reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2022

reklama
A zaglebiałyście się w projekt rządowy dofinansowania procedury?
Dziś dzwoniłam do swojej kliniki, oczywiście nic jeszcze nie wiedzą....tzn nic czego nie można wyczytać że strony MZ.
A my się zastanawiamy, czy jeżeli mamy dziecko z pierwszej procedury, które ma ponad dwa lata i przez ten czas podczas starań naturalnych ciąży nie było ale nie mamy praktycznie żadnej dokumentacji medycznej, oprócz tej z badań wstępnych do drugiej procedury z kliniki, to czy mamy szansę na dofinansowanie na kolejną procedurę......? Zaczynam stymulację w połowie maja i zastanawiamy się czy nie poczekać i spróbować dofinansowania... Wiadomo, przy procedurze budżety dostają po tyłku nie mało....
 
A zaglebiałyście się w projekt rządowy dofinansowania procedury?
Dziś dzwoniłam do swojej kliniki, oczywiście nic jeszcze nie wiedzą....tzn nic czego nie można wyczytać że strony MZ.
A my się zastanawiamy, czy jeżeli mamy dziecko z pierwszej procedury, które ma ponad dwa lata i przez ten czas podczas starań naturalnych ciąży nie było ale nie mamy praktycznie żadnej dokumentacji medycznej, oprócz tej z badań wstępnych do drugiej procedury z kliniki, to czy mamy szansę na dofinansowanie na kolejną procedurę......? Zaczynam stymulację w połowie maja i zastanawiamy się czy nie poczekać i spróbować dofinansowania... Wiadomo, przy procedurze budżety dostają po tyłku nie mało....
Nie zagłębiałam się w temat, ale czytam też wątek 'Kto po in vitro?' I tam dziewczyny o tym dyskutowały. Ponoć nie ma znaczenia czy masz już dzieci, czy masz jeszcze zarodki z poprzedniej procedury - możesz skorzystać z dofinansowania. Kojarzę, że jakaś dziewczyna napisała, że wystarczy dokumentacja leczenia niepłodności jaka była przed pierwszą procedura. Weź tylko pod uwagę, że to nie są sprawdzone informacje - jedynie wyczytane na forum.
 
A zaglebiałyście się w projekt rządowy dofinansowania procedury?
Dziś dzwoniłam do swojej kliniki, oczywiście nic jeszcze nie wiedzą....tzn nic czego nie można wyczytać że strony MZ.
A my się zastanawiamy, czy jeżeli mamy dziecko z pierwszej procedury, które ma ponad dwa lata i przez ten czas podczas starań naturalnych ciąży nie było ale nie mamy praktycznie żadnej dokumentacji medycznej, oprócz tej z badań wstępnych do drugiej procedury z kliniki, to czy mamy szansę na dofinansowanie na kolejną procedurę......? Zaczynam stymulację w połowie maja i zastanawiamy się czy nie poczekać i spróbować dofinansowania... Wiadomo, przy procedurze budżety dostają po tyłku nie mało....
Mi też się wydaje że dostaniesz refundację. Nawet jak ktoś ma zamrożone zarodki to ma transfery za darmo. Ja bym czekała:)
 
Dziękuję dziewczyny 🙂 mamy podobny rok myślenia więc chyba poczekamy ze dwa cykle.
Klinika na dać znać mi jak tylko dostaną szczegółowe wytyczne, może zdążą do 13 maja
 
reklama
Do góry