka obok stoi aparat) wiec rano zanim zaczelam prace podgladalam czy dzidzia zyje 🤣 no i ktg i ginekolodzy ktorzy mogli zawsze zajrzeć i sprawdzić 🤣 a mieli ze mną krzyż pański 🤣🤪😈
Dawki lekow bralam dokladnie takie same jak Ty! Tak, mają poprawić przeplywy choc glownie zapobiegac rozwojowi stanu przedrzucawkowego (Acard).
A dzięki samodzielnemu macierzyństwu nie muszę konsultowac decyzji o zapisaniu do zlobka i przedszkola - oba zapisy juz zalatwione🤣🤣
 
Do góry