reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

In vitro 2022

Jesteś super silna laska!
Też liczę na to badanie, ale jeśli dowiem się o wadzie genetycznej wynikajacej z mojego wieku (tak sugeruje lekarz) to trudno mi będzie zachować wiarę, że wśród pozostałych jest jakiś zdrowy. Ale pozostaje mi jedynie się o tym przekonać metodą prób i błędów.
Nie ma reguły. Większość wad to wady spontaniczne niezależne od wieku. Ja w wieku 32 lat miałam dziecko z trisomia, obecnie w wieku 37 lat - zdrowy chłopak. Co więcej , po otrzymaniu wyniku nifty pro miałam konsultacje z genetyk. Spytała czemu wykonałam to badanie. Powiedziałam, że że względu na wiek bo już starsza jestem a wtedy wieksze ryzyko wad. Genetyk na to ku mojemu zaskoczeniu odpowiedziała, że w obecnych czasach wiek nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Ma ogrom młodych pacjentek w ciąży z chorymi dziećmi ..wcale nie mniej niż starszych więc ta granica się zaciera. Środowisko, stres, coraz gorsze parametry nasienia . To wszystko ma wpływ - nie sam wiek.
Tak ku pokrzepieniu serc napisze, że mam znajomą która w wieku 43 lat podeszła do ivf ... Miała 2 zarodki które podano, został jeden i na z niego zdrowego chłopca. Rodziła w wieku 44 lat 🙂 Także głowa do góry 🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jesteś super silna laska!
Też liczę na to badanie, ale jeśli dowiem się o wadzie genetycznej wynikajacej z mojego wieku (tak sugeruje lekarz) to trudno mi będzie zachować wiarę, że wśród pozostałych jest jakiś zdrowy. Ale pozostaje mi jedynie się o tym przekonać metodą prób i błędów.
Nie trać kochana wiary ! Ja tez mam 39 lat i przed wyjazdem do kliniki do Pragi w sierpniu, zaszłam w ciąże naturalna ! Wcześniej poroniłam w 12 i 9 tyg. Nie trać wiary przez wiek, on naprawdę często nie ma znaczenia. W Niemczech co 3 kobieta rodzi dziecko koło 40 :) dziś jest ciężko ale jeszcze wyjdzie słońce ❤️❤️Jeszcze będzie pięknie :)
 
Nie trać kochana wiary ! Ja tez mam 39 lat i przed wyjazdem do kliniki do Pragi w sierpniu, zaszłam w ciąże naturalna ! Wcześniej poroniłam w 12 i 9 tyg. Nie trać wiary przez wiek, on naprawdę często nie ma znaczenia. W Niemczech co 3 kobieta rodzi dziecko koło 40 :) dziś jest ciężko ale jeszcze wyjdzie słońce ❤️❤️Jeszcze będzie pięknie :)
Do Niemiec mam 5 minut, może mnie ta tendencja dotknęła zza Renu ;-)
Myślę, że ta magiczna czterdziestka mnie trochę przeraża. Bo to strasznie późno na pierwszą procedurę, pierwsze poronienie... i mało czasu na pozbieranie się. Ale cóż, pozostaje liczyć na cud.
 
Doskonale Cię rozumiem ...♥️ U mnie 15 tc...i szczerze ...też mam wrażenie, że to jakieś science fiction i etap którego nie sądziłam, że dożyję 🤪🥰... Od wczoraj mam wrażenie, że czuje młodego ruchy - to nie są oczywiście kopniaki czy mocniejsze szturchnięcia ale takie dziwne łaskotanie, bulgotanie, którego nigdy wcześniej nie doświadczyłam 🙈🙊🙉🥰
Strusio ja też chyba czuję ost ruchy dzidziusia..takie "swędzenie" od środka jakby 🤣
Dzisiaj mieliśmy wizytę u położnej i słuchaliśmy serduszka...ale galopuje 😳🙊jak szalone haha
 
Do Niemiec mam 5 minut, może mnie ta tendencja dotknęła zza Renu ;-)
Myślę, że ta magiczna czterdziestka mnie trochę przeraża. Bo to strasznie późno na pierwszą procedurę, pierwsze poronienie... i mało czasu na pozbieranie się. Ale cóż, pozostaje liczyć na cud.
Nie trać wiary kochana 😉wszystko się ułoży w najlepszym dla Was momencie 😉
 
Strusio ja też chyba czuję ost ruchy dzidziusia..takie "swędzenie" od środka jakby 🤣
Dzisiaj mieliśmy wizytę u położnej i słuchaliśmy serduszka...ale galopuje 😳🙊jak szalone haha
Haha 🤣 ... Ja też mojego młodego czasem już łapie... Czuję takie dziwne fale i niemal motylki. Nie zawsze ale głównie jak się już położę 🤪 mojemu młodemu ostatnio biło 161 uderzeń na minutę więc faktycznie to trochę więcej niż i nas 🤪
 
reklama
W 18 dpt to trochę wcześnie na USG... Ja miałam pierwsze w 6. tygodniu. Żadnych objawów, dosłownie tydzień wcześniej byłam u innego lekarza na USG i wszystko było super. Ciąża zatrzymała się w drugiej połowie 9. tygodnia. Nadal zresztą żadnych objawów nie mam, czekam aż do czwartku na pójście do szpitala.
Boże...Jak mi przykro... mocno Cie ściskam
 
Do góry