reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2022

Mi pamiętam też kazał odstawiać jakoś od 8tc. Prolutex odstawiłam jak kazał, estrofem przeciagnelam chyba z tydzień a luteinę brałam cały pierwszy trymestr 😅 miałam 600mg na dobę. Zeszłam do 400 i tak brałam do 12tc i potem w dwa tyg zeszłam całkiem. Receptę pisała mi moją gin która prowadziła mi ciążę (w klinice ostatni raz byłam właśnie w 8tc). Powiedziałam jej że mam takie zalecenia z kliniki i nie było problemu 🙂
Chociaż w klinice lekarz tłumaczył że produkcję proga przejmuje powoli tworzące się łożysko, to i tak zrobiłam po swojemu 😅😅
 
reklama
Ja w ciąży brałaś progesteron i neoparin cały pierwszy trymestr - tak mi zaleciła lekarka z kliniki. Dopiero potem odstawialiśmy
 
Mój Synek Wiktor przyszedł na świat dzisiaj przed 1 w nocy.
4170g, 56cm szczęścia...🥰
Zarówno Wiktor jak i ja czujemy się świetnie!
Udało się urodzić siłami natury, porod bardzo szybko postępował.

Ściskam Was wszystkie bardzo mocno. Marzenia się spełniają! Mimo przeciwności jakie trzeba czasem pokonać po drodze... Dziękuję za Wasze wsparcie, było dla mnie nieocenione w tym szalonym okresie!
Siedzie i płacze że szczęścia 🥲🥲 Gratuluję i nie mogę uwierzyć, że Wikotr jest już z Tobą 🥰🥳 życzę Wam dużo zdrowia , szybkiego powrotu do domu i tylko cukierkowych dni 🍭 nie zapomnij o nas bo dla nas jesteś ogromnym wsparciem 😘
 
Chociaż w klinice lekarz tłumaczył że produkcję proga przejmuje powoli tworzące się łożysko, to i tak zrobiłam po swojemu 😅😅
Właśnie też mi się wydaje, że bezpieczniej tydzień dłużej niż za krótko... Jedyne co mi zostawił to encorton, neoparin, acard, utrogestan 3x1 i duphaston 3x1 do następnej wizyty, około 19.08. Nie wiem jednak czy aż tyle wytrzymam bo moja Pani doktor jest na urlopie do końca lipca i musiałam iść do innego lekarza.
 
Siedzie i płacze że szczęścia 🥲🥲 Gratuluję i nie mogę uwierzyć, że Wikotr jest już z Tobą 🥰🥳 życzę Wam dużo zdrowia , szybkiego powrotu do domu i tylko cukierkowych dni 🍭 nie zapomnij o nas bo dla nas jesteś ogromnym wsparciem 😘
Dziękuję, kochana! 🥰
Mam wrażenie jakbym żyła trochę w innym wymiarze - patrzę na moje dzieci i nie dowierzam, że one są naprawdę, a nie są dziełem mojej wyobrazni! Jestem przeszczesliwa 🥰 jesteśmy już wszyscy razem w domu
 
Właśnie też mi się wydaje, że bezpieczniej tydzień dłużej niż za krótko... Jedyne co mi zostawił to encorton, neoparin, acard, utrogestan 3x1 i duphaston 3x1 do następnej wizyty, około 19.08. Nie wiem jednak czy aż tyle wytrzymam bo moja Pani doktor jest na urlopie do końca lipca i musiałam iść do innego lekarza.
To jaką dawkę masz tego proga łącznie na dobę ? Ja miałam 600mg plus prolutex i zeszłam do 400 i tak brałam sobie luteinę samą
 
Dziękuję, kochana! 🥰
Mam wrażenie jakbym żyła trochę w innym wymiarze - patrzę na moje dzieci i nie dowierzam, że one są naprawdę, a nie są dziełem mojej wyobrazni! Jestem przeszczesliwa 🥰 jesteśmy już wszyscy razem w domu
MamoAniola, Iskrzynka na kafeterii prosiła, żeby Ci z całego serca pogratulować synka ♥️♥️
Podczytuje jeszcze tamto forum, bo wiele dziewczyn tam zostało.
Dużo się u niej dzieje...
 
Ostatnia edycja:
To jaką dawkę masz tego proga łącznie na dobę ? Ja miałam 600mg plus prolutex i zeszłam do 400 i tak brałam sobie luteinę samą
Do tej pory miałam:
Prolutex 2x 25= 50
Utrogestan 3x200=600
Duphaston 3x10=30
Luteina 3x100=300
Razem 980 wychodzi wiec dużo...

Teraz mam zmniejszyć luteinę do 200 a prolutex do wyczerpania zapasów czyli jakiś tydzień.
 
Do tej pory miałam:
Prolutex 2x 25= 50
Utrogestan 3x200=600
Duphaston 3x10=30
Luteina 3x100=300
Razem 980 wychodzi wiec dużo...

Teraz mam zmniejszyć luteinę do 200 a prolutex do wyczerpania zapasów czyli jakiś tydzień.
No, sporo. jeżeli zostanie Ci utrogestan i duphaston do następnej wizyty (o ile dobrze zrozumiałam?) To i tak jeszcze wysokie dawki, spokojnie ...a jak już mówiłam od 8tc produkcję proga powoli przejmuje tworzace się łożysko.
 
reklama
No, sporo. jeżeli zostanie Ci utrogestan i duphaston do następnej wizyty (o ile dobrze zrozumiałam?) To i tak jeszcze wysokie dawki, spokojnie ...a jak już mówiłam od 8tc produkcję proga powoli przejmuje tworzace się łożysko.
Tak, utrogestan i duphaston zostaje.
Chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekać do następnej wizyty, ewentualnie co jakiś czas sprawdzę poziom progesteronu.
 
Do góry