reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

in vitro z komórką dawczyni

Melapola, werka44 czy miałyście wcześniej dzieci ze swoich komórek ? My jeszcze nie podeszliśmy do in vitro. Jesteśmy można powiedzieć na początku drogi, staramy się już ponad 2 lata o dziecko, ale tak od niespełna roku na 100%, dopiero teraz zdobiłam badania. Mam problem tez z miesiączkami, mam coraz dłuższe cyke ostatni trwał nawet 62 dni… miałam wcześniej pecha do lekarzy, dopiero teraz lekarz oglądając moje wyniki powiedział, że nie mamy na co czekać i wysłał nas do kliniki leczenia niepłodności.
Nie, mi gin nawet nie wspomnial o zbadaniu amh, nie zwlekaj z porada specjalisty w dobrej klinice. Trzymam kciuki bys dostala dobrą dawkę informacji jak wyglada sytuacja.
 
reklama
Hej jestem tu nowa. Powiedzcie mi przy jakim wyniku AMH decydowalyscie się in vitro z komórkami dawczyni? W jakim wieku byłyście i czy to była pierwsza ciąża ?
Mam AMH 0,21 wiek 35 lat, starania o pierwszą ciążę.
Hej. U nas wyglądało to następująco. Starania o pierwszą ciążę.
38 lat - AMH 0,9 - 0 zarodków;
39 lat - AMH 0,7 - 1 zarodek 3 dniowy;
39 lat - AMH 0,6 - 0 zarodków.
Decyzja o procedurze z komórką dawczyni.
 
Jak ja sie orientowalam co i ile i jak 2 lata temu to w Bocianie nie dawali zadnej gwarancji, ale tez gin z Gameta Gdynia polecal Bociana. O invikcie nic nie wspomnial nawet. Jednak brak gwarancji w tym trudnym procesie i ogromne pieniadze ( koszt psychiczny nie do oszacowania dla mnie) skierowalo mnie na wybor oferty z gwarancja. Warto ich zapytać o to. Moze cos zmienili.
Nic się nie zmieniło. Bocian nadal nie daje gwarancji na nic.
 
Hej jestem tu nowa. Powiedzcie mi przy jakim wyniku AMH decydowalyscie się in vitro z komórkami dawczyni? W jakim wieku byłyście i czy to była pierwsza ciąża ?
Mam AMH 0,21 wiek 35 lat, starania o pierwszą ciążę.
Wynik AMH 0,32, 45 lat. Jedna stymulacja, jeden zarodek, ale transfer nieudany i potem decyzja o AK. Mam już swoją córeczkę 2,5 roku wyprodukowaną naturalnie :)
 
AMH 1, wcześniej bez dzieci, miałam 2 x stymulację do pobrania jajeczek, za pierwszym razem pobrano 10 z tego wyszły 4 ładne zarodki, żaden się nie zaimplantowal. Za drugim razem znów 10, znów wyszły 4 ładne zarodki, poddałam je badaniom genetycznym i wszystkie wyszły aneuploidalne (ciężkie wady dyskwalifikujące od transferu, mimo ze moje geny są zbadane i są ok, nasienie dawcy ok). Szybka decyzja o adopcji zarodka. I proszę, już 6 transferów później córka się drze ze chce znów jeść….
 
No zapytaj koniecznie w swojej przychodni bo mało kto wie ze należy się za darmo tez przed porodem i można się sporo nauczyc jeśli trafi się sensowna. Ja nie chciałam płacić za szkole rodzenia bo zawsze lepiej jak jest 1:1 z profesjonalistą. Można się tez od razu umówić na patronaz po porodzie i wtedy taka położna wszystko Ci pokaże na Twoim dziecku - tak jest najsensowniej.
Co do sukcesów fizjo to raz widzę raz nie. Ania ma asymetrię i wzmożona napięcie (efekt wcześniactwa i niskiej masy urodzeniowej). I nienawidzi leżeć na brzuszku a powinna…
Dziś kończy 3 miesiące a ja ciagle nie wierze ze jest, jest moja i tylko moja. Mój Cud
śliczna 🤩, trochę zaskoczona? 😉 mój Jaś też miał asymetrię i chodziliśmy do fizjo z rok.
Ta opcja z położna przed porodem dotyczy Polski? Bo w Polsce szkoły rodzenia są na NFZ i się za nie płaci.
 
śliczna 🤩, trochę zaskoczona? 😉 mój Jaś też miał asymetrię i chodziliśmy do fizjo z rok.
Ta opcja z położna przed porodem dotyczy Polski? Bo w Polsce szkoły rodzenia są na NFZ i się za nie płaci.
Tak, w Polsce. Tu jest przykładowy link

Należy się po 21 tygodniu ciąży. Co do szkół rodzenia na NFZ to tak, są, ale baaaardzo różnie można trafić i ja np nie chciałam zajęć z technik parcia bo wiedziałam ze będzie cc poza tym chciałam indywidualnie się czegoś dowiedzieć. Skorzystałam z położnej.
 

amh 0,03. Szansę zerowe więc się nie zastanawiałam ani trochę.
A w jakim wieku taki niski wynik ? Były próby in vitro z własnych komórek ? Inaczej chyba się do tego podchodzi jeśli już się ma swoje biologiczne dziecko, mi ciężko na razie pogodzić się z taką sytuacją, ale nie śpię tez na pieniądzach wiec jeśli lekarz powie że nie ma szansy dla nas innej, to napewno się zdecyduje na komórki dawczyni. Ja jeszcze dwa lata genu bylam pewna że szybko zajdę naturalnie w ciąże…

Dziękuje ze wszystkie odpowiedzi, napewno dam znać po wizycie w klinice co dalej mnie czeka.
 
reklama
hej, IVF z kd to troche loteria i brak gwarancji. Invicta Gdansk - z 12 mrozonych( gwarancja 2 blasek) rozmrozilo sie 9, 8 zaplodnilo i finalnie 4 zarodki. 3bb z 3ciego transferu kręci sie od 30 tyg w moim brzuchu. Z dodatkowych lekow byl wlew z atasibamu i pierwszy raz intralipid Udalo sie. Chyba wszystko zalezy od przypadku indywidualnego. Choc embriolog z Gamenty Gdynia sugerowal świeże komorki, bo one maja inna budowe niz plemniki i gorzej znoszą rozmrazania , a Invicta chwalila mrozone, bo są już jako MII wyselekcjonowane do zamrozenia, a podobno nie zawsze uda sie przewidziec wynik stymulacji. Zyczę mnostwo szczescia i sily, bo to tak trudny proces i wybory.
Dziękuję za odpowiedź :)
 
Do góry