reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2022

Jesteś super silna laska!
Też liczę na to badanie, ale jeśli dowiem się o wadzie genetycznej wynikajacej z mojego wieku (tak sugeruje lekarz) to trudno mi będzie zachować wiarę, że wśród pozostałych jest jakiś zdrowy. Ale pozostaje mi jedynie się o tym przekonać metodą prób i błędów.
Nie ma reguły. Większość wad to wady spontaniczne niezależne od wieku. Ja w wieku 32 lat miałam dziecko z trisomia, obecnie w wieku 37 lat - zdrowy chłopak. Co więcej , po otrzymaniu wyniku nifty pro miałam konsultacje z genetyk. Spytała czemu wykonałam to badanie. Powiedziałam, że że względu na wiek bo już starsza jestem a wtedy wieksze ryzyko wad. Genetyk na to ku mojemu zaskoczeniu odpowiedziała, że w obecnych czasach wiek nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Ma ogrom młodych pacjentek w ciąży z chorymi dziećmi ..wcale nie mniej niż starszych więc ta granica się zaciera. Środowisko, stres, coraz gorsze parametry nasienia . To wszystko ma wpływ - nie sam wiek.
Tak ku pokrzepieniu serc napisze, że mam znajomą która w wieku 43 lat podeszła do ivf ... Miała 2 zarodki które podano, został jeden i na z niego zdrowego chłopca. Rodziła w wieku 44 lat 🙂 Także głowa do góry 🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jesteś super silna laska!
Też liczę na to badanie, ale jeśli dowiem się o wadzie genetycznej wynikajacej z mojego wieku (tak sugeruje lekarz) to trudno mi będzie zachować wiarę, że wśród pozostałych jest jakiś zdrowy. Ale pozostaje mi jedynie się o tym przekonać metodą prób i błędów.
Nie trać kochana wiary ! Ja tez mam 39 lat i przed wyjazdem do kliniki do Pragi w sierpniu, zaszłam w ciąże naturalna ! Wcześniej poroniłam w 12 i 9 tyg. Nie trać wiary przez wiek, on naprawdę często nie ma znaczenia. W Niemczech co 3 kobieta rodzi dziecko koło 40 :) dziś jest ciężko ale jeszcze wyjdzie słońce ❤️❤️Jeszcze będzie pięknie :)
 
Nie trać kochana wiary ! Ja tez mam 39 lat i przed wyjazdem do kliniki do Pragi w sierpniu, zaszłam w ciąże naturalna ! Wcześniej poroniłam w 12 i 9 tyg. Nie trać wiary przez wiek, on naprawdę często nie ma znaczenia. W Niemczech co 3 kobieta rodzi dziecko koło 40 :) dziś jest ciężko ale jeszcze wyjdzie słońce ❤️❤️Jeszcze będzie pięknie :)
Do Niemiec mam 5 minut, może mnie ta tendencja dotknęła zza Renu ;-)
Myślę, że ta magiczna czterdziestka mnie trochę przeraża. Bo to strasznie późno na pierwszą procedurę, pierwsze poronienie... i mało czasu na pozbieranie się. Ale cóż, pozostaje liczyć na cud.
 
Doskonale Cię rozumiem ...♥️ U mnie 15 tc...i szczerze ...też mam wrażenie, że to jakieś science fiction i etap którego nie sądziłam, że dożyję 🤪🥰... Od wczoraj mam wrażenie, że czuje młodego ruchy - to nie są oczywiście kopniaki czy mocniejsze szturchnięcia ale takie dziwne łaskotanie, bulgotanie, którego nigdy wcześniej nie doświadczyłam 🙈🙊🙉🥰
Strusio ja też chyba czuję ost ruchy dzidziusia..takie "swędzenie" od środka jakby 🤣
Dzisiaj mieliśmy wizytę u położnej i słuchaliśmy serduszka...ale galopuje 😳🙊jak szalone haha
 
Do Niemiec mam 5 minut, może mnie ta tendencja dotknęła zza Renu ;-)
Myślę, że ta magiczna czterdziestka mnie trochę przeraża. Bo to strasznie późno na pierwszą procedurę, pierwsze poronienie... i mało czasu na pozbieranie się. Ale cóż, pozostaje liczyć na cud.
Nie trać wiary kochana 😉wszystko się ułoży w najlepszym dla Was momencie 😉
 
Strusio ja też chyba czuję ost ruchy dzidziusia..takie "swędzenie" od środka jakby 🤣
Dzisiaj mieliśmy wizytę u położnej i słuchaliśmy serduszka...ale galopuje 😳🙊jak szalone haha
Haha 🤣 ... Ja też mojego młodego czasem już łapie... Czuję takie dziwne fale i niemal motylki. Nie zawsze ale głównie jak się już położę 🤪 mojemu młodemu ostatnio biło 161 uderzeń na minutę więc faktycznie to trochę więcej niż i nas 🤪
 
reklama
W 18 dpt to trochę wcześnie na USG... Ja miałam pierwsze w 6. tygodniu. Żadnych objawów, dosłownie tydzień wcześniej byłam u innego lekarza na USG i wszystko było super. Ciąża zatrzymała się w drugiej połowie 9. tygodnia. Nadal zresztą żadnych objawów nie mam, czekam aż do czwartku na pójście do szpitala.
Boże...Jak mi przykro... mocno Cie ściskam
 
Do góry